ogoloshennya

**************************************************

33

***************************

«Ой, заграйте, музиченьки»

Учні Конотопської дитячої музичної школи №2 завжди раді шкільним конкурсам. Вони з великим творчим натхненням демонструють свої вміння та навички, набувають досвіду.

21 листопада на базі відділу народних інструментів Конотопської дитячої музичної школи  №2 відбувся шкільний конкурс серед учнів II-ІV класів «Ой, заграйте, музиченьки» за фаховими напрямками: бандура, баян, акордеон, гітара.

26 учасників конкурсу демонстрували свою майстерність, сценічну культуру, вміння опанувати себе на сцені.

З побажанням подальшого творчого зростання діти були відзначені грамотами та солодкими подарунками.

*************************

«Жива традиція»

23 серпня  у м.Хмельницькому відбулося Всеукраїнське свято народного костюму «Жива традиція», в якому взяла участь зразкова студія образотворчого мистецтва «Біла ворона» міського будинку культури «Зоряний», керівник Лариса Шапошниченко.  Образ Конотопської Відьми очима дітей нікого не залишив байдужим. Люди різного віку з цікавістю  дивились на кожну дитячу роботу і давали їй високу оцінку за те,  що в кожній з них можна було побачити живий образ в притаманному лиш йому костюмі. Словом, роботи зразкової студії органічно вплелися у живий вінок  української традиції.

*************************

« Прийшов Спас – пішло літо від нас»

Щоб радісно і цікаво  провести тепле літечко, як традиційно це робили наші пращури в рамках святкування Яблуневого Спасу, 19 серпня на березі річки Єзуч зібралися  жителі кварталів №42, №43, №44 та №45. Розпочалось свято молитвою та освяченням яблук, меду та інших дарунків матінки-природи, що принесли на «гуртовий стіл»  мешканці даного району.

Привітав усіх присутніх зі святом Яблуневого Спасу і депутат міської ради  Володимир Романович Яременко при підтримці якого і проходило це святкове дійство. Гарного настрою усім додала цікава концертна програма, що була розрахована на різні вікові категорії, а підтвердженням цього було те, що   байдужих і сумних на святі не було. Гучними оплесками  дякували за виступ солістам  міського будинку культури «Зоряний» – Марії Петренко, Олександру Лизько, Майї Восканян та Юлії Щербаковій (керівник Олександр Єрьомін), Анні Романенко, солістам народного хорового колективу «Рідна пісня» (керівник Олександр Шерудило)  та учасникам зразкового хореографічного колективу «Free Dance» (керівник  Людмила Омельченко.) А завершилось свято дискотекою просто неба на березі річки Єзуч.

***********************

«Дай, Боже, миру нам усім»

Мистецький тур «Дай, Боже, миру нам усім», за сприяння ГО «Міжнародні ініціативи з підтримки України», відбувся з 14–16 серпня  на Луганщині.Учасники цього  благодійного туру дали концерти у Новопскові, Біловодську, Сватовому та Старобільську. Перед  мешканцями Луганщини  та воїнами Збройних Сил України виступали: гурт «Очеретяний кіт» (м. Вінниця), гурт «Друже Музико» (м.Одеса), автор-виконавець Сергій Файфура та Заслужений артист України Анатолій Костенко. Ведучою концертної програми була Лауреат Всеукраїнських конкурсів читців Ольга Банитюк (м.Конотоп, МБК «Зоряний»).

Під час виступу на всіх концертних площадках відчувався  енергетичний зв`язок із глядачами, їхня щира  підтримка, яка супроводжувалася гучними  оплесками. Але доволі непростим виявився виступ нашої творчої групи у військовому шпиталі в м.Сватове, де доводилось бачити  зранені тіла і душі наших воїнів. Та незважаючи ні на що, всі воїни і медичний персонал разом з артистами виконували Державний Гімн України.

Фінальним акордом цього мистецького туру був гала-концерт, який відбувся  у неділю 16 серпня на центральній площі міста Старобільська. Концерт тривав майже три години і закінчився спільним виконанням Державного Гімну гостями міста та усіма старобільчанами, що прийшли на площу цього вечора. Усі бажаючі на концерті могли зробити пожертви до скриньки на допомогу українським військовим, натомість глядачам дарували новинки українського книговидавництва та диски виконавців, що виступали на концерті.

**************************

Для України воля стала долею, переборовши не одну біду…

З горнил віків, з глибин століть, стежинами часу заблуканий, овіяний вітром минулого, запечений вогнем боротьби, лине до нас голос славетних пращурів. Захисників Конотопської фортеці.

У далекому 1659 році на захоплення Конотопа Московією було спрямовано 40000 воїнів.  Облога фортеці почалася 21 квітня  і тривала 70 довгих та виснажливих днів.

356 років минуло відтоді, як герої-козаки під проводом гетьмана України Івана Виговського здобули перемогу над московським військом.

Ця перемога дуже символічна  для нас, адже історія повторюється. І сьогодні ми повинні згуртуватися та довести, що ми гідні подвигу наших пращурів.

З нагоди відзначення 356-ї річниці перемоги військ під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві 1659 року, в місті Конотоп було заплановано та проведено багато урочистих та святкових заходів.

Розпочалося святкування о 14 годині біля міського будинку культури «Зоряний»,  урочистим відкриттям пам’ятного знаку на честь героїчної оборони Конотопської фортеці  1659 року, що був встановлений за ініціативи людини небайдужої до долі нашої держави, волонтера, президента Київського  міського автомотоклубу Сергія Малика.

Атмосфера, яку створили учасники творчих колективів міського будинку культури «Зоряний» на відкритті пам’ятного знаку, заглибила всіх присутніх у  далекі часи 1659 року, наблизила до історії, розкрила всі переживання українського народу та козацтва, що боронили Конотопську землю, роз’ятрила душу, сколихнула пам’ять, змусила ще більше пишатися своєю Україною.

До м.Контоп на урочисте відкриття завітали почесні гості: Олег Тягнибок народний депутат України; Микола Клочко, голова Сумської обласної державної адміністрації; Віра Лаврик, заступник голови Сумської обласної ради; Рафат Чубаров, голова меджлісу кримськотатарського народу; Василь Дзед, Конотопський міський голова; Сергій Малик, волонтер, президент Київського  міського автомотоклубу, та інші.

Заходи продовжилися святковим концертом «Ми подвиг пращурів, оспівуєм в піснях!», що розпочалася о 15 годині виступом народного хорового колективу «Рідна пісня» міського будинку культури «Зоряний» (керівник Олександр Шерудило). Окрасою свята стала концертна програма дитячих музичних шкіл міста. Музика на народних інструментах, притаманних саме українському народу, потішила серце кожного глядача. Ліричний звук бандури, тихий шепіт сопілки і прекрасний голос, що співає українських пісень, невід’ємна частинка культури українського народу.

Конотопських глядачів та гостей міста радували своїм талантом не лише місцеві виконавці, а й запрошені колективи та солісти з різних куточків України: Молодіжний рок-гурт «Wild Shadows» (м.Київ); молодіжний рок-гурт «Новий день» (м.Конотоп); Святослав Бойко та гурт «Широкий лан» (м.Калуш); відомий співак Леонід Вівсюк з концертною програмою             «Я – України син» (м.Суми).

Конотопці тепло зустрічали всіх виконавців, та отримали максимум задоволення від концертної програми.

На площі, навколо міського будинку культури «Зоряний» працювала святкова торгівля, виставки декоративно-прикладного мистецтва, містечко народних майстрів. На святковому ярмарку можна було пригоститися смачним кулішем та різними смаколиками української кухні, придбати на згадку про урочистий день сувенір або вироби місцевих умільців.

Святкування 356-ї річниці перемоги військ під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві 1659 року, об’єднала під своїм крилом безліч сильних духом та закоханих у свою  землю людей, адже це свято не лише гарний привід з користю провести час, а й довести, в першу чергу собі, що ми сильний народ, нас не скорити, доки ми єдині – ми непереможні!

Слава Україні!

*************************

Шановні добродії! Мешканці та гості славетного міста Конотоп – міста козацької слави!

Запрошуємо всіх відвідати заходи з нагоди 356-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України  Івана Виговського у Конотопській битві 1659 року, що відбудуться 11 липня 2015 року у місті Конотоп

(район Воронцова,  майдан біля Конотопського міського будинку культури «ЗОРЯНИЙ»)

У святковій програмі:

14.00             Урочисте відкриття пам’ятного знаку на честь героїчної оборони Конотопської фортеці 1659 року, (встановлення пам’ятного знаку ініційовано  Сергієм Маликом, волонтером, президентом Київського  міського автомотоклубу)

Святковий концерт за участі майстрів мистецтв, творчих колективів та  місцевих виконавців 

«Ми подвиг пращурів оспівуємо в піснях»:

15.00   Концерт за участі народного хорового колективу «Рідна пісня» Конотопського МБК «Зоряний», керівник Олександр Шерудило

16.00   Концерт виконавців на народних інструментах «Грай, бандуро!» за участі викладачів та учнів, творчих колективів Конотопських дитячих музичних шкіл №1 та №2

17.00    Концертна програма молодіжного рок-гурту «Wild Shadows” (м.Київ)

18.00   Концертна програма молодіжного рок-гурту «Новий день»  (ПТ КІ СумДУ, м. Конотоп)

19.00    Концертна програма Cвятослава Бойка та гурту «Широкий лан»

20.00   Сучасний музичний національно-патріотичний проект  «Я – України    син» (сольний концерт Леоніда Вівсюка, м.Суми)

17.00    Першість області з футболу (стадіон Михайла Маміашвілі)

Протягом святкових заходів на майданчику біля МБК «Зоряний» та поруч в парку розташовані:

Святковий ярмарок: виставки декоративно-прикладних мистецтв, містечко народних майстрів, святкова торгівля. На святковому ярмарку можна посмакувати козацьким кулішем, придбати на згадку про урочистий день український сувенір або виріб місцевих народних майстрів

Демонстрації:

– першого вітчизняного спортивного автомобіля для позашляхових змагань «Вепр»

– команд з картингу

– мото-фристайлерів

************************

Лови момент

Хореографічне мистецтво – це не тільки вивчення заданих рухів, це  й спілкування з партнером,  це вміння слухати, відчувати, бачити, дивитися.

У червні цього року в нашому місті  на танцювальному майданчику, що знаходиться на території  міського парку культури і відпочинку, стартував новий танцювальний проект,  метою якого –  популяризація танцювальної культури серед дітей та батьків нашого міста, надання можливості кожному хто має бажання танцювати,  доторкнувшись до мистецтва танцю, спробувати свої сили у новому напрямку хореографії, відкрити для себе нові можливості,  знайти нових друзів. Проект започатковано любительським об’єднанням «Лови момент» МБК «Сучасник» за підтримки відділу культи і туризму Конотопської міської ради.

Підведенням підсумків проведених уроків стала завершена хореографічна композиція, побудована на темі заняття.

Дані заняття будуть проводитися щосуботи та щонеділі з 17.00 до 19.00, тож запрошуємо всіх бажаючих доторкнутися до прекрасного та відвідати уроки, завітавши на танцювальний майданчик, що знаходиться в парку культури та відпочинку.

*********************

«Добровольці Божої чоти»

21 червня у міському будинку культури «Зоряний» відбувся показ кінофільму     – документу епохи – «Добровольці Божої чоти», про героїчну оборону  Донецького аеропорту,  режисери Леонід Кантер та Іван Ясній.

Конотопці мали змогу вдруге переглянути документальну стрічку молодих, талановитих режисерів. Півтори години в залі панувала суцільна тиша, кожен думав про щось своє, але жодна людина не залишилася байдужою після перегляду.

Мешканці міста мали змогу поспілкуватися з одним із режисерів Леонідом Кантером, який особисто завітав до нашого міста.

Захід завершився на піднесеній ноті, всі присутні  виконали Гімн України, що стало свідченням єдності та патріотизму.

*************************

Тепло сердець – солдатам України

16 червня центральна дитяча бібліотека взяла участь у акції патріотичного спрямування «Я – волонтер» під гаслом «Тепло сердець – солдатам України». Акція ініційована студентським парламентом міста і проводилась з метою єднання конотопців різного віку заради спільної перемоги, заради цілісності та незалежності України, пріоритет – підтримка та допомога учасникам АТО.

Бібліотечні працівники плели маскувальну сітку для бійців АТО. Учні шкіл , студенти, пересічні мешканці міста також долучились до участі в акції: виготовляли  листівки, малюнки, пороби, обереги (ляльки-мотанки, янголята), захисні костюми ( кікімори).

Щиро сподіваємось, що наша допомога дуже вагома для бійців, що боронять державу на сході України.

**************
Відбувся відкритий обласний фестиваль-конкурс

інструментально-ансамблевого виконавства «Vivat, maestro

30 травня 2015 року на базі Конотопської дитячої школи №2 відбувся Відкритий обласний фестиваль-конкурс інструментально-ансамблевого виконавства «Vivat, maestro!».

У даному фестивалі взяли участь викладачі дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв Сумської області з міст Конотоп, Шостка, Липова Долина, Білопілля, які довели, що не тільки навчають підростаюче покоління, а й на гідному рівні підтримують свою професійну виконавську майстерність. Гості та мешканці Конотопу мали змогу милуватися шедеврами української та світової музики у виконанні 17 прекрасних колективів (52 учасники).

Володарями Гран-прі фестивалю стали: дует у складі Олени Панченко та Владислава Козачинського; інструментальний ансамбль викладачів «Бурлеск» (керівник Тетяна Паренаго) та інструментальний ансамбль «Маестро і компанія» (керівник Віктор Мішаков) – Конотопська дитяча музична школа №2; дует у складі Володимира Самілика та Сергія Гущі – Липоводолинська дитяча школа мистецтв.

Так, і цього року Відкритий обласний фестиваль-конкурс інструментально-ансамблевого виконавства «Vivat, maestro!» засяяв новими іменами.

****************
Відбулися відкриті обласні змагання з танцювального спорту

«Кубок МФТС – 2015»

31 травня в міському будинку культури «Сучасник» під егідою Молодіжної федерації танцювального спорту відбулися відкриті обласні змагання з танцювального спорту «Кубок МФТС – 2015».

В змаганнях взяли участь: колектив сучасного танцю «Сузір’я» центру дитячої та юнацької творчості (керівник Ірина Корольова), хореографічний колектив «Едельвейс» міського будинку культури «Сучасник» (керівник Наталія Прокопець) та колектив сучасного танцю «La Style» міського будинку культури «Сучасник» (керівник Тетяна Грищенко).

