ekskursia viiskovux
Питання культури та духовного розвитку мають величезне значення для військовослужбовців Збройних Сил України. Це обумовлено формуванням духовних інтересів та патріотичних переконань, щодо діяльності захисників Батьківщини.

4 травня 2014 року Конотопський міський краєзнавчий музей ім.О.М.Лазаревського та його відділ – «Музей авіації» відвідали військовослужбовці Збройних Сил України, військові частини яких дислокуються на території міста.

В ході екскурсії військові ознайомилися з історією міста та славетним минулим нашого краю, етнографією та його культурним життям. Переглянули виставку «Писанка мальована, з любов’ю подарована» та виставку архівних матеріалів і документів «На вічному шляху до Тараса»             ( з Державного Архіву України).

Особливу зацікавленість викликала експозиція «Конотопщина в добу козаччини». З цікавістю відвідувачі слухали розповідь про героїчні сторінки Конотопської битви 1659 року, яскраві події якої викликали почуття національної гордості за українське козацьке військо. Адже, Конотопська битва увійшла до грона найвизначніших битв ХVІІ століття, стала одним із кроків на шляху до незалежності і зайняла належне місце в історичній пам’яті українців.

Цікаво і змістовно пройшла екскурсія для військовослужбовців на «Музеї авіації». Відвідувачів зацікавила експозиція під відкритим небом,                 в якій представлені гелікоптери, розроблені під керівництвом Михайла Міля. Вони ознайомилися з історією розвитку авіації на Конотопщині, героїчними подвигами українців-авіаторів в роки Великої Вітчизняної війни та вшанували пам’ять героїв-конотопчан відвідавши Алею Слави на території музею.

Військовослужбовці подякували співробітникам музею за змістовні екскурсії та поділилися своїми враженнями щодо історичного минулого Конотопщини.