vinok_kobzari2014 рік особливий для української та світової культури, перш за все, завдяки визначному ювілеєві – 200-річчю від дня народження великого поета, прозаїка, художника, мислителя, генія і пророка українського народу Тараса Шевченка.
«Моєму земному Богові – Тарасові Григоровичу Шевченку присвячую», – такими словами розпочинає свою нову книгу «Осяйний вінок Кобзареві» наш земляк, письменник, літературознавець, фольклорист, член двох Національних спілок письменників та журналістів України Іван Пилипович Корнющенко. Його книга стала гідним подарунком до 200-річчя Кобзаря. Вона буде цікава в першу чергу мешканцям нашої області, тому що розповідає про митців Сумщини, які зробили вагомий внесок у світову Шевченкіану.
Саме про це і говорили бібліотекарі центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова Ірина Символ та Ніна Супрунова під час зустрічі з письменником Іваном Корнющенком 12 березня 2014 року, з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Привітати автора з виходом нової книги завітала завідувач відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко.
Під час виступу Іван Пилипович поділився з присутніми на заході вчителями та бібліотекарями шкіл міста своїми спогадами про перебування на Чернечій горі та в рідному селі Тараса Шевченка, розповідь про історію знайомства Кобзаря з Федором Матвійовичем та іншими братами Лазаревськими.
Особливо зворушливим був виступ юних конотопців – учнів 5 класу СШ №2, які прочитали приказки та прислів’я пов’язані з іменем Тараса Шевченка з книги «Осяйний вінок Кобзареві», записані автором в різних районах Сумщини.
Святкового настрою й урочистості заходу надали пісні на вірші Тараса Шевченка у виконанні директора ДМШ №2 Тетяни Паренаго. В читальному залі бібліотеки було організовано книжкову виставку «Геній української нації», на якій представлено літературу про життя і творчість Тараса Шевченка.