Протягом змагань за участі учасників, їх батьків та гостей свята було проведено благодійну акцію для дітей фонду «Серця любові» – Кущенко Нонни та Кондратьєвої Євгенії та зібрано допомогу у розмірі 580 гривень.

*********************

Бібліогалявина  «На хвилинку зупинись – почитай і подивись»

1 червня в рамках Міжнародного дня захисту дітей міська бібліотека для дітей долучилася до проведення загальноміського свята «Я, Україна і моя родина». Бібліогалявина «На хвилинку зупинись – почитай і подивись» (площа Миру) зацікавила дітей тим, що чарівний бібліотечний експрес привіз їх до зупинок «Правознавча», «Туристична», «Літературна». На кожній зупинці дітлахи брали участь у різноманітних конкурсах, дружно відгадували загадки і відповідали на запитання вікторини. Ця подорож показала, що наше юне покоління добре обізнане з правовими документами нашої держави, орієнтується у географії та любить і читає книжки. На казковому килимку діти змогли ознайомитися з різноманітними дитячими журналами та новими сучасними книжками. В кінці мандрівки в небо були випущені різнокольорові кульки з дитячими побажаннями. Найактивнішим, найкмітливішим, найрозумнішим дісталися призи. Свято було веселим, радісним і гамірним.

******************
Випускний вечір в Конотопській дитячій

музичній школі №2

28  травня 2015 року в Конотопській дитячій музичній школі №2 відбувся випускний вечір. Позаду залишилися хвилювання екзаменів, конкурсів, концертів. У цей святковий день 21 випускник отримав свідоцтво про здобуття позашкільної освіти, з них 8 учнів – свідоцтва з відзнакою. За відмінне навчання та активну участь у конкурсно-концертній діяльності були нагороджені подяками 19 випускників.

На святі були присутні начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко, головний спеціаліст відділу культури і туризму Павло Степанідін та спеціаліст І категорії відділу культури і туризму Анна Романенко. Олена Володимирівна висловила теплі привітання випускникам, батькам та викладачам музичної школи. Окрема подяка була висловлена батькам за те, що вони приймали участь у музичному вихованні своїх дітей: перші звуки, які діти намагалися відтворити на інструменті, перший виступ на сцені, перший екзамен, перший конкурс – Ви були разом, а значить виховували всебічно розвинену особистість майбутнього громадянина нашої країни.

У святковій залі для всіх присутніх лунали концертні номери випускників та вітання-сюрпризи від першокласників.

У добру путь, дорогі випускники дитячої музичної школи №2.

******************

Щоб сонце світило дітям, а діти всміхались йому 

Щороку 1 червня світ відзначає Міжнародний день захисту дітей. З цієї нагоди у міській бібліотеці для дітей  27 травня проведено свято-розвагу «Щоб сонце світило дітям, а діти всміхались йому».

Під час заходу учні 2-А класу спеціалізованої школи №2 дізналися про основні правові документи, що захищають інтереси дітей. Маленькі читачі мандрували казковим містечком, де на прикладі таких героїв, як Попелюшка, Котигорошко, Колобок знаходили порушення їх прав і обґрунтовували відповідь. Біля книжкової виставки «Сонце дитинства» користувачі бібліотеки співали веселі пісні, розповідали вірші, розгадували загадки, відповідали на питання вікторини. У чарівному мульткінозалі при перегляді відео кліпу «Права дітей у мультфільмах», діти обмінювалися своїми враженнями і ділилися думками, висловлювали свої міркування щодо своїх обов’язків у повсякденному житті. Свято пройшло весело і цікаво.

*******************

Працівники закладів культури відзначили Міжнародний день музеїв

24 травня 2015 року, працівники закладів культури нашого міста відзначали Міжнародний день музеїв.

Знаковою подією з нагоди свята стало подорож делегації у складі працівників відділу культури і туризму Конотопської міської ради та працівників закладів культури міста до Державного історико-культурного заповідника «Посулля».

Під час подорожі екскурсанти відвідали Роменський краєзнавчий музей, один з найстаріших у світі пам’ятників Тарасу Шевченку, меморіальний комплекс останнього кошового отаману Запорізької Січі Петра Калнишевського в селі Пустовійтівка Роменського району та групу скіфських курганних некрополів Посульські кургани.

Всі учасники поїздки отримали від неї величезне задоволення  та безліч незабутніх вражень. Дана поїздка безумовно сприятиме зміцненню культурних зв’язків між містами Сумської області, зокрема – нашим містом та містом Ромни.

За організацію екскурсійного обслуговування висловлюємо щиру подяку директору Державного історико-культурного заповідника «Посулля» Володимиру Панченку.

*****************
Відбулись змагання з танцювального спорту

«Кубок федерації 2015»

24 травня в приміщенні міського будинку культури «Сучасник» відбулися змагання з танцювального спорту «Кубок федерації 2015».

Масу позитивних емоцій та яскравих вражень подарували глядачам спортивно танцювальний клуб СТК «Еліт-Данс» (тренери Антон та Алла Васюта).

В залі будинку культури зібрались тренери та глядачі, яких об’єднує любов до танцювального спорту. Перемогу у змаганнях прагнули вибороти 125 учасників.

Вперше змагання відбулися в 2009 році за ініціативи талановитих хореографів та з того моменту проводяться три рази на рік і вже стали традиційними.

Оцінювали учасників досвідчені судді з Києва та Конотопа. Кульмінацією змагань стала церемонія нагородження.

Усі учасники отримали солодкі призи, а переможці були нагороджені дипломами, медалями та кубками.

*******************

Спілкування з прекрасним 

23 травня у міському будинку культури «Зоряний» відбувся творчий звіт Клубу любителів гітари міського будинку культури «Зоряний» (керівник Микола Таскаєв) за участі  молодіжного крила літературної студії  «Джерела»  центру дитячої та юнацької творчості (керівник Олег Єршов).

Поезія та музика зібрали під одним дахом   людей, котрі, отримавши талант до музики і до слова, творять авторську пісню і дарують її глядачам. Підтримати виконавців  авторської пісні прийшли люди різного віку та уподобань, але слухали і сприймали  кожен концертний номер вони однаково  із захопленням та бурхливими оплесками. Привітати  членів   Клубу любителів  гітари  з їхніми творчими доробками приїхали друзі-барди із Києва та Сумського  клубу авторської пісні «Булат».  Авторська пісня  та поезія цього вечора об’єднали всіх і подарували  приємні хвилини  спілкування з прекрасним.

**********************

«ЇЇ величність –  Музика»

Під такою назвою 21 травня у міському будинку  культури «Зоряний» відбувся  звітний  концерт  народного вокального ансамблю «Рапсодія»(керівник  Олександр Єрьомін).

Музика… Вона  зачаровувала усіх, хто прийшов  на творчий звіт колективу, який знають і люблять не лише у нашому місті, але й за його межами.  Народний вокальний ансамбль «Рапсодія» – лауреат та переможець обласних, всеукраїнських та міжнародних  фестивалів. Свій високий рівень учасники колективу довели  під час  виконання  доволі непростих музичних творів.

Репертуар  «Рапсодії» різноманітний і цікавий, бо всі пісні виконувались  в   сучасній оригінальній обробці.  Привітати і підтримати  «Рапсодію» прийшли і їхні друзі по цеху, а це:  хореографічний  колектив «Лілея» центру дитячої та юнацької творчості, інструментальний ансамбль «Дивертесмент» дитячої музичної школи №1, Олена Бондаренко, Олександр Лизько, Олена Максименко, вокальний ансамбль « Ад лібітум» Будинку науки і техніки залізничників.

Те, що творчий вечір пройшов на високому творчому рівні, свідчили бурхливі оплески, які довго не вмовкали. Тож, нехай щастить тобі, «Рапсодіє»!

**********************

В центральній міській бібліотеці відбулась зустріч школярів
з волонтерами 

20 травня у центральній дитячій бібліотеці відбулася зустріч учнів  7-Б класу спеціалізованої школи №2 з волонтерами Галиною Даниленко та Сергієм Безлюдним, які нещодавно повернулись  із зони АТО.

Волонтери розповіли присутнім про своє перебування у зоні бойових дій, та про допомогу військовим Збройних сил України і місцевим мешканцям.

Діти підготували та виконали для волонтерів літературну  композицію «Уклін земний тобі, Солдате України».

Хвилиною мовчання присутні  вшанували пам’ять воїнів, які загинули  в  зоні АТО.

 ********************

Згадали Українських січових стрільців

В історії України Легіон Українських Січових стрільців вписав героїчні сторінки боротьби за державну незалежність. 19 травня в центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова для студентів медичного училища було проведено  історичний екскурс «Верхів’я гір, верхів’я слави», присвячений  100-річчю  перемоги Січових Стрільців у бою на горі Маківка.

Працівники бібліотеки розповіли присутнім про створення Легіону Січових стрільців у серпні 1914 року, його структуру, героїзм та жертовність його учасників при обороні гори Маківки від російських військ.

В читальній залі бібліотеки була розгорнута книжкова виставка «Борці за незалежність української держави», на якій було представлено літературу з історії січового стрілецтва.

************************

До уваги мешканців міста!

Запрошуємо всіх бажаючих 29.05.2015 о 17.00 до міського будинку культури «Зоряний» на трагікомедію Ярослава Стельмаха «Синій автомобіль» за участі народного артиста України Олексія Вертинського та акторів Київського академічного Молодого театру. Квитки на виставу від 60 грн.

Довідки за телефоном 2 38 29, 2.39 29, 095 419 76 90

*************************
Дворазовий переможець ІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу

“GLORY MUSIC FEST”  Іщенко Микита – гордість Конотопської дитячої музичної школи №2

15 травня у місті Києві відбувся ІІ Міжнародний фестиваль-конкурс “GLORY MUSIC FEST”.

За почесні місця змагалися талановиті діти з Черкаської, Полтавської, Київської, Сумської, Вінницької, Запорізької, Дніпропетровської та Одеської областей.

Виконавши в конкурсній програмі 2 пісні учень дитячої музичної школи №2 Іщенко Микита виборов почесне І місце у номінації «академічний вокал» (викладач Вікторія Осташко, концертмейстер Валентина Смирнова) та І місце у номінації «естрадний вокал» (викладач Вікторія Осташко).

************************

Відбувся IV відкритий міський фестиваль танцювальних колективів імені Віри Бондаренко

16 травня в стінах міського будинку культури «Зоряний» відбувся  IV відкритий міський фестиваль танцювальних колективів імені Віри Бондаренко. Традиційно це свято танцю, яке носить ім’я прекрасної жінки-балетмейстера,  проводиться навесні. Саме цієї чудової пори року народилася Віра Бондаренко.

На початку заходу присутні хвилиною мовчання вшанували світлою пам’яттю прекрасну жінку, професійного хореографа, чудову людину й просто доброго друга та започаткували традицію покладання квітів до могили Віри Олександрівни за її вагомий внесок у розвиток хореографічного мистецтва нашого міста і області.

Привітали присутніх та побажали їм перемоги заступник міського голови Тетяна Шерудило та начальник відділу культури і туризму міської ради Олена Шинкаренко, які урочисто відкрили фестиваль під спалахи феєрверків.

Цьогорічний фестиваль став рекордним за своєю масштабність та чисельність. У фестивалі брали участь понад вісімсот конкурсантів, які представляли 24 колективи з Конотопа, Ямполя, Cумського і Глухівського районів та Чернігівщини.

Протягом шести годин хореографічні колективи демонстрували свою майстерність, а шановане журі з відомих у місті хореографів намагалося визначити кращих виконавців.

Кубком Гран-Прі були нагороджені учасники з п’яти  жанрових категорій, а саме: у номінації сучасна хореографія – хореографічний колектив «Едельвейс»  міського будинку культури «Сучасник» (керівник Наталія Прокопець), у номінації бальна хореографія – спортивно-танцювальний клуб «Еліт-Данс» (керівники Антон та Алла Васюти),   у народно-сценічній  – кубок отримав хореографічний колектив «Мрія» центру дитячої та юнацької творчості (керівник Анна Юрченко), з класичної хореографії –  хореографічний колектив «Лілея» центру дитячої та юнацької творчості (керівник Тетяна Єрьоміна) та у естрадній номінації кубок здобув зразковий хореографічний колектив «Альянс» Ямпільського районного центру культури та дозвілля (керівник Олена Коваленко).

************************

Краєзнавчий музей зібрав шанувальників гітари

16 травня о 16.00 в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського відбувся концерт гостей з Сумського клубу авторської пісні «Булат». У виконанні  Ольги Козаченко – автора музики та виконавця та Алли Титаренко  прозвучало багато прекрасних магічних і романтичних за мелодикою, одухотворених сучасністю  патріотичних, філософських та ліричних творів, в тому числі і на слова наших місцевих поетес                            Ірини Козлової та Олени Вінник.

Щира і чесна музика, щедрі тексти і задушевні виконання  привабили багатьох глядачів,  хто розуміє велич цієї музики. Присутні були вдячні музикантам, що втілили в життя щось по-справжньому цінне, адже авторська пісня – це унікальна зброя, за допомогою якої можна передати істинно українські ідеали, світогляд, в них живе українська душа. Це дух прадавньої України, зокрема козаччини, з очима майбутнього. А тексти бардівських пісень – це завжди вишукана поезія.

*************************

Конотоп –  місто театральне

15 травня у  міському  будинку культури «Зоряний» відбулась прем’єра вистави «Трьохгрошова опера» за п’єсою Бертольда Брехта (режисер-постановник Марина Люшина). Актори народного театру  «Ми»  міського будинку культури «Зоряний» вкотре довели, що  Конотоп – місто театральне з давніми традиціями. Як і багато років тому, коли мешканці міста мали змогу насолодитись постановками Миколи Піскуна та затамувавши подих прожити життя героїв з їхніми радощами і негараздами, так і на прем’єрі вистави «Трьохгрошова опера» панувала притаманна лише театрам атмосфера.

Чудова гра акторів, що  не лише словом, але і хореографією  та вокалом, досконало розкривали свої образи, вдало підібрані костюми, музичне та світлове оформлення вистави заворожували поціновувачів театрального мистецтва, які  завітали  до міського будинку культури «Зоряний».

