literaturna_vitalna11 березня 2014 року у міській бібліотеці для дітей учням 9-А класу СШ №9 була проведена літературна вітальня «Тарасові музи» – жінки у житті і творчості Тараса Шевченка.
Серце Тараса Шевченка було напрочуд чутливим до краси. Тому не дивно, що поет хотів створити свій куточок раю серед житейського пекла. Ведучі, Маргарита Корнієнко та Надія Мусат, познайомили присутніх з першою любов’ю Тараса – Оксаною Коваленко, полькою Ядвігою Гусиковською, Ганною Закревською, Варварою Рєпніною та Ликерою Полусмак.
Захід перемежовувався віршами, присвяченими поетом жінкам та слайдами з їх портретами. Окрасою заходу стала гра на бандурі викладача музичної школи №1 Оксани Єрмоленко, яка співала пісні на слова Тараса Шевченка «Думи мої, думи», «У перетику ходила» та інші.
Сюрпризом для шанувальників творчості Тараса Шевченка стала гра на гітарі учня 9-А класу СШ №9 Володимира Поліщука, який виконав авторську пісню «Творчість Шевченка – святиня народна». Була організована книжкова виставка «Т.Г.Шевченко – безсмертної слави поет». Висновком заходу стало те, що життя Тараса Шевченка та його твори – це всеукраїнський еталон, за яким українець повинен звіряти свою позицію, свою діяльність на благо України.