velukden biblioteka
Великдень – одне з найвизначніших народних свят, яке впродовж  багатьох тисячоліть займає на  території Україні серед календарних свят наших предків одне з найпочесніших місць. Витоки цього свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. Це величне свято споконвіку символізувало перемогу над силами темряви і зла, уособлювало примирення і прощення. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання і біль, одвічні людські цінності.

До цього свята у центральній дитячій бібліотеці була проведена година народознавства  «Великодні писанки – диво і краса» для учнів  4-а класу                    ЗОШ І ступеня ДНЗ (класний керівник Любов Шевченко).

Багато цікавого діти дізналися від  протоієрея Володимира  Свято-Вознесенського  Кафедрального Собору про підготовку  українців до Великодня, зокрема, дотримання Великого посту, який триває сім тижнів, очищення душі від гріхів через покаяння, прощення образу, чуйне ставлення до ближнього, допомога нужденним. Запам’яталась  дітям інформація про останній тиждень перед Великоднем, який називають Великим, або Страсним  – тиждень особливо сурового посту та молитов.

Увагу дітей бібліотекар Надія Гладченко звернула на атрибути свята Великодня: писанки. крашанки, паски.

Окрасою стала виставка «Писанкове мереживо», яку організували бібліотекарі Тетяна Демченко Тетяну Вирозуб. На ній представлено 18 виробів – витинанок  Білий папір, ножиці і фантазія – усього цього  було  достатньо, щоб створити прекрасні писанки із різноманітними креативними візерунками. Творча фантазія  безмежна і тому неповторні витинанки привернули увагу всіх  користувачів бібліотеки, які були вражені  побаченим.