vuboru1
Державний реєстр виборців працює не тільки під час виборів, а постійно. Постійно оновлюються його дані, вносяться зміни до персональних даних виборців, вдосконалюються технології, створюється нове програмне забезпечення.

Пройшло понад 6 років з моменту створення структури Державного реєстру виборців. Чотири роки працівники відділу ведення реєстру мали першу змогу працювати в «електронному списку виборців», створеному за новітніми передовими технологіями.

Однією з основних засад ведення реєстру є його постійність. На основі поданих в установленому порядку документів працівники відділу ведення Державного реєстру вносять зміни до персональних даних виборців, змінюють виборчу адресу, вносять нові записи про виборців, знищують кратні записи.

Найбільш достовірний результат дає безпосередня робота з виборцем. Так за час промислової експлуатації АІТС «Державний реєстр виборців», за період 2009-2014 років з заявами до відділу безпосередньо звернулось 2370 осіб, з них на включення – 921, щодо внесення змін до персональних даних – 987 осіб, про зміну зміну виборчої адреси – 462 особи. На жаль, висока активність громадян спостерігається виключно під час виборчого процесу. Протягом квітня 2014 року свої персональні дані у Державному реєстрі виборців перевірило понад 200 осіб, і робота в цьому напрямку продовжується.

Нагадаю, що кожен виборець має право звернутися до органу ведення Державного реєстру щодо неправомірного включення (не включення) до реєстру себе чи інших осіб, записи про себе чи інших осіб, виправлення недостовірних відомостей реєстру щодо себе чи інших осіб. Також виборець має право отримувати інформацію про своє включення (не включення), отримувати на безоплатній основі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до реєстру, оскаржувати в установленому законом порядку рішення/дії чи бездіяльність органів реєстру.

Тому двері відділу ведення реєстру завжди відкриті для виборців. Адреса незмінна: м.Конотоп, пр.Миру 8, каб. 305 (ІІІ поверх адмінбудівлі міської ради).

Віднедавна Державний реєстр виборців став на крок ближче до виборців. Кожен, хто має доступ до мережі Інтернет, може відвідати «особистий кабінет виборця». Цей програмний ресурс функціонує в тестовому режимі, на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua) з метою отримання виборцем інформації про включення його до реєстру в будь-який час та в будь-якому місці. Для того, щоб отримати дану інформацію, необхідно правильно зареєструватися на вказаному ресурсі (згідно з паспортом: прізвище, ім’я та по-батькові) і зробити відповідний запис. Через деякий час на вашу електронну адресу надійде відповідь.

На даний час через «особистий кабінет виборця» можна отримати лише інформацію стосовно включення чи не включення до Державного реєстру виборців. В разі не включення необхідно безпосередньо звернутись до органу ведення реєстру за своїм місцем реєстрації для включення до реєстру.

Хочу звернути особливу увагу громадян України, яким виповнилось 18 років. Як показує практика, ця категорія виборців є найчисленнішою в частині не включення до реєстру. Це пояснюється зміною місця проживання у зв’язку із навчанням. Проте, мабуть, кожен випускник школи зареєстрований в соціальних мережах, тобто має доступ до мережі Інтернет.

Отже, шановні виборці, не дивлячись на пору року, Державний реєстр виборців працює для вас завжди для того, щоб Ви беззаперечно потрапили до списків виборців та змогли реалізувати своє конституційне право – право вибору.