vubopu1
Триває підготовка до позачергових виборів Президента України 2
5 травня 2014 року. Яку участь у цій підготовці приймає відділ ведення Державного реєстру виборців Конотопської міської ради, ми поцікавились у завідувача цього підрозділу Павлоградського О.М.

 1. Скільки часу існує Державний реєстр виборців? Чи впливає його існування на якість виборчих списків?

Постановою ЦВК від 29 вересня 2009 року № 137 АІТС «Державний реєстр виборців» введено в промислову експлуатацію, тобто система постійно функціонує п’ятий рік. Позаду період налагодження співпраці з суб’єктами, відповідальними за поновлення бази даних Реєстру, оптимізація термінів надання інформації та її опрацювання, вдосконалення законодавчої бази. На даний момент щомісячно відбувається поновлення бази даних відомостей Реєстру, система злагоджена і відпрацьована. Безумовно, це позитивно вливає на якість виборчих списків, з кожними виборами кількість неточностей зменшується, проте враховуючи низьку явку виборців на виборчі дільниці під час голосування, ще є над чим працювати. Тільки за умови тісної співпраці з населенням, органи Державного реєстру виборців можуть створити максимально правильні і точні списки виборців.

 2. Чи відрізняється процес підготовки виборчих списків на даних позачергових виборах Президента України від, скажімо, виборів народних депутатів 2010 року в місті Конотоп?

Що стосується термінів виготовлення попереднього та уточненого списку виборців, то не відрізняється, проте деякі зміни відбулися. Зокрема, у кількості постійно діючих виборчих дільниць, в описах їх меж, місць для голосування. Ліквідовано 3 виборчі дільниці, №590757 (вул.Свободи, буд.57, гуртожиток КдзпПЗз), 590777(вул.Металістів, буд.2, гуртожиток ТОВ «Мотордеталь-Конотоп», 590776 (просп.Леніна, буд.3, «Конотопське медичне училище»). Зміни відбулись в описах меж 20 виборчих дільниць:  №590758, 590760, 590761, 590782, 590783, 590784, 590753, 590754, 590778, 590779, 590780, 590752, 590759, 590764, 590765, 59079, 590773, 590774, 590775, 590787,  змінено адреси приміщень для голосування 3 виборчих дільниць: 590782, 590783, 590768. З інформацією щодо актуальних виборчих дільниць, що діють на постійній основі можна ознайомитись на сайті Державного реєстру виборців за адресою www.drv.gov.ua, та на сторінці відділу ведення Державного реєстру виборців Конотопської міської ради на сайті rada.konotop.org.

На даний час на території Конотопської міської ради наявні 33 звичайні виборчі дільниці, що діють на постійній основі, а не 36, як було на виборах народних депутатів України 2010 року. Відповідно до календарного плану основних організаційних заходів з підготовки проведення виборів Президента України 25 травня 2014 року не пізніш як за п’ятдесят днів до дня виборів, тобто до 4 квітня включно на офіційному веб-сайті ЦВК відбувається оприлюднення переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, що утворені та діють на постійній основі, із зазначенням територіальних виборчих округів, до яких ці дільниці відносяться, номерів виборчих дільниць, їх меж чи установ (закладів), у яких вони утворені, адрес відповідних дільничних виборчих комісій та приміщення для голосування (відповідно до ч.5 ст.20 Закону «Про вибори Президента України).

Останнє слово, щодо формування спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі залишається за окружними виборчими комісіями, оскільки саме вони і створюють відповідні виборчі дільниці своїм рішенням.

3. Кому варто непокоїтись про те, що його не буде у списках виборців, або дані про нього можуть бути спотворені?

Хвилюватись не варто тим виборцям, хто під час голосування не виявив неточностей в інформації про себе, або вже звернувся до відділу ведення Державного реєстру виборців з заявою про виправлення неточностей.

Додатково перевірити інформацію про себе, я б рекомендував тим особами, що не приймали участі в голосуванні в 2010 році, які протягом останніх років досягли 18-річчя, набули громадянства України, здійснювали перереєстрацію місця проживання, отримували паспорти в зв’язку зі зміною прізвища, ім’я, по-батькові, проходили строкову військову службу, відбували покарання в установах пенітенціарної служби України, помітили неточності у своїх персональних даних під час останнього голосування проте не звернулися з відповідною заявою. Ми чекаємо Вас за адресою: м.Конотоп, проспект Миру 8, кабінет 305. При собі необхідно мати паспорт.

До уваги осіб, які постійно нездатні самостійно пересуватись! Такі громадяни мають право на голосування на дому, проте, якщо відповідна відмітка не внесена до Державного реєстру виборців, необхідно уповноважити особу на подання відповідної заяви до відділу ведення Державного реєстру виборців, та надати їй документи, що підтверджують постійну нездатність самостійно пересуватись. Таким підтвердженням може бути завірена печаткою довідка від лікаря.

 4. Коли виборці зможуть ознайомитись зі списками виборців? З якого числа це можна зробити?

По-перше, наявність інформації про себе в Реєстрі можна перевірити не виходячи з власною оселі. В тестовому режимі працює сервіс в мережі Інтернет, який називається «особистий кабінет виборця», електронна адреса ресурсу drv.gov.ua. Заповнивши відповідну форму, можна з’ясувати, яка інформація про Вас занесена до Державного реєстру виборців. Проте, виявивши помилку, необхідно буде особисто звернутись до відділу ведення Реєстру з паспортом та заповнити заяву.

Що стосуються виборчих списків, то відділи ведення Державного реєстру виборців повинні виготовити їх не пізніше, як за 30 днів до дня голосування, тобто до 24 квітня та передати їх окружним виборчим комісіям, а ті, в свою чергу, на дільниці для загального ознайомлення. На виборчих дільницях списки повинні з’явитись не пізніше 4 травня.

 5. Коли вносити виправлення в списки виборців буде вже запізно, до якого числа можна звертатися до відділу ведення Державного реєстру виборців або до дільничної виборчої комісії з відповідними заявами?

До 22 травня відділи ведення Державного реєстру виборців повинні виготовити та передати відповідним дільничним виборчим комісіям уточнені списки виборців, тобто остаточний паперовий варіант спільної роботи. Після цього робота зі списком виборців це вже прерогатива дільничної виборчої комісії, а саме, внесення до уточненого списку змін на підставі документів зазначених у ст.35 Закону «Про вибори Президента України» і отриманих не пізніше ніж як за два дні до дня виборів, а в день голосування – у порядку відповідно до ч.4 ст. 35 Закону, а письмову заяву до ДВК з проханням забезпечити голосування на дому можна надати не пізніш як за 12 годин до початку голосування.

 6. Чи аналізуються після виборів помилки, що мали місце у виборчих списках? Які заходи вживаються по їх усуненню?

Безумовно, що всі ті неточності, що будуть виявлені, навіть, у день голосування відділ ведення Державного реєстру виборців буде намагатися отримати у відповідних дільничних виборчих комісій, проаналізувати причини цих неточностей, та виправити їх, проте хотілося б звернутись до всіх виборців міста.

Шановні виборці! Будь ласка, потурбуйтесь про виправлення відповідних неточностей заздалегідь, а не у день виборів!

Відділ ведення Державного реєстру виборців Конотопської міської ради працює з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15, в п’ятницу з 8-00 до 16-00. Шановні громадяни, сподіваймося, що спільними зусиллями, ми забезпечимо виготовлення повних та достовірних списків виборців, що проживають на території Конотопської міської ради.