4ornobol bibliot
Минуло 28 років відтоді, як страшна біда прийшла на Полісся, зачепивши своїм чорним смертоносним крилом Україну, Білорусь, Росію та  інші країни. Маленьке містечко Чорнобиль, якому виповнилося понад 800 років, зайняло місце в сумнозвісному списку поряд із Хіросімою та Нагасакі. Чорнобильська катастрофа поставила перед людством такі проблеми, про існування яких воно навіть не уявляло. Вона торкнулася долі мільйонів людей. Яким чином?! Які наслідки  мала ця планетарна трагедія?!

Саме так 23 квітня 2014 року розпочали вахту пам’яті «Полин – сльозою омивається душа»  ведучі – бібліотекарі центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова, Любов Титаренко, Ірина Символ і Наталія Пошукайло,  присвячену  Чорнобильській катастрофі.

Бібліотекарі розповіли присутнім – учням 10-Б класу СШ №2, і про пожежників, які першими кинулись до палаючого реактора, про їх мужність, самопожертву та героїзм. Доповнила розповідь бібліотекарів книжкова виставка-набат «Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять», розгорнута в читальній залі бібліотеки.

Збільшується часова відстань між днем сьогоднішнім і вибухом на Чорнобильській АЕС, але подолання наслідків цієї техногенної ядерної катастрофи ще триватиме багато років й потребуватиме великих людських зусиль. Бібліотекарі наголосили, що національна свідомість пролягає через усвідомлення національної трагедії. Їх у нас було чимало. Ми знаємо,  що таке геноцид. Але такого ще не було. Це  – атомний геноцид, а 30- кілометрова  зона –  наша Поліська атомна Атлантида. І якщо ми не можемо підняти її з того страшного моря радіації, піднімемо її хоча б у нашій свідомості!