Тож, нехай і надалі живуть і  процвітають театральні традиції нашого міста, бо Конотоп – місто театральне!

*******************

Гідно представили місто на  ХIV Всеукраїнському юніорському конкурсі вокальної, диригентської  та інструментально-виконавської майстерності 

10-13 травня у стінах Ніжинської вищої школи відбулася яскрава подія – ХIV Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності, присвячений 210-й річниці заснування Ніжинської вищої школи. Конкурс зібрав 86 учасників з різних регіонів України.

Програма конкурсу включала показові концерти, майстер-класи з хорового та оркестрового мистецтва, методики викладання фортепіано, майстер-клас соліста Національної опери України, завідувача кафедри сольного співу Національної музичної академії імені Петра Чайковського, народного артиста України, професора Олександра Дяченко, солістки Національної філармонії України, завідувача кафедри баяна і акордеона   Національної музичної академії імені Петра Чайковського, народної артистки України, професора Євгенії Черказової.

Змагання юніорів проводилися за номінаціями: академічний, народний та естрадний спів; хорове диригування, фортепіано та оркестрові інструменти.

Гідно представив Конотоп учень дитячої музичної школи №2 Нікіта Коваленко, фах гітара (викладач Владислав Козачинський), який у І турі виборов «золотий диплом», а в ІІ турі серед учасників всіх номінацій став лауреатом ІІІ ступеня.

***********************

Шляхами Казимира Малевича. Зупинка Конотоп

14 травня о 14.00 у міському краєзнавчому музеї імені О.М.Лазаревського у малій виставковій залі відбулося відкриття художньої виставки «Шляхами Казимира Малевича. Зупинка – Конотоп», приуроченої до 80-ї річниці з дня смерті засновника художнього напряму супрематизм – Казимира Малевича. Взагалі, 2015 рік оголошено у нашому місті «Роком Малевича».

Всесвітньовідомий творець «Чорного квадрату», юний Казимир  Малевич, у 1895-1896 роках мешкав з батьками у місті Конотопі, де і створив перші два своїх художніх твори.

На честь перебування всесвітньовідомого художника Казимира Малевича у Конотопі, з фондового зібрання музею створена виставка, представлена художніми творами  художників: Володимира Борошнєва, Бориса Сердюка, Олександра Ковальова, Ольги Іваненко та Тетяни Мельничук.

В експозиції представлено 21 роботу Казимира Малевича, що виконані шляхом комп’ютерної верстки; фрагменти українських національних вишивок, різьба по дереву, плахта, українська національна сорочка, що були наснагою для творчості художника Казимира Малевича.

Ласкаво просимо конотопців та гостей міста відвідати художню виставку.

Музей працює  з 8.00 до 17.00 щодня, з обідньою перервою з 12.00 до 13.00.

*************************
В міській бібліотеці для дітей відбулось засідання клубу

«Юний правознавець»

В рамках правової освіти користувачів бібліотеки у міській бібліотеці для дітей пройшло правове рандеву «Немає прав без обов’язків». Заходи з правової тематики для підлітків та дітей вже не один рік проходять у клубі «Юний правознавець».

На зустріч з учнями 7-Б класу спеціалізованої школи № 9 13 травня була запрошена помічник начальника Конотопського міськвідділу міліції Тетяна Кушнєрова.

Захід було проведено у формі активного діалогу між працівником міліції та користувачами бібліотеки. Діти з увагою переглянули відеоролики на правову тематику. Поруч з теоретичними знаннями під час заходу основна увага приділялась розкриттю процесу правопорушень та притягнення винних до відповідальності, акцент робився на тісному взаємозв’язку наших прав і обов’язків.

З цікавістю діти брали участь у конкурсі «Юридична консультація» та «Юридичний семафор». Біля книжкової виставки «Межу закону не переступити» було здійснено бібліографічний огляд літератури «Громадянином бути зобов’язаний».

*******************************

«Малевич і Рославець. Станція відправлення – Конотоп».

13 травня   2015 року  в  Конотопській  дитячій   музичній  школі № 1

відбулася   літературно-музична зустріч «Він належить людству як художник, і в віках служитиме йому», присвячена вшануванню пам’яті видатного художника,   Казимира Малевича.

Гості заходу  зробили уявну  подорож  дорогами всесвітньо відомого художника, теоретика мистецтв, авангардиста, філософа,  людини незвичайної  долі  і неймовірного  таланту, який деякий час жив в нашому місті.

Всі присутні мали змогу особисто познайомитися з видатним творцем переглянувши  фільм  керівника зразкового творчого телевізійного об’єднання Конотопського центру дитячої  юнацької творчості «Ми  плюс «Кон -Такт» Олександра Платонова «Малевич і Рославець. Станція відправлення – Конотоп».

В ході зустрічі  прозвучали твори Миколи Рославця,  всесвітньо відомого композитора  ХХ століття, з яким товаришував все життя Казимир Малевич.

На   заході  були  присутні  начальник  відділу культури і туризму Конотопської міської  Олена Шинкаренко  та спеціаліст І категорії – Анна Романенко.

Творчість Казимира Малевича і Миколи Рославця,  невід’ємна частина історії нашого міста. Ми пишаємося, що такі видатні діячі, відомі на весь світ почали свій творчий шлях саме з нашого міста, міста Конотоп.

***********************

Мистецтво танцю в Конотопі живе і процвітає!

Саме це і довів  зразковий  хореографічний  колектив «Free Dance»,  лауреат обласних та всеукраїнських конкурсів хореографічного мистецтва, звітуючи  перед  мешканцями міста  12 травня у  міському будинку культури «Зоряний», на базі якого він і працює. Керівником цього колективу є учениця  відомого місцевого хореографа Віри Бондаренко – Людмила Омельченко.

У виступах її учнів  проглядається  школа в минулому  професійної балерини та прекрасного керівника Віри Олександрівни. Програма звітного концерту була  різноманітна, бо поряд з класичними танцями  на сцені всіх зачаровував і «рок-н-ролл», і народні та естрадні танці.

Органічним доповненням  до хореографічних  номерів були виступи керівника  студії сольного співу міського будинку культури «Зоряний»  Інесси Лизько та її учнів.

Творчий звіт зразкового  хореографічного  колективу «Free Dance» закінчився бурхливими оплесками та  словами вдячності керівнику Людмилі Омельченко за її натхненну творчу працю.

************************

До уваги мешканців міста!

16 травня 2015 року в міському будинку культури «Зоряний» відбудеться ІV-й міський відкритий хореографічний фестиваль танцювальних колективів  імені Віри Бондаренко. Початок об 11.00.

Запрошуємо всіх бажаючих. Вхід вільний.

*************************

Аматори хореографії гідно виступили на всеукраїнських змаганнях

10 травня 2015 року в місті Шостка відбулися Всеукраїнські змагання з сучасної, естрадної, народної та бальної хореографії «Кубок Let’S go – 2015» World UCA.

Колективи з міст Чернігів, Суми, Шостка та Конотоп змагались за звання кращого. Оригінальна хореографія, захоплюючі та яскраві образи, висока майстерність учасників змагань подарувала масу позитивних емоцій колективам МБК «Сучасник»: «La Style» – керівник Тетяна Грищенко та «Едельвейс» – керівник Наталія Прокопець, які повернулися в рідне місто посівши 1 та 2 місце в номінації Street Dance Revue.

Також представили наше місто солісти колективів:

– золоті призери: Мірошник Дмитро, Сур Софія, Островська Єлизавета, Спільник Анна, Хрокало Поліна, Іщенко Ян, Манжула Анна, Лисенко Анна, Стрілец Яна,  Леженіна Юлія;

– срібні призери: Вітюк Анастасія, Жмай Кирил, Панченко Карина;

– бронзові призери: Бондарчук Давид, Король Миколай, Чуга Дарина, Сербін Анастасія, Киричко Лілія;

– фіналісти: Савченко Таїсія, Коломоець Кіра, Москаленко Олександра.

 *******************

Година вшанування «Ветерани, ветерани, щира дяка вам і пам’ять»

Друга світова війна-це частина історії нашої Батьківщини. Пріоритетну роль   у патріотичному вихованні підростаючого покоління відіграє пам’ять про війну – як пошана минулому. У міській бібліотеці для дітей для учнів 5-Б класу спеціалізованої школи №9 проведена година вшанування «Ветерани, ветерани, щира дяка вам і пам’ять».

Своїми спогадами про війну поділився ветеран війни, партизан Микола Васильович Кабанов. Він ознайомив присутніх з воєнними подіями та подвигами ровесників-дітей, життя яких забрала війна. Присутніми було здійснено відео-мандрівку «Дорогами Ковпака».

Душевно і з любов’ю пролунали вірші про війну у виконанні учнів. Було прослухано пісні , що завжди супроводжували солдатів у поході, на привалі, а інколи, і в бою. Вони і сьогодні не втрачають своєї величі, їх пам’ятають, співають. Свої знання про історичні події тих років користувачі бібліотеки показали у бліц-вікторині «Живи і пам’ятай». 

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у роки війни.

 ************************

Відбувся виступ українського фольклорного ансамблю «Калина»

6 травня о 16.00 в міському будинку культури «Зоряний» відбувся виступ українського фольклорного ансамблю «Калина» (м.Київ), виконавці якого продемонстрували на сцені справжній феєрверк жанрового симбіозу – народної музики, хорового співу та хореографії.

Виконавці продемонстрували програми, які презентують фольклор багатьох регіонів України – від західних земель до центральних та східних регіонів України, обряди календарного та сімейного циклів. “Калина” презентувала українське мистецтво в багатьох країнах світу, зокрема: Білорусь, Іспанія, Італія, Індонезія, Єгипет, Нідерланди, Німеччина, Росія, Чилі, і ось, нарешті, завітала до Конотопу.

Присутні були зачаровані чудовою музикою, піснями та хореографічними постановками справжніх майстрів народної творчості.

Висловлюємо вдячність всім художнім колективам міста: будинків культури «Зоряний» та «Сучасник», центру дитячої та юнацької творчості, дитячої школи мистецтв, будинку науки і техніки Конотопської дирекції залізничних перевезень, що відвідали даний захід та сприяли підвищенню патріотичного виховання та рівня творчих знань своїх вихованців.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у роки війни.

 ***********************

В музеї згадали про буремні події війни

6 травня 2015 року з нагоди Дня пам’яті та примирення, який припадає на  8 травня, у експозиційній залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського «Наш край у роки війни» було проведено вечір «День пам’яті та надії». Захід відвідали учні та вчителі спеціалізованої  школи №2.

Працівники музею розповіли присутнім про історію нашого краю  в роки Другої Світової війни, наших земляків – Героїв Радянського Союзу, Конотопський табір для військовополонених солдат і сержантів.

Відвідувачі мали змогу переглянути фото та особисті речі конотопчан – учасників війни, партизанського і підпільного руху, воїнів-визволителів, що зберігаються у музеї. Під час екскурсії учні ознайомилися з виставкою «Салют Перемога», на якій було представлено історичні книги, вирізки   з газет, фотографії та речі, що розповідають про події Другої світової війни.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у роки війни.

*************************

До уваги мешканців міста! 

8 травня 2015 року біля центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відбудеться акція «З’єднаймо руки, українці, за мир, за щастя, за любов» та «Запали січку в пам’ять про героїв», з нагоди Дня пам’яті та примирення.

Всі  бажаючі зможуть запалити свічку пам’яті та пронести її до Меморіалу Слави та Вічного Вогню.

Запрошуємо долучитися до даного дійства .

Початок о 18.00.

(Для участі  в акції просимо мати при собі свічку або лампадку)  

**************************
Взяли участь у ІV відкритому
Всеукраїнському конкурсі виконавців на народних інструментах
«Поліський вернісаж»

З 1 по 3 травня 2015 року у місті Семенівка Чернігівської області відбувся ІV відкритий Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах «Поліський вернісаж».

З метою популяризації музичного мистецтва серед дітей, молоді, викладачів дитячих музичних шкіл, обміну професійним досвідом невеличке містечко на кордоні України, Росії та Білорусії зібрало 187 учасників з різних куточків України. Високопрофесійне журі під головуванням доцента Ніжинського державного університету ім. М.В.Гоголя, заслуженого артиста України, Володимира Дорохіна надало високу оцінку конкурсу та прагненню всіх учасників до подальшого розвитку дитячої музичної творчості, продовження традицій національної музичної виконавської школи.

Гідно представили місто Конотоп учні та викладачі двох дитячих музичних шкіл, які за підсумками виступів отримали такі результати:                          ансамбль «Гармоніка» дитячої музичної школи №1 нагороджений золотим дипломом; срібними дипломами нагороджені учениця дитячої музичної школи №2 Лиса Вікторія, фах сопілка; Тетяна Паренаго, фах бандура; інструментальний ансамбль викладачів Конотопської дитячої музичної школи №2; Бабенко Єлизавета нагороджена дипломом учасника.

****************************

«Єдина країна – єдина родина»

29 квітня в міському будинку  культури «Зоряний» відбулося родинне свято «Єдина країна – єдина родина». Воно зібрало навколо себе вихованців школи творчого розвитку дитини « Кенгуру» та їхніх батьків. Атмосфера свята  заполонила душі кожного, хто був присутній і брав участь у різноманітних конкурсах, які проводили  керівники Наталія  Гученко, Вікторія Потарусова та Дарина Батюк.  Вони зуміли зацікавити кожну дитину  темою свята, адже найголовніше для кожного з нас це родина. Святкового настрою всім додавало  і цікаве музичне оформлення свята.  Родинне свято «Єдина країна – єдина родина» вкотре довело, що всі ми одна родина в своїй рідній Україні.

****************************

Добровольці Божої чоти

29 квітня 2015 року в міському центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відбувся  показ стрічки Леоніда Кантера та Івана Яснія «Добровольці божої чоти». Це повнометражний документальний фільм  про захисників Донецького аеропорту. Фільм – історія творення нової української армії.

Ті, кого ми називаємо  «Кіборгами» стали героями фільму. Стрічка розповідає  про бої за Донецький аеропорт та селище Піски, про мужність і силу волі українських солдатів, біль втрат, силу дружби і любові,  це 82 хвилини справжнього життя зі сходу нашої країни.

Режисер вирішив неодмінно знайти той військовий підрозділ у якому не буде показушного марширування на догоду генералам, де не буде пияцтва, а буде взаємоповага та чітка дисципліна. І він знайшов, таким підрозділом виявився «Добровольчий український корпус», який ми і побачили у стрічці.

До нашого міста разом з режисером цього фільму Леонідом Кантером завітали герої фільму, які боронили Донецький аеропорт і захищали нашу батьківщину. «Зеленый» – з таким позивним за нашу землю воює уродженець Санкт-Петербургу разом зі своїм побратимом з Волині «Данте».  Після показу «Кіборги» відповідали на безліч питань, що турбували конотопців та ділилися власними спогпдпми.

Перегляд фільму не залишив байдужим жодного із глядачів у залі. Фільм показав справжнє обличчя війни і змусив замислитися, що наша Україна починається з кожного із нас.

Слава Україні!

 ***************************

Аматорського театру «Фенікс» презентував виставу «Везучая»

Для поціновувачів театру в нашому місті 24 квітня в міському будинку культури «Сучасник» відбулась прем’єра вистави Ірини Чечиної «Везучая».  Представив її аматорський театр «Фенікс»  Конотопського центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир»  (керівник Тетяна Заїзжай). Аматорський колектив зібрав разом колишніх акторів Конотопського народного театру, який здобув гучної слави  під керівництвом заслуженого працівника культури України Григорія Костеля. Він не дивлячись на свій поважний вік, також був присутній на прем’єрі.

з 1978 по 2003 рік  Григорій Григорович був незмінним керівником та режисером народного театру в нашому місті.

Серед почесних гостей були: заступник міського голови Тетяна Шерудило та начальник відділу культури і туризму Олена Шинкаренко

Кошти  вилучені від продажу квитків (2235 грн.) були спрямовані на лікування працівника галузі культури.

****************************

Відбувся  регіональний  конкурс  юних  музикантів «Шлях до зірок»

25 квітня  2015 року   у    Конотопській    дитячій    музичній    школі № 1 відбувся   ІХ регіональний  конкурс  юних  музикантів «Шлях до зірок», що проводиться  з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей, обміну творчими досягненнями, подальшого розвитку виконавської майстерності учнівської молоді та пропаганди  українських композиторів.

Вже традиційно, конкурс проводився у двох номінаціях: «фортепіано»  та «камерно-інструментальні ансамблі». Участь у заході взяло участь  220 юних музикантів з 24 музичних та шкіл мистецтв Сумської області та м.Києва.

Привітали учасників та побажали їм успіху у змаганнях заступник міського голови Тетяна Шерудило та начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради  Олена Шинкаренко.

У складі журі працювали провідні викладачі з музичних шкіл Сумської області  та міста Києва під головуванням викладача спеціального фортепіано Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Дмитра Бортнянського Елли Михайлової.

Родзинкою заходу став виступ з концертом студентів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Дмитра Бортнянського Тетяни Томашевської, Аліни Гутенко, Тетяни Коплик та випускниці дитячої музичної школи №1 Катерини Білої.

Після чудового концерту переможці конкурсу, під дружні оплески глядачів, отримали дипломи, а всі учасники – подяки .

*****************************

Гідно представили місто в столиці

24 квітня 2015 року відбувся ІІ Всеукраїнський телевізійний фестиваль-конкурс «Моя Україна» телепроекту «Зіркафест» у самому серці української столиці – cвятковому колонному залі Київської міської державної адміністрації.

Серед учасників фестивалю, в якому взяли участь талановиті виконавці  з усієї України, почесне І місце виборов учень Конотопської дитячої музичної школи №2 Іщенко Микита (викладач Вікторія Осташко) в номінації «естрадний вокал».

У складі журі були присутні зірки української естради, провідні фахівці в області культури і освіти, дитячої та юнацької творчості, патронати фестивалю, діячі мистецтв. Головою журі була запрошена оперна співачка з Канади Стефанія.

У залі панувала святкова атмосфера. Всі переможці були нагороджені пам’ятними призами і отримали безліч позитивних вражень.

 *****************************

Підкорили «Театральні обрії»

Для справжніх любителів сцени та аматорів театрального мистецтва 24 квітня в місті Суми відбувся обласний фестиваль-конкурс театральних колективів «Театральні обрії». На сцені Сумського обласного театру для дітей та юнацтва демонстрували свою майстерність 17 аматорських театральних колективів з Сум, Тростянця, Путивлю, Конотопа, Конотопського, Глухівського, Лебединського, Липоводолинського  та Білопільського районів.

Наше місто гідно представили народний аматорський театр та аматорська молодіжна театральна студія «Ми» міського будинку культури «Зоряний». Виступи наших театралів отримали гідну оцінку від поважного журі. Зокрема, вистава «Барикади думок»  впевнено перемогла у номінації «Краща режисерська постановка», а вистава «Трехгрошовая опера» здобула перемогу у номінації «Краща вистава» та отримала Гран-прі. Крім цього, актор народного театру – Сергій Завалій отримав Гран-прі у номінації «Краща акторська робота» за майстерне перевтілення у великого Кобзаря.

Приємною несподіванкою для наших театралів стала запропонована їм можливість продемонструвати виставу Бертольда Брехта «Трехгрошовая опера»  на сцені Сумського обласного театру для дітей та юнацтва для мешканців міста Суми.

****************************

«Чорнобиль… Скорбота памяті людської»

26 квітня 2015 року Україна відзначатиме чергову болісну дату в своїй історії – 29 роковини Чорнобильської трагедії. Саме  до цієї дати 23 квітня                  в центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова було проведено годину-спомин « Чорнобиль… Скорбота пам’яті людської».

Що має знати молодь про Чорнобиль, аби більше ніколи не сталося подібної трагедії? Це питання стало наскрізною ниткою всього заходу. Перед запрошеними,  учнями 10 класу СШ № 2, постали картини подій. Бібліотекарі розповіли присутнім про пожежників, які першими кинулись до палаючого реактора, про їх мужність, самопожертву та героїзм. А були вони не набагато старші за присутніх…

Посилили  атмосферу заходу Мелодія ля – мінор Мирослава Скорика та  виставка – набат «Відлуння  Чорнобильських дзвонів». Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв і загиблих, які захистили нас і нашу Землю ціною власного життя.

 *******************************

Шановні мешканці міста!

Запрошуємо  вас 24 квітня 2015 року о 18.00 на прем’єру благодійної вистави «Везучая» аматорського театру «Фенікс», що відбудеться на базі МБК Сучасник, за адресою вул. Ярмаркова, 17.

Автор: Ірина Чечина

Керівник аматорського театру «Фенікс» – Тетяна Заезжай

Режисер постановник – Аркадій Бомштейн

Дійові особи та виконавці :

Катерина – Людмила Худенко

Олег Дольцов – Андрій Пургін

Міла – Євгенія Маірко

Лариса – Євгенія Демченко

Джон – Юрій Романчук

**********************************

Вчимося бути громадянами

 21 квітня в рамках  тижня правових знань в центральній міській бібліотеці імені С.І.Пономарьова для учнів 9 класу СШ №2 було проведено юридичний футбол «Неповнолітні: взаємозв’язок прав і відповідальності». На цьому заході були розглянуті питання правової культури, формування у молоді нового  правового мислення та знання необхідно життєвих законів і вміння використовувати ці закони в повсякденному житті.

Присутні переглянули документальний фільм, що висвітлює сучасні проблеми системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні через реальні історії дітей, які конфліктують з законом.

Доповнила захід розгорнута у читальній залі виставка-консультація «Мої  права – моя фортеця», що ознайомила відвідувачів з навчальними посібниками та літературою про право, закон, владу та правосуддя.

 *************************************

Дзвінкоголосі сурми пролунали над Конотопом

18 квітня в дитячій музичній школі №2 зібралось понад 60 талановитих учасників єдиного в області Відкритого обласного конкурсу виконавців на духових та ударних інструментах «Дзвінкоголосі сурми». Учні 13 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів з Конотопа, Сум, Шостки, Глухова, Бахмача, Коропа, Кролевця, Бурині та селища Сад Сумського району демонстрували свою майстерність гри на блок-флейті, флейті, гобої, кларнеті, саксофоні, ксилофоні, трубі, валторні, тромбоні та тенорі в різних вікових категоріях.

Відкрили конкурс начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко та директор дитячої музичної школи №2 Тетяна Паренаго, які побажали учасникам творчої наснаги та перемоги.

Професійне журі під головуванням викладача-методиста Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Дмитра Бортнянського Валерія Пастухова засвідчило високий рівень всіх конкурсантів.

Наприкінці заходу всі присутні мали змогу помилуватися концертом, який підготували учні та викладачі оркестрового відділу.

Переможці  конкурсу отримали  дипломи  лауреатів, учасники  конкурсу – подяки. Гран-прі конкурсу отримав учень з Конотопу – вихованець дитячої музичної школи №2 Микита Дяченко.

Учасники заходу, педагоги та їх батьки мали змогу відвідати Конотопський музей авіації, що знаходиться поруч з музичною школою.

Члени  журі   та  присутні відзначили   гарну  організацію  заходу  та  високу підготовку учасників.

*********************************
В краєзнавчому музеї відбулась презентація персональної виставки

Ігоря Василевського

16 квітня у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею імені О.М.Лазаревського відбулася презентація персональної виставки «Краса, що нас оточує…» відомого художника з міста Суми, члена Національної спілки художників України Ігоря Василевського.

Привітали Ігоря Едуардовича заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Шерудило та начальник відділу культури  і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко,  які побажали художнику натхнення та подальших творчих успіхів.

Місцевий художник та краєзнавець Олексій Борошнєв розповів присутнім про свою творчу співпрацю з     Ігорем Василевським, та зазначив що даний художник є постійним учасником Конотопського пленеру «Барви Малевича».

Ігор Василевський працює у галузі станкової  графіки та  живопису.

У живописі сповідує стиль – український імпресіонізм та харківську пейзажну школу. Ці школи справили значний вплив на живопис автора. Працює у своєму індивідуальному творчому стилі.

Ігор Єдуардович  є  майстром створення українського ліричного пейзажу.  На його полотнах  зображені краєвиди вишуканої української природи, у яких панує розмаїття кольорової палітри, різних відтінків і тональних плям. Володіння композиційними прийомами, дозволяє автору створювати довершені пейзажі і доносити їх до глядача, володіє майстерністю створення портрету і тематичних композицій.

Митець постійно бере участь у міжнародних і республіканських  пленерах, у тому числі і у Конотопському пленері «Барви Малевича».

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку робіт Ігоря Василевського, що експонуватиметься в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського до 20 травня 2015року.

Музей працює: з 8.00 до 17.00 щодня з перервою з 12.00 до 13.00.

Телефон для довідок: 2-31-27.

*************************

Пам’ятати, щоб не забути

15 квітня 2015 року з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів, що припадає на 11 квітня, з метою увічнення пам’яті про жертв нацистського режиму, у великій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського для учнів загальноосвітньої школи №10 було проведено вечір «Пам’ятати, щоб не забути».

Присутні дізнались про історію фашистських концтаборів часів Другої світової війни, героїв Руху Опору, Конотопський табір для військовополонених солдат і сержантів. Учні ознайомились з експонатами, що зберігаються в краєзнавчому музеї: фото та особисті речі конотопчан – учасників партизанського і підпільного руху, загиблих у фашистських в’язницях та концтаборах.

Присутнім було запропоновано переглянути виставку «Пам’ятати, щоб не забути», на якій були представлено історичні книги, вирізки з тогочасних газет, фотографії та речі, що розповідають про трагічні події Другої світової війни.

*********************************

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати Великодній галявиній

З 14 квітня 2015 року відбувається проведення працівниками централізованої бібліотечної системи екскурсій по Великодній галявині, відкриття якої відбулось на площі Миру 9 квітня 2015 року.

З метою патріотичного виховання підростаючого покоління було проведено пізнавальні екскурсії для учнів 2-х класів загальноосвітньої школи №5 та учнів 3-х класів НВК «Казка». Під час екскурсій діти дізналися  про зародження свята Великодня, різноманітні звичаї пов’язані з цим святом, техніки та етнографічні особливості виготовлення писанок.

**********************************

Відбулось відкриття виставки «Великодні ліхтарики»

 12 квітня 2015 року в міському центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відбулось відкриття виставки «Великодні ліхтарики» учнів недільної школи Свято-Вознесенського кафедрального собору.

Під час церемонії відкриття учні недільної школи продемонстрували присутнім театральну постановку, а також, продекламували вірші на великодню тематику. Усіх присутніх зі святом Великодня привітав єпископ Конотопський и Глухівський владика Роман та начальник відділу культури                і туризму міської ради Олена Шинкаренко.

Запрошуємо всіх бажаючих з 8.00 до 17.00 відвідати виставку «Великодні ліхтарики», що експонуватиметься в міському центрі культури              і дозвілля «Кінотеатр «Мир» до 19.04.2015.

********************************

«Пасхальне диво»

9 квітня 2015 року в Міському будинку культури «Сучасник» на передодні Світлого Христового Воскресіння відбувся  захід по підведенню підсумків виставки дитячих робіт «Пасхальне диво».

Яскраву хореографію, оригінальні постановки, чудові пісні присутнім подарували Анна Романенко, Катерина Тимошевська, учасники колективу сучасного танцю «La Style», хореографічного колективу «Едельвейс», ансамблю бального танцю «Тріумф», спортивно танцювальний клуб «Еліт-Данс» та танцювальний колектив «Флеш». Всі присутні поринули в прекрасний світ танцю та пісні.

Почесними гостями даного дійства стали вихованці фонду «Серця любові» та Центру реабілітації дітей з особливими потребами, яким по закінченню даного дійства були вручені пасхальні солодощі. Також вихованці будинку культури подарували своїм ровесникам подаруночки, зроблені власноруч.

Сподіваємося, що даний захід подарував всім присутнім позитивні емоції та неперевершені враження

****************************

Конотопська «Великодня галявина»

9 квітня 2015 року відбулося відкриття культурно-мистецького проекту «Великодня галявина». За підтримки міської влади, підприємств, бізнесменів, закладів культури та освіти міста,  конотопці отримали у подарунок чудову тематичну галявину сповнену глибокої української культури і спадщини наших предків.

З прийдешніми Великодніми святами всіх присутніх привітали заступники міського голови Тетяна Шерудило та Максим Бурдавіцин. Також на заході були вручені заслужені нагороди, завдяки зусиллю, праці та таланту кого, в Конотопі з’явилася «Великодня галявина», а саме:  колективу Державного підприємства Конотопський авіаційний ремонтний завод «Авіакон», колективу вищого навчального закладу «Конотопське вище професійне училище», колективу товариства з обмеженою відповідальністю Конотопське підприємство «Флора», колективам дитячої художньої школи, дитячої школи мистецтв, центру дитячої та юнацької творчості, талановитим та небайдужим мешканцям нашого міста.

Святкову атмосферу створили колективи міського будинку культури «Зоряний». На галявині для всіх бажаючих проводили екскурс традиціями Великодніх свят працівники централізованої бібліотечної системи. В  міському центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» всі бажаючі мала змогу взяти участь у майстер-класах з писанкарства та витинанки. На площі Миру працювала торгівля, де всі бажаючі мали змогу придбати Великодні сувеніри та різноманітні смаколики.

Галявина  за лічені години стала улюбленим місцем відпочинку мешканців міста Конотоп. Сподіваємося, що «Великодня галявина» посяде достойне місце в серцях Конотопців.

********************************

Галявина писанок

Під такою назвою  6 квітня у міському будинку культури «Зоряний» відбулося  Великоднє свято для дітей з обмеженими фізичними можливостями – вихованців благодійних  фондів  «Відень» та «Серця любові».

Привітав зі святом та благословив  дітей-сиріт та дітей з обмеженими фізичними можливостями на добрі справи та побажав їм здоров’я та миру  – настоятель храму Пресвятої Богородиці отець Павло. Він вручив усім присутнім на святі освячені гілочки верби та  невеличкі іконки.

Про мистецтво писанки і його роль у житті нації, а також  свої вітання і найкращі побажання, в ці святкові дні, висловила на адресу дітей та всіх присутніх у залі заступник міського голови Тетяна Шерудило.

Майстер класи з писанкарства провели місцеві майстрині Оксана Тарасенко, Марія Пипко та  Людмила  Зимовець  –  учасниці  клубу писанкарства, що діє на базі міського будинку культури «Зоряний».

У святковому заході взяли участь творчі колективи міського будинку культури «Зоряний» – учасники дитячої театральної студії «Ми» та вихованці дитячих вокальних студій.

 ***************************

Здобули перемоги за «Кубку Візаві»

5 квітня,  у м.Суми відбувся  перший тур Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Кубок Візаві – 2015».

З радістю та перемогою повернулись до рідного міста  учасники зразкового хореографічного колективу «Free Dance» Конотопського міського будинку культури «Зоряний» (керівник  Людмила Омельченко), які взяли участь у даному заході.

Зокрема вихованці колективу «Free Dance», у вільній танцювальній категорії в номінації «Контемп»:  1 місце – посіли танці «Свіча» (старша вікова категорія), «Понад усе»  (змішана вікова категорія) та «Ты меня никогда   не забудешь» – (старша група, дует); 2 місце посів танець «Обійми» ( змішана вікова категорія); а виконуючи танець «Кошки» учасники середньої групи  вибороли призове 3 місце.

**********************************

Великодній калейдоскоп

07-08.04.2015 

Майстерклас з писанкарства «Великодні сувеніри» для вихованців ЦДЮТ та їх батьків 

ЦДЮТ, 2-32.81

09.04.2015

Майстерклас з писанкарства для учнів шкіл міста 

Дитяча художня школа 

09.04.2015

11.00

Відкриття культурномистецького проекту «Великодня галявина», проведення майстер класів, святкова торгівля, пізнавальні екскурсії 

Площа Миру,

6-60-12

12.04.2015

10.00

Благодійна акція в соборі Різдва Пресвятої Богородиці «Пасхальне диво», для вихованців інтернатів міста 

Собор Різдва Пресвятої Богородиці

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати заходи з нагоди Великодня.

Чекаємо на вас!

*********************************

Гідно представили наше місто на Всеукраїнському хореографічному фестивалі «Нове покоління»

4 квітня 2015 в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченко відбувся Сьомий Всеукраїнський хореографічний фестиваль “Нове покоління”.

Участь у заході взяли більше 80 колективів з 15 областей України та республіки Білорусь, які представляли понад 1500 учасників.

Яскрава хореографія, оригінальні образи , захоплюючі сюжети – висока майстерність учасників фестивалю подарувала масу позитивних емоцій та надхнення коллективу сучасного танцю «La Style» міського будинку культури «Сучасник» (керівник – Тетяна Грищенко), що повернувся в рідне місто здобувши почесні звання: Срібний призер 2 місце та Срібний призер   3 місце.

************************************

Виконавців на народних інструментах зібрав обласний фестиваль
«Конотопська розсипуха»

 Музика – невід’ємна складова будь-якого народу, вона виникла і розвивається разом з історією свого творця. Вона має здатність впливати на свідомість людини, на її настрій. І, мабуть тому, щоквітня в Конотопській дитячій музичній школі №1 збираються люди, які до безтями закохані в народну музику та народні інструменти.

Так, 4 квітня  2015 року в Конотопській дитячій музичній школі №1 відбувся ІІІ Відкритий обласний фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Конотопська розсипуха», який зібрав шанувальників музики, що виконується на народних інструментах.

У    заході    взяли   участь  199 учнів  з  12 міст  (18 шкіл) Сумської  області (Конотоп, Суми, Ромни, Шостка, Кролевець, Буринь, Недригайлів та інші),  які  змагались  у  9 номінаціях. Журі  очолював викладач-методист, завідувач відділу народних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Дмитра Бортнянського  Юрій Лелюшкін.

Привітала    присутніх  та відкрила фестиваль-конкурс заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Шерудило.

Захід  пройшов   на  високому  емоційному підйомі. Переможці  отримали  дипломи  лауреатів, учасники  фестивалю – подяки .

Втомлені,  але  щасливі  ще  довгий   час  діти, батьки,  викладачі  та  гості

спілкувались і обмінювались  враженнями від концертних номерів. Члени  журі   та  присутні відзначили відмінну організацію заходу та  високу підготовку учасників, велике їх бажання  змагатись  та  перемагати.

 ***************************

Шановні мешканці та гості міста!

В Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського, триває продаж картин відомих київських та конотопських художників сучасності.

Всі вилучені кошти з продажу підуть на допомогу конотопчанам, які  захищають нашу країну в зоні проведення антитерористичної операції!

Поспішайте! Музей знаходиться за адресою м. Конотоп, вул. Садова 2, тел. 2-31-27.

*****************************

Духовний олімп України

Нації не існують без поетів величезного творчого початку, без особистостей, які є совістю, цвітом усього народу. Український народ має такий талант. Це – Ліна Костенко, якій 19 березня виповнилося 85 років .

З нагоди цієї дати працівники центральної міської  бібліотеки  ім.С.І.Пономарьова завітали до медичного училища з літературною годиною «Духовний олімп України». Таким поетом може пишатися будь-який народ світу, бо він є спадкоємцем кращих традицій не лише своєї нації, а й усього людства.

Знайомлячи присутніх із життєвим і творчим шляхом Ліни Костенко, ведучі намагалися передати мужність, патріотизм, високу духовність поетеси. Нескореність Ліни Костенко перед тоталітаризмом – це її людський подвиг. Залишаючись нескореною, вона зберігала не тільки власну честь і гідність, а й честь і гідність рідної літератури. .

Прозвучали вірші автора у виконанні студентів медичного училища. Виконавцям вдалося передати силу поезій, які оживали і проявлялися несподіваними гранями. Кожен розумів, Ліна Костенко пропускає через себе ввесь світ. Дійсно, поезія Ліни Костенко – це «неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Її вірші хвилюють молодь тому, що вони суворі й мужні, категоричні й безкомпромісні.

Студенти мали змогу ознайомитись з творчим доробком поетеси, переглянувши книжкову виставку «Я вибрала долю собі сама…»

 **********************************

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги

«Книга – то друг і душа в ній жива» 

З метою заохочення учнів до читання, пропаганди української книги, виховання в учнів любові до читання у міській бібліотеці для дітей                       23 березня 2015 року розпочався традиційний Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги «Книга – то друг і душа в ній жива». Для учнів 2-Б класу СШ №9 проведена рекламна бесіда «Бібліотека на вас чекає, зустріч з книгою обіцяє». Користувачі бібліотеки познайомилися з історією народження її Величності Книги, розповіли прислів’я та приказки про книгу, взяли участь у інтелектуальному марафоні. Віртуальна подорож у «Парк читання» (США) та знайомство з пам’ятниками книгам в інших країнах показали дітям, як шанують книгу в різних куточках світу. Захід перемежовувався жартівливими іграми, розвагами, вікторинами. Ця зустріч у бібліотеці стала ще однією сходинкою, яка виховує любов до рідної України, повагу до книги, інтерес до української культури.

 ****************************

Відбувся ІІ етап відкритих обласних змагань з танцювального спорту, фестиваль шоу-програм «Dance Boom-2015»

22 березня 2015 року в міському будинку культури «Сучасник», під егідою Молодіжної федерації танцювального спорту, відбулися відкриті обласні змагання з танцювального спорту, фестиваль шоу-програм «Dance Boom-2015». На святі танцю були присутні почесні гості: заступник міського голови Тетяна Шерудило, начальник відділу культури і туризму Олена Шинкаренко, директор благодійного фонду для тяжко хворих дітей та їх сімей Олена Ющенко.

Неймовірно теплу та запальну атмосферу створили учасники змагань: ансамбль сучасного танцю «Lets Go» керівник Сергій Коваленко (м.Шостка), танцювальний центр «EuroDance» керівник Вадим та Олена Пономарьови, тренер Анна Захарченко (м.Суми), колектив сучасного танцю «Сузір’я» керівник Ірина Корольова, хореографічний колектив «Едельвейс» керівник Наталія Прокопець, колектив сучасного та естрадного танцю «Арт Стайл» керівник Юлія Михальченко, колектив сучасного танцю «La Style» керівник Тетяна Грищенко.

Кульмінацією змагань стала церемонія нагородження. Усі учасники отримали солодкі призи, а переможці були нагороджені дипломами, медалями та кубками.

Кошти, що були виручені від благодійних внесків під час проведення заходу, а це 2200 гривень, були направлені для лікування дітей з фонду «Серця любові» – Грибан Вадима та Кондратьєвої Євгенії.

 ************************

Земля співа, коли радіє мати

 21 березня в залі міського будинку культури «Зоряний» відбувся творчий звіт народного хорового колективу ветеранів війни та праці.

Глядачі мали змогу зазирнути до незвичайного світу музики та мистецтва, сповненого творчих злетів, відкриттів та нестримного бажання займатися улюбленою справою, не дивлячись ні на які незгоди. Адже учасники хору ветеранів завжди енергійні, творчі та молоді душею і вже  18 років поспіль дарують творчість і майстерність своїм шанувальникам і щороку представляють прекрасний звітний концерт, який цього року мав назву «Земля співа, коли радіє мати».

Учасники хору виконали відомі, як у нашому місті, так і далеко за його межами пісні «Аріозо матері», «Дума про землю», «Як надійшла любов», «Ой під вишнею» та багато інших.

Народний хоровий колектив ветеранів війни та праці, керівник та диригент Олена Колесник, концертмейстер Владислав Козачинський, добре відомий не лише у нашому місті, але й далеко за його межами. Хор ветеранів один з найповажніших та найшановніших колективів, що займаються в міському будинку культури «Зоряний». І це не просто творчий колектив, це вже велика творча родина,  бо всі учасники хору щиро вболівають один за одного, а основне – за долю свого колективу. Тож бажаємо їм творчої наснаги, міцного здоров’я і всім нам миру!

**********************************
Відбулась презентація персональної виставки Анастасії Зимовець

«Кольоровий дивосвіт писанки»

Писанка – це символ українського народу, символ сонця, весни, повернення природи до життя. В ній зосереджена чарівна магічна сила, яка наділена святістю приносити добро, щастя, любов та достаток, оберігати від злих нечистих сил. Недарма мудрі люди кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». Кожна писанка – це ніби маленький світ у якому все вимальовано у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі.

19 березня 2015 року в Конотопському міському краєзнавчому музеї     ім.О.М.Лазаревського відбулось відкриття персональної виставки учениці дитячої художньої школи Анастасії Зимовець «Кольоровий дивосвіт писанки» ( керівник Олена Шкуть).

На захід завітали заступник міського голови Тетяна Шерудило, начальник відділу культури і туризму міської ради Олена Шинкаренко, методист відділу освіти Марина Смирнова, представники Конотопської міської організації «Просвіта», учні дитячої художньої школи та загальноосвітньої школи №5, мешканці міста.

Відкрила виставку заступник директора Конотопської художньої школи Ольга Катрошенко. Вона розповіла про саме мистецтво писанкарства, яке видозмінювалося на протязі багатьох років, але і до сьогодні залишилося живильним джерелом для українського народу. Саме художня школа 6 років тому започаткувала проект «Українська писанка», активною учасницею якого стала Настя Зимовець. Дівчину вразило та зацікавило мистецтво виготовлення писанки, а бажання вивчити її символіку, детальне ознайомлення з традиціями писанкарства зачарувало.

Заступник міського голови Тетяна Шерудило зазначила, що писанка є символом свята Великодня. Вона – сакральна цінність генетичного коду нації, що зашифрований в її знаках, кожна робота представлена на виставці є унікальною і неповторною, зачаровує своєю вишуканістю. Заступник міського голови нагородила подяками відділу культури і освіти автора робіт – ученицю ДХШ Анастасію Зимовець, учителя  образотворчого мистецтва  Конотопської ДХШ Олену Шкуть, депутата міської ради Віталія Демидка за їх активну участь у створенні виставки.

Присутні оглянули виставку «Кольоровий дивосвіт писанки» на якій кожна писанка це вишуканий і неперевершений твір мистецтва. І це маленьке диво, може спробувати написати кожен з нас.

********************************
Відбулась презентація збірок «Трошки смішненька книжка»

та «Присвяти-ремінісценції» Надії Петренко

Протягом всієї історії людства поетичне слово йде поруч із людиною.  З давніх-давен людина використовувала мову, для вираження своїх думок, емоцій, почуттів.

Поезія… Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Кажуть, що поезія – це голос істини, голос правди. Саме тому, 19 березня 2015 року на передодні Всесвітнього дня поезії в Конотопській центральній дитячій бібліотеці відбулась презентація поетичних збірок Надії Петренко  «Трошки смішненька книжка» та «Присвяти-ремінісценції».

Ім’я Надії Петренко – поетеси, члена Національної спілки письменників України, вже давно відоме не тільки у рідному місті, а й далеко за його межами. У творчому доробку Надії Петренко п’ять поетичних збірок: «Мов останні стерхи», «Кого чекаю на сумні журфікси?», «У черзі болю…», «Юрба», «Ера жилеток». Крім віршів її перу належать чудові нариси, замальовки, бувальщини, які вийшли окремою збіркою під назвою «Коли стрілу нагострить Купідон».

Працівники бібліотеки розповіли про нові книги, проаналізували їх зміст та прочитали кілька віршів зі збірок.

«Родзинкою» презентації став виступ самої Надії Петренко, під час якого вона не тільки читала свої поезії, а й подарувала присутнім бібліотекарям шкіл міста та учням ЗОШ №13 автографи своїх поезій.

Привітати Надію Петренко з виходом нових книг прийшли її колеги-літератори: керівник літературної студії «Джерела» Ірина Козлова, журналіст, краєзнавець Ігор Лисий, поети Федір Рижий та Геннадій Хайлук.

********************************

В дитячій музичній школі №1 відбувся Тиждень музики

Класична музика надихає весь світ, постачає душу крилами, сприяє польоту уяви. Класична музика  змушує наші серця звучати в унісон з світовою гармонією, пробуджує в нас найкращі почуття.

Вже четвертий  рік поспіль разом з міським відділом освіти на базі Конотопської дитячої музичної школи №1 проходить чудовий  захід «Тиждень

музики», на якому для дітей нашого міста проводяться різноманітні   концерти класичної  музики.

Традиційно і  в цьому  році з 11 березня по 19 березня в концертній залі дитячої музичної школи №1 виступали кращі  учні  і колективи відділу народних інструментів, класу хорового та вокального співу. Звітували вихованці оркестрового, фортепіанного відділів, та в трьох із концертів – учні молодших класів, багато з яких –  лауреати обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Гості цих заходів – більше 400 учнів різних класів шкіл міста, міської гімназії, НВК «Казка», ВНЗ «Золотий ключик» –  доторкнулися до чудового світу класичної музики, мелодії якої відрізняються гармонією, благородством інтонації  і багатством відтінків. Діти із задоволенням слухали, аплодували і дякували юним музикантам за чудові виступи.

Після проведення заходів, можемо з впевненістю стверджувати, що класична музика залишатиметься у житті дітей завжди, вона додає наснаги, робить їх піднесеніше, шляхетніше, мудріше,  а їх життя – повніше та гармонійніше.

***********************************

Конотопський краєзнавчий музей ім. Лазаревського Запрошує на персональну виставку

pusankarstvo

«Кольоровий дивосвіт писанки» 

 Зимовець Анастасії,

учениці дитячої художньої школи. Керівник: Шкуть Олена Вячеславівна

Відкриття відбудеться 19.03.2015 о 15.00. Вхід вільний

Виставка відкрита:                                                 

з 19 березня по 20 квітня 2015 р.    

з 8.00  до 17.00                     

за адресою: вул. Садова, 2

********************************

Поетична майстерність Максима Рильського

19 березня виповнюється 120 років від дня народження видатного українського поета Максима Рильського. З  нагоди цієї пам’ятної дати працівники центральної дитячої бібліотеки провели  для учнів 6 класу спеціалізованої школи №2 бібліотечну гостину «Поетична майстерність  Максима Рильського». Діти познайомились з життєвим та творчим шляхом ювіляра. У ході заходу звучав живий голос поета, а також вірші у виконанні бібліотекарів та учнів, які захоплюють своєю витонченістю та глибиною образів.

Найголовніше місце в  багатогранній творчості  поета посідає тема людини і природи.  У своїх віршах Максим Рильський не тільки зображує поєднання людини і природи, а й закликає не обкрадати себе духовно,  не відсторонюватись від краси в житті, від чарівного світу природи, мистецтва. Лише в єднанні корисної праці і краси людина може бути по-справжньому щасливою в житті.

Високі ідеали Рильського, невтомна праця, щира любов до Батьківщини зробили його одним із визначних українських поетів, який і по смерті йде з народом у щасливе майбуття.

Гарним доповненням до зустрічі стали книжкова виставка «Самої правди син» та мультимедійна  презентація «Вінок поезій Максима Рильського».

************************************

Ліричний мотив

Таку назву мала зустріч з учасниками Клубу любителів гітари міського будинку культури «Зоряний»  та Конотопської літературної студії «Джерела»

liru4nui motuv

що відбулась у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського 14 березня 2015 року.

Творчий вечір відкрив директор міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Артур Мокроусов, з вітальним словом виступив головний спеціаліст відділу культури і туризму міської ради                            Павло Степанідін, який привітав учасників заходу та вручив подяки  відділу культури і туризму міської ради керівнику Конотопської літературної студії «Джерела» –  Ірині  Козловій та керівнику Клубу любителів гітари міського будинку культури «Зоряний» Миколі Таскаєву.

В залі зібралися поети – члени літературної студії «Джерела», шанувальники гітари – члени Клубу любителів гітари та просто небайдужі до поезії та гітари мешканці міста.

******************************************

Творчий вечір поетеси Анастасії Дмитрук

13 березня в МБК «Зоряний» відбувся творчий вечір молодої української поетеси Анастасії Дмитрук, яка стала відомою завдяки своїй громадській ліриці, пронизаній почуттям патріотизму та усвідомленням того, що сьогодні відбувається з Україною. Подібні зустрічі з поетесою, яка не побоялася заявити про свою громадянську позицію, відбулися в багатьох містах України.

Під час зустрічі в міському будинку культури «Зоряний» Анастасія Дмитрук поділилася з присутніми своїми переживаннями та спогадами, що спонукали її до написання віршів, зокрема, й про візити до військових   у шпиталі, про Небесну сотню та тих, хто загинув за єдину Україну.

Конотопських шанувальників її творчості Анастасія Дмитрук познайомила й з своєю ліричною поезією та кількома відео кліпами пісень, написаних на її слова. Щира і відверта, талановита і, звісно ж, патріотка своєї Батьківщини – саме такою запам’ятають Анастасію конотопці, які не шкодували для авторки чи не найвідоміших поезій молодіжної громадянської лірики теплих слів, квітів та оплесків.

 *******************************************

ridna pisnia zvit

xor zvit

************************************

«Він вірив у щасливе й світле майбутнє твоє, Україно»

VK_150 GIMNY

10 березня 2015 року в центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відбувся захід,  присвячений видатному українському композитору,  диригенту, музично-громадському діячу Михайлу Михайловичу Вербицькому, з нагоди 200-річчя від дня його народження та 150-ї річниці першого публічного виконання   національного Гімну України.

До уваги слухачів концерту  прозвучали українські народні пісні, інструментальні твори українських композиторів,  молитва «Отче наш» Михайла Вербицького,  які на високому професійному рівні виконали учні та викладачі Конотопської дитячої музичної школи №1 та №2.

Завершили концертну програму артисти та всі присутні в залі  загальним флешмобом на емоційному  підйомі виконавши Державний Гімн України.

На заході були присутні заступник міського голови Тетяна Шерудило, керуючий справами виконкому Андрій Левченко, начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко, заступник голови Конотопського міського відділення Всеукраїнської громадської організації “Просвіта” імені Тараса Шевченка Зоя Шалівська, учні 8-х класів загальноосвітньої школи №5, представники органів місцевої влади,  викладачі шкіл міста, шанувальники народної та класичної музики  із задоволенням слухали, аплодували і дякували за чудовий захід.

*************************************

Пісенний символ України

До найбільших святинь будь-якого народу належить гімн. Це ті слова, та музика, які змушують нас підніматися при перших акордах, з трепетом у

VK_PISENNIJ_SIMVOL

душі слухати мелодію, яка віднаходить найпотаємніші струни, кличе до високого і світлого.

Гімн України – це символ нескореності та самобутності нашого народу. Усі, хто хотів бачити Україну під своєю владою, забороняли гімн, знищували його друковані версії, нещадно карали та переслідували його виконавців.

З нагоди  200-річчя від дня народження автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького та у зв’язку з 150-ю річницею першого публічного виконання національного гімну «Ще не вмерла України і слава, і воля…», що відбулося 10 березня 1865 року, центральна міська бібліотека  ім.С.І.Пономарьова  для учнів 11-Б класу  СШ №2 провела патріотичну годину «Пісенний символ України» .

Працівники бібліотеки  розповіли учням  про історію створення Державного Гімну України та нелегкий життєвий шлях авторів національного гімну Павла Чубинського та Михайла  Вербицького. Наголосивши на тому  факті, що слова нашого славня написані на Східній Україні, а музика – на Західній, виглядає символічно й служить незаперечним доказом нерозривної єдності українського народу. Зливши воєдино слова і музику, пісня надихала покоління борців за волю України. Нині головна пісня держави наповнилася новим змістом, адже цей твір є одночасно молитвою та патріотичним закликом, задушевною піснею та урочистим маршем, концентратом національної ідеї та згустком європейських цінностей.

На завершення заходу присутні виконали Державний Гімн України.

*************************************

«Поети вам присвячують сонети…»

6 березня в актовій залі військової частини відбулася  концертна програма, присвячена Міжнародному дню прав жінок та миру.

Багато талановитих самодіяльних артистів від щирого серця вітали жінок зі святом весни, радості, любові та надії. В концерті взяли участь – Олександра Черненко, Катерина Петрушенко та Катерина Тимошевська, уениці дитячої музичної школи №2, керівник Вікторія Осташко. Творчі колективи МБК «Зоряний»:  молодіжна театральна студія «Ми», керівник Дарина Батюк; зразковий ансамбль танцю «Free Dance», керівник Людмила Омельченко; Крило Ковач,  соліст молодіжної вокальної студія «МВС», керівник Олександр Єрьомін;  Катерина Голуб, керівник Інесса Лизько; Олександр Лизько.

 *************************************

Святковий концерт,  присвячений Міжнародному
жіночому дню 8 Березня
для голів кварталіних комітетів

VK_KVARTKOMY(1)

4 березня 2015 року в центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир»  відбувся святковий концерт для голів кварталіних комітетів присвячений Міжнародному жіночому дню 8 Березня.

Присутніх зі святом вітали керуючий справами виконкому Андрій Левченко та депутати Конотопської міської ради Володимир Яременко та Олег Яременко.

Сюрприз для своїх колег підготували чоловіки голови квартальних комітетів, привітавши жінок віршами та піснями.  Творчі колективи та окремі виконавці міста підготували для концертну програму та подарували свій талант, а саме: Олександр Лизько, Олександр Шерудило, Юрій Золотаєнко, Олена Шинкаренко, Анна Романенко, учні дитячої музичної школи №2 Катерина Тимошевська та Нікіта Іщенко (керівник Вікторія Осташко), колектив сучасного та естрадного танцю «Арт-стайл» (керівник Юлія Михальченко).

Захід продовжився танцювальною та розважальною програмами.

Представили місто Конотоп на Відкритих регіональних змаганнях з сучасних танців «IN DANCE 2015» в місті Суми

01 березня 2015 року в місті Суми гостинно відкрила свої двері спортивна зала Української Академії Банківської Справи для танцюристів з різних

VK_EDELVEJS(1)

куточків України. Організаторами змагання з сучасного танцю «IN DANCE 2015» були Танцювальний Центр «Євроденс», ФОП Пономарьов В.М., яке  відбулося за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту Сумської ОДА.

Чудова зала, професійне озвучення та освітлення заходу, гостинний прийом організаторів та неперевершена святкова атмосфера зібрала сотні поціновувачів мистецтва танцю.

Наше місто Конотоп Представили учасники Хореографічного колективу «Едельвейс» під керівництвом Прокопець Наталії Валеріївни. Наші танцюристи продемонстрували високий рівень підготовки та вмінь. Результатом наполегливої роботи стали заслужені нагороди: I місце  в категорії  Ювенали хіп – хоп формейшин (танец «Хіп – хоп Міх»),  а також в соло – 5 – I  місць, 2 – II міста, 1- III місце. Тож вітаємо конотопських спортсменів – призерів, фіналістів та учасників змагань: Лях Євгена, Овчаренко Дарью, Мельник Дарью, Пархоменко Валерію, Тищенко Вікторію, Мокрієнко Анастасію, Дмитрієву Анастасію, Мірошника Дмитра, Панченка Карину, Люту Вікторію, Копитько Іванну та найменших учасників – Волосовська Анну, Михно Ангеліну.

Бажаємо творчих успіхів, мистецького натхнення та подальших перемог !!!

В його імені – слава України 

200verbicky

«В його імені – слава України» під такою назвою 4 березня у центральній дитячій бібліотеці відбувся урок патріотичного виховання, присвячений 200-річчю від дня народження священика, композитора, громадського діяча та автора гімну України «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького. Захід було проведено для учнів 5 класу спеціалізованої школи №2.

З розповіді бібліотекарів діти дізнались про те що Михайло Вербицький належить до тієї плеяди українських композиторів, які заклали підвалини нової композиторської школи, що увійшла в історію нашої музики під назвою «перемишльської». Його літургійна творчість, театральна музика, світські хори та солоспіви, інструментальна музика стали важливою часткою церковних богослужінь, театральних вистав, концертного життя. А те що його патріотична пісня «Ще не вмерла Україна» досить швидко переросла в національний гімн, обезсмертило ім’я композитора.

На завершення під час звучання гімну України присутні встали й віддали шану головній пісні держави поклавши праву руку на серце.

*********************************

У кожній думі Кобзаря живе могутня Україна

 Є дні, що минають і непомітно зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що

shevchenko_cbs

завжди з нами. Україна у долі своїй має такий день – 9 березня. З минулого віку і до нашого часу, і далі – в майбутнє, у нові віки. День який явив світові Шевченка – великого сина великого народу.

Cаме з цієї знаменної дати 4 березня 2015 року в центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова  був проведений цикл заходів, який розпочався літературною годиною «У кожній думі Кобзаря живе могутня Україна» для   учнів 9 класу спеціалізованої школи № 2.

Відвідувачі заходу здійснили уявну подорож шевченківськими шляхами. Під час проведення заходу звучали пісні  на слова Тараса Шевченка.

Справжній поет – це живий місток між минулим  і майбутнім. Сяйво його творів палає і зараз.  Шанувальники творчості Тараса Шевченка  прийняли участь у поетичному батлі: «Мій улюблений Шевченко». Учасники читали по одному поетичному твору Т.Г.Шевченка, який обрали самостійно. Поетичний батл проходив у два тури. Перший тур відбувся в спеціалізованій школі №2. Другий тур – « ВИЩА ЛІГА» для тих, хто набрав найбільшу кількість балів  продовжився в центральній міській бібліотеці  ім.С.І.Пономарьова. Всі учасники виступили гідно та показали свою акторську майстерність. Переможець поетичного батлу був визначений за оплесками присутніх.

Щоб більше дізнатися про життя поета та про осіб, які пов’язані з його життям, присутнім був запропонований відеоролик «Тарасова любов» створений працівниками бібліотеки.

Завершився захід вікториною «Тарасові шляхи»,  де учні мали змогу перевірити свої знання щодо життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка. Переможцем вікторини стала учениця спеціалізованої школи №2 Юлія  Ліфар.

Учні мали змогу ознайомитись з літературою, представленою на книжковій виставці «Уклін тобі, Кобзарю».

Допоки в нашого народу є Шевченко, допоки є таке потужне джерело мужності і патріотизму, як Тарасове слово, доки є в нас святиня, до якої йдемо як на сповідь і освітління душ, Україна живе й житиме.

 **********************************

Літературне свято «Лесина мова нам завжди знайома» 

24 лютого 2015 року в центральній дитячій бібліотеці відбулося літературне свято «Лесина мова нам завжди знайома» приурочене  до Дня народження Лесі Українки, для учнів 3-го класу   навчально-виховного закладу ЗОШ І ступеню.

Діти мали можливість познайомитися з цікавими фактами  життя і творчості класика української  літератури. За своє недовге 42 – річне життя Леся Українка створила безсмертні перлини в усіх жанрах літератури – від витонченої лірики  до казкового світу феєрій і дитячої літератури. Першим помітив і оцінив величезний талант Лесі Українки Іван Франко, сказавши, що від часу Шевченкового “Заповіту” Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова.

Учні декламували вірші поетеси, відповідали на питання вікторини, прослухали пісні які покладені на вірші Лесі Українки: «Як дитиною бувало…», «Місяць яснесенький…»,переглянули відео презентацію «Леся в світлинах».

Нині ми з повним правом можемо говорити про Лесю Українку, як про нашу сучасницю, бо її полум’яні твори завжди будуть живлющим джерелом духовної наснаги для нових і нових поколінь.

До уваги відвідувачів бібліотеки представлена книжкова виставка «Славна дочка України».

***********************************

«Хроніки Майдану або страсті за Україною….» 

VK_HRONIKI MAJDANU

21 лютого в Конотопському міському будинку культури «Зоряний» відбувся документально-соціальний проект «Хроніки Майдану або страсті за Україною»  (режисер-постановник Марина Люшина) за участі творчих колективів та виконавців МБК «Зоряний»  та дитячої школи мистецтв: молодіжної театральної студії «Ми» (керівник Дарина Батюк), учасників Клубу любителів гітари «КЛюГ» (керівник Микола Таскаєв), зразкового ансамблю танцю «Free Dance» (керівник Людмила Омельченко), Олександра Лизька, солісток вокального ансамблю «Співаночка» (керівник Ірина Трусенко), Анни Романенко. Ця соціальна вистава нагадала всім минулорічні криваві події на Майдані Незалежності, Інститутській, Маріїнському парку, коли відбулася Революція Гідності. Глядачі затамувавши погляд  співпереживали акторам, які через творчість розповідали не лише про страшні події в новітній історії України, а і про сучасну ситуацію в країні. Наприкінці заходу до присутніх звернувся настоятель Собору  Різдва Пресвятої Богородиці отець Павло, який закликав жителів нашого міста бути свідомими патріотами та побажав усім миру та злагоди.

********************************

Вшанували пам’ять Небесної Сотні

19 та 20 лютого 2015 року до першої річниці подвигу учасників Революції  Гідності та з метою увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні  у великій залі

VK_VSHANYVANNJ NEB SOTNI

 Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського було проведено вечори «Пам’яті Небесної сотні». На них були запрошені учні та вчителі спеціалізованих шкіл №2, №3 та №9 та місцеві поети Федір Рижий, Микола Матвійчук та Алла Флікінштейн.

Наукові и музею розповіли про героїв Небесної Сотні та уродженців Сумщини, які загинули під час виконання службового обов’язку  у зоні АТО. Присутнім було продемонстровано фрагменти відеофільму про Героїв Небесної Сотні. Місцеві поети прочитали власні вірші про події лютого 2014 року на Майдані Незалежності.

Учні ознайомилися з міні виставкою «Герої не вмирають», на якій були представлені книги, конверти, інформацію з газет, фотографії та речі, що розповідають про буремні події Революції Гідності та антитерористичної операції на сході України.

Присутні на знак вшанування світлої пам’яті загиблих на Майдані та у зоні АТО схилили голови у хвилині мовчання.

*******************************

Пам’ять про героїв безсмертна 

VK_NEBESNA SOTNJA

20 лютого вся Україна вшановує світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні, які, без перебільшення, змінили за кілька днів жорстокої боротьби із диктаторським режимом перебіг новітньої світової історії. З цієї нагоди у центральній дитячій бібліотеці проведено урок патріотичного виховання «Пам’ять про героїв безсмертна».

В глибокій скорботі, з великою шаною і подякою учні спеціалізованої школи №2 вклонилися перед Героями Небесної сотні, вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за перемогу добра над злом, правди над несправедливістю, за людську гідність і щасливе майбутнє свого народу. Школярі прочитали вірші «Небесна сотня», «Мамо, не плач».

До заходу в бібліотеці було оформлено книжкову виставку-реквієм «Майдан у пам’яті, біль у серці». Тужливу пісню,  якою майдан проводжав своїх героїв, «Пливе кача по Тисині» слухали учні із запаленими свічками пам’яті та вшанували пам’ять Героїв  Небесної Сотні хвилиною мовчання.

********************************

«Погляд крізь фото об’єктив” 

18 лютого в центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир»  відбулось відкриття виставки фотоапаратів «Погляд крізь фотооб’єктив». Колекція

fotovistavka

фотоапаратів була зібрана Сергієм Безлюдним та Сергієм Карнаухом, та подарована краєзнавчому музею депутатом міської ради Віталієм Демидком.

На відкритті були присутні учні навчальних закладів міста, мешканці міста та представники місцевих засобів масової інформації.

В експозиції виставки представлено біля ста фотоапаратів 30-90-х років ХХ століття виробництва заводів КМЗ, ЛОМО, Арсенал (Київ), ГОМЗ та рідкісні світлини нашого міста.

На заході були присутні керуючий справами виконкому Андрій Левченко та начальник відділу культури і туризму міської ради Олена Шинкаренко, які привітали учасників заходу, зазначили про роль фотомистецтва у розвитку людства та вручили подяку начальника відділу культури і туризму міської ради, за допомогу в організації виставки, місцевому колекціонеру Сергію Карнауху.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати дану виставку в центрі культури  і дозвілля «Кінотеатр «Мир»  за адресою: площа Миру, 4. В робочі дні – з 8:00 до 17:00, у вихідні – з 12:00 до 19:00.

******************************

Тільки кохання між нами…

zorianui koxannia

Під такою назвою в день всіх закоханих – 14 лютого в міському будинку культури «Зоряний» відбувся вечір відпочинку, присвячений Дню Святого Валентина.

Велика концертна програма, була насичена романтичними ліричними композиціями, які глядачі впізнавали з перших акордів – «Лебединая верность», «Ноктюрн», «Обійми» тощо. В концерті брали участь талановиті виконавці нашого міста – Олександр Лизько, Олена Бондаренко, Олександр Єрьомін, Віолетта Авдієнко, Конотопський дитячо-юнацький танцювальний клуб «Фрістайл» (керівник Олена Логвинова), Марина Бандура, Анна Романенко, молодіжна театральна студія «Ми» (керівник Дарина Батюк), ансамбль танцю «Еліт Данс» (керівник Антон Васюта), Майя Восканян, колектив сучасного та естрадного танцю «Арт Стайл» (керівник Юлія Михальченко), Людмила Пустовойтова, зразковий дитячий ансамбль танцю «Фрі Денс» (керівник Людмила Омельченко), чоловічий вокальний ансамбль «Адд Лібітум» (керівник Руслан Муштаєв).

Приємним подарунком для всіх присутніх став виступ колективу, що багато років тому успішно працював у нашому місті – це сольний проект Олександра Баши, який знову зібрав свою команду – Олександра Тагінцева, В’ячеслава Павлова, Дмитра Беліченка, щоб представити глядачам нові авторські композиції, написані на слова Володимира Сахна.

Крім цього, в рамках заходу відбувся прем’єрний виступ чоловічого гурту «ZBAND», що почав працювати у міському будинку культури «Зоряний».

Вечір відпочинку зайвий раз довів, що лише з коханням в серці ми зможемо жити далі і долати труднощі та незгоди, що випадають на нашу долю.

*****************************

Петриківський розпис – як вираження любові до рідної Батьківщини

11 лютого о 15.00 в Конотопському міському краєзнавчому музеї  ім.О.М.Лазаревського відбулось відкриття персональної виставки «За мотивами

vust liasenko

петриківського розпису» вчителя дитячої художньої школи –  Олени Лященко. На захід завітали працівники освіти та культури, вчителі позашкільних закладів, вчителі образотворчого мистецтва та художньої культури навчальних закладів міста, учні міської гімназії та просто небайдужі люди.

Зі словами привітання до майстрині звернулись начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко та методист методичного кабінету відділу освіти Конотопської міської ради Марина Смирнова, побажали їй творчого натхнення та вручили грамоти.

Під час заходу присутні дізнались про петриківський розпис, в основі якого лежить образне сприйняття рідної природи, любов до української землі, орнаментовані мотиви якого привертають увагу не тільки колоритом, але й надзвичайною цілісністю творчої ідеї, а простота малюнка насправді приховує довгу й копітку роботу митця.

Відвідувачі заходу дізнались про заслуженого майстра народної творчості Тетяну Пату, яка збагатила традиційний петриківський орнамент новими оригінальними композиціями та своєрідним рішенням кольорової гами, передала досвід своїм учням і зробила великий внесок у розвиток народного декоративного розпису.

Присутні мали змогу переглянули мультимедійну презентацію про розвиток петриківського розпису та його основоположників.

По закінченні заходу, гості переглянули виставку картин та розмальованих предметів побуту майстрині.

У відвідувачів заходу перегляд виставки залишив приємні враження  й подарував безліч позитивних емоцій.

******************************

afisa ayksion

************************************

Канони героїзму та безсмертя 

До Дня пам’яті Героїв Крут 29 січня 2015 року у Конотопському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського було проведено інформаційно-

KRYTU PODVUG

просвітницький захід «Канони героїзму та безсмертя». В ньому взяли участь учні та вчителі старших класів СШ №3.

Науковий співробітник музею Акічев Шаміль ознайомив учнів та вчителів з основними подіями та значенням героїчного бою під Крутами   у січні 1918 року. Було продемонстровано частину відеофільму про подвиг героїв Крут. У великій виставковій залі було влаштовано книжкову  міні-виставку «Вічний вогонь української волі» присвячену подвигу юних захисників української незалежності, які загинули у нерівній породьбі з загарбниками у тому запеклому бою далекого 1918 року.

Присутні на заході вшанували пам’ять загиблих у боротьбі за волю України хвилиною мовчання.

*****************************

Учнів навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ступеня»
поринули у країну героїв Всеволода Нестайка

30 січня 2015 року виповнюється 85 років від дня народження Всеволода Нестайка – класика сучасної української дитячої літератури.

Саме з цієї дати 28 січня для учнів 4-А класу навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ступеня» в центральній дитячій бібліотеці було проведено літературний калейдоскоп «Країна героїв Всеволода Нестайка». Бібліотекарі розповіли дітям про життєвий і творчий шлях Всеволода Нестайка. Учні дізналися, що книги письменника перекладено двадцятьма мовами світу, за його творами знімалися фільми, він є лауреатом різних  літературних премій.

Змістовним доповненням заходу стала книжкова виставка «Письменник ювіляр»  та відео-перегляд уривку з славнозвісного фільму «Тореодори з Васюківки», який визвав захоплення у дітей.

На згадку про захід  всі присутні отримали бібліогаджети до даної теми.

**************************

В центральній міській бібліотеці вшанували пам’ять  Василя Симоненка

sumonenko

«Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину» – ці безсмертні слова належать видатному українському поету і журналісту, одному з найяскравіших представників покоління «шістдесятників» Василю Симоненку. 8 січня цього року йому виповнилося б 80 років.  Цій  ювілейній  даті в центральній міській бібліотеці   ім.С.І.Пономарьова був присвячений вечір-автограф «Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе», на якому були присутні студенти медичного училища.

Ведучі літературного вечора ознайомили присутніх з біографією та творчим шляхом поета. Василь Симоненко  був гострий і лагідний, добрий і гнівний, веселий і сумний, юний і мудрий. Він був жартун і шибеник, філософ і – поет. Поет насамперед. Прозора простота його віршів причаровувала і причаровує. Від часів Шевченка наша словесність не знала другого такого поета, якого б так любив і шанував народ. Ця зустріч відкрила глибину і новаторство творчості поета, осяяну красою мистецької душі.

У виконанні студентів медичного училища  звучали вірші поета. Він був скромним чоловіком і справжнім українцем-патріотом. Симоненко для нас є прикладом глибинної архетипної українськості, духовної мужності, тим громом, який пробуджує нас самих, пробуджує націю!

До уваги користувачів бібліотеки була також  оформлена виставка-портрет «Незламний лицар правди і свободи».

**************************

Історична мандрівка «Народ пам’ятає, народ славить» 

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут. 26.01.2015 з нагоди цієї дати у міській бібліотеці для дітей відбулась історична мандрівка «Народ пам’ятає, народ славить». Учні 9-х класів СШ №9 стали «віртуальними» свідками подій 29 січня 1918 року, коли студенти піднялися на захист Батьківщини біля села Крути з набагато чисельнішим більшовицьким військом, яке напало на Українську Народну Республіку.

Жвавим було обговорення вислову: «Хто він – патріот України», учні провели паралель між історичним минулим нашої країни із сучасними подіями в зоні АТО. Україна пишається своїми героями. Пам’ять про них невмируща, як та велична справа, за яку вони боролися.

***************************

Кому сказать спасибо, что живой?

VK_VISIZKIJ

«Кому сказать спасибо, что живой?» – таку назву мав літературно-музичний вечір пам’яті Володимира Висоцького, що пройшов 24 січня в МБК «Зоряний». Зі сцени лунали давно відомі й улюблені глядачам пісні. Люди із захватом слухали співаків та співали разом із ними. Дарували свято глядачам учасники народного театру «Ми» та учасники клубу любителів гітари «КЛюГ» .

Пісні Володимира Висоцького – це душа, це те, що можна виконувати, коли вмієш і хочеш співати. Якщо душа співає, значить потрібно співати», – сказав керівник Клубу любителів гітари «КЛюГ» Микола Таскаєв. Він виконав ряд пісень відомого музиканта, також прозвучали пісні у виконанні Дениса Поліщука, Володимира Поліщука, Валентина Нечипоренка, Людмили Пустовойтової, Євгена Фесенка.

25 січня цього року Володимиру Семеновичу Висоцькому виповнилося б 77 років. Практично все своє життя від присвятив музиці, театру та поезії. Незважаючи на плин років, його пісні співають й дотепер. Сьогодні ми із задоволенням слухаємо ці пісні і пам’ятаємо прізвища найвидатніших бардів шістдесятих років, серед яких і Володимир Висоцький.

Висоцький живий і сьогодні, адже людина жива доти, допоки її пам’ятають.

***************************

Соборна, вільна, сильна

22-го січня  український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії – День Соборності, свято возз’єднання Української Народної

bibl svobod

Вшановуючи цю величну подію, 21 січня 2015 року в центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова для студентів медичного училища була проведена історико-інформаційна година «І обнялися береги одного вічного народу».

Присутні дізнались що прийняття Акту Злуки стало величною подією єднання східних та західних українських земель, виявом політичної свідомості українського народу, днем народження єдиної незалежної соборної держави. Ведучі розповіли про сучасні події  в Україні та порівняли їх з січневими подіями 1919 року, коли українці  виборювали свою свободу кров’ю та ціною життя.

Присутні мали можливість переглянути матеріали книжкової виставки «Соборна, вільна, сильна», що містить літературу щодо історії українського державотворення.

******************************

ТЕПЛО ДОЛОНЬ СОЛДАТАМ УКРАЇНИ

17 січня в МБК «Зоряний» відбувся благодійний концерт за участю місцевих артистів під назвою «Тепло долонь солдатам України» та виставка-

teplo dolon soldatam

продаж сувенірів.

Від великої кількості відвідувачів у фойє Будинку культури ніде було впасти яблуку. Серед пропонованих до продажу речей, зроблених власноруч, можна було знайти сувенір, який сподобався б навіть особам із найвибагливішим смаком. «Все зроблене з душею і щирим бажанням швидшої перемоги для наших бійців», – запевняли відвідувачів виставки. Відтак, сувеніри охоче купували.

Для того, щоб зібрати якомога більше коштів для своїх земляків, які воюють на Сході, доклали зусиль і діти, і дорослі. Міські школи, дитсадки, позашкільні навчальні заклади, голови квартальних комітетів – це далеко не увесь перелік тих, хто долучився до благодійної справи.

Прагнення підтримати бійців-земляків і заклик до цього інших городян особистим прикладом продемонстрував міський голова Василь Дзед. Він також відвідав благодійні заходи і придбав кілька речей на виставці.

«Певен, що підтримувати і допомагати бійцям, які захищають цілісність і суверенітет України на її Сході – це обов’язок не тільки мешканців нашого міста, а й усіх українців, – зауважив очільник Конотопа. – Користуючись нагодою, я хочу висловити велику вдячність тим конотопцям, які протягом тривалого часу допомагають цим бійцям  усіх необхідним, у тому числі волонтерам, які ризикуючи власним життям, доправляють ці речі в небезпечні регіони».

Разом із цим, мер Конотопа висловив сподівання, що найближчим часом на нашій землі встановиться мир і спокій, і конотопські захисники повернуться додому живими і здоровими.

Паралельно з проведенням виставки-продажу в фойє «Зоряного» працював пункт по збору речей для бійців АТО. Сюди конотопці зносили, хто що мав: теплі светри, рукавиці, шкарпетки, взуття, цигарки, чай, солодощі, засоби особистої гігієні.

Робота проведена організаторами, дала гарний результат. Від продажу сувенірів на виставці отримали 9,278 тисяч гривень, квитків на благодійний концерт – 8,616 грн. Тож разом – 17,884 тисяч гривень.

Ці гроші підуть на придбання пристрою нічного бачення для конотопців, що несуть службу в зенітно-артилерійському взводі 15 мотопіхотного батальйону 92 окремої механізованої бригади. До речі, менше місяця тому жителі кварталу №11 (район «КВРЗ»), де мешкає Володимир, дізнавшись про те, що він перебуває в зоні АТО, підтримали ініціативу голови квартального комітету Любові Сергієнко і зібрали кошти для нього. Аж ось, тепер,  заради допомоги цілому взводу під командуванням земляка, згуртувалося все місто.

Особливий презент мужні захисники отримали від дітей. Малеча подарувала бійцям тепло своїх долонь, створивши відтисками своїх рученят велику мапу України. Діти сподіваються, що цей плакат, який буде переданий нашим військовим, зігріватиме серця і душі солдатів на далекому холодному Сході.

Проведення благодійного концерту та виставки-продажу відбулося з ініціативи ГФ «Конотопська сотня народної Самооборони» та за активної підтримки міської влади і  відділу освіти Конотопської міської ради. До організації та проведення цих заходів також долучилися: МБК «Зоряний», ДТРО «Кон-Такт», громадська організація «Агент», громадська організація “Молодіжний актив Конотопщини” та інші.

******************************

В МБК «Сучасник» відбулась битва ді-джеїв

duskot cy4

DJ Battle –  це битва, в якій не було переможців та переможених, а була просто приємна дружня атмосфера, яку дарували місцеві ді-джеї – майстри своєї справи.

17 січня на базі міського будинку культури «Сучасник» відбувся тематичний розважальний захід для молоді міста. Це вже другий подібний захід з початком нового року, який проходить в будинку культури та який активно підтримує молодь міста.

Тож і цього разу ініціативна група, що знаходиться на базі                          МБК «Сучасник», вирішила порадувати молоде покоління, організувавши тематичний розважальний захід. Основною фішкою даного дійства став                 ді-джей баттл, тобто протистояння двох ді-джеїв, а саме Dj Grosa та Dj Life, які цього вечора радували всіх присутніх своєю творчістю. В залі панувала приємна дружня атмосфера, яку дарували майстри своєї справи, а всі присутні підтримували своїх улюбленців.

Сподіваємося, що вечори відпочинку подібного роду стануть традиційним, а молодь зможе активно долучатися до даного дійства.

«Чудове перетворення стрічок»

14 січня 2015 року в міському центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відкрилась персональна творча виставка  «Чудове перетворення

VK_VISOCKAJa

стрічок» майстрині Висоцької Валентини  з міста Шостка.

Вишивка стрічками один з найпопулярніших, найкрасивіших видів творчості. Це мистецтво має багатовікову історію, а в давні часи було винятковим привілеєм аристократів. Стрічка доступний, ефектний матеріал,  з якого можна створити ексклюзивний аксесуар, оригінальну прикрасу для інтер’єру або незвичайний подарунок. В колекції представлено 37 робіт.

Начальник  відділу культури і туризму Олена Шинкаренко подякувала майстрині за створення виставки та вручила подяку і сувеніри на згадку про місто.

Запрошуємо всіх мешканців та гостей міста відвідати виставку.

Виставка відкрита в робочі дні з 8.00 до 19.00, у вихідні з 12.00 до 19.00.

В рамках проведення виставкового проекту 29 січня 2015 року  з 9.00 до 11.00 та 12.00 до 14.00 буде проводитися майстер-клас «Вишивка стрічкою». Запрошуємо всіх бажаючих, запис за тел.0962056769.

***********************************

«Щедрик»  на «Кубі»

pomanovu4

13 січня 2015 року вже за традицією відбулося свято на кварталі, який всі конотопці називають «Куба». Мешканців мікрорайону зібрали разом свято, гарний настрій та концертна програма.  Свій талант  та  творчість «кубинцям» дарували  талановиті виконавці  нашого міста: Микола Тимошенко, Інесса Лизько, Олександр Лизько, Олена Максименко, Анна Романенко.

Привітав всіх присутніх зі святом, та побажав добробуту і злагоди всім депутат Конотопської міської ради, янгол-охоронець мікрорайону Володимир Яременко. Саме за його ініціативи відбувся даний захід.

Гарний настрій та святкова атмосфера панували протягом кількох годин. Незважаючи на холодні погодні умови, мешканці мікрорайону зігрівали один одного посмішками, побажаннями добра і миру і звісно ж щедрівками.

*****************************************

17 січня о 14.00 у МБК «Зоряний» відбудеться Різдвяний благодійний концерт та виставка-продаж

doloni

 під назвою «Тепло долонь солдатам України».
Участь у благодійному заході візьмуть місцеві творчі колективи. На виставці здійснюватиметься продаж сувенірів, виготовлених дітьми.
Гроші, зібрані від проведення концерту та розпродажу, будуть направлені на потреби наших бійців, які перебувають у зоні АТО.  Усі відвідувачі заходів зможуть зробити свій внесок на підтримку армії.
Також у холі МБК «Зоряний» працюватиме пункт по збору речей, необхідних бійцям АТО. Всі бажаючі зможуть передати для них теплі речі, солодощі та інше.

*************************************

stri4kuШановні мешканці міста!

Запрошуємо Вас на відкриття творчої виставки «Чудове перетворення стрічок» майстрині із м. Шостка Висоцької Валентини Миколаївни.
Чекаємо на Вас 14 січня 2014 року о 15.30 в центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир».

*****************************

Моя Сумщина – мій рідний край

Напередодні  76 річниці утворення Сумської області у центральній дитячій бібліотеці відбулася

VK_SUMSHINA

подорож книжковою виставкою «Моя Сумщина – мій рідний край». Головною метою заходу було:  пробудити у своїх користувачів інтерес до історії, спонукати їх вивчати історичне минуле і сьогодення свого краю, його звичаї та обряди. Адже Сумська область має багату історію, літопис якої прикрашають численні яскраві історичні події та видатні особистості. Діти дізналися про історію і сьогодення рідного краю, людей, які його прославляють і з задоволенням переглянули представлену літературу на виставці.

******************************

РІЗДВЯНІ ПЕРЕДЗВОНИ

serkva koladku

11 січня в Конотопському МБК “Зоряний” за ініціативи Конотопсько-Глухівської єпархії та за підтримки творчого колективу міського будинку культури “Зоряний” пройшов щорічний фестиваль різдвяних колядок “Різдвяні переспіви”.

З Благословення Преосвященнійшого єпископа Конотопського та Глухівського Романа вже втретє проводився в Конотопі фестиваль колядок «Різдвяні передзвони». Зі сцени лунали виступи хорових колективів як церковних, так і аматорськихських з міста Конотоп та Конотопського району.

У фестивалі взяли участь Архірейський хор Свято-Вознесенського кафедрального собору, церковні хорові колективи храму Святителя Миколая, храму Всіх Святих (м. Конотоп), храму Різдва Божої Матері (с. Дептівка), храму Покрови Божої Матері (с. Вирівка), Свято Миколаївського храму (с. В. Самбір), храму Покрови Божої Матері (с. Шаповалівка) виконавець з Свято-Покровського храму (с. Малий Сабір), народний вокальний ансамбль «Рапсодія» та народний хоровий колектив «Рідна пісня» (МБК «Зоряний»)

Цей прекрасний  фестиваль  об’єднав людей різного віку, в серцях яких живе любов до Бога та українських традицій.

**********************************

«Пригоди Діда Мороза»

Новий рік – особливий час, коли всім хочеться казки і дива. З цією метою в міському будинку культури «Сучасник» 28 грудня 2014 року відбулася

VK_NOVIY_GOD

новорічна казка для учасників клубних формувань, їх батьків та гостей, що завітали на свято.

В залі панувала святкова атмосфера. Малеча водила хоровод, відгадувала загадки, розповідала віршики Діду Морозу та Снігуроньці. Казкові герої нагородили призами талановитих діток, які брали участь у виставці «Новорічна іграшка власними руками».

Після казки маленькі глядачі отримали солодкі новорічні подарунки та мали нагоду сфотографуватися з казковими персонажами біля ялинки.

По закінченню для всіх бажаючих відбулася конкурсно-розважальна програма та дискотека.

*************************

«В Новий рік з відкритим серцем!»

VK_DISCO

Під таким гаслом 27 грудня 2014 року в міському будинку культури «Сучасник» відбулася благодійна новорічна розважальна програма  для молоді міста по збору коштів для учасників АТО.

До заходу долучились понад 150 учасників, за допомогою яких було зібрано 1550 гривень, які підуть на придбання прибору нічного бачення для солдата-земляка 93 окремої механізованої бригади.

Організаторами даного заходу виступили міський будинк культури «Сучасник», громадська організація «Конотопський студентський парламент» та громадська організація «Молодіжний Актив Конотопщини».

Захід відбувсь за підтримки відділів культури та туризму, відділу молоді та спорту, сектору з питань внутрішньої політики Конотопської міської ради.

Ми щиро сподіваємося, що в Новому році наші думки та вчинки будуть  щирішими, а над  Україною запанує мир та спокій.

*************************************

Хай рік Новий, Різдво Христове, Вам подарують дні казкові! PDF Печать
24 грудня 2014 року у центральній дитячій бібліотеці  панувала казкова атмосфера – було проведено казкове новорічне шоу «Хай рік Новий, Різдво Христове,Вам подарують дні казкові!» з учнями 1-Б класу НВК – ЗОШ І ст.

В читальній  залі  книгозбірні  на гостей чекала  святково вбрана  ялинка, літали паперові янголятка та білосніжні сніжинки. Казкова героїня Баба Яга  намагалася зіпсувати свято, але від дитячих посмішок вона подобрішала і допомогла дітям поринути у справжні новорічні розваги. Малеча  відгадувала зимові загадки, приймала участь у іграх: «Чарівна мітла», «Сніговий баскетбол», «Шапка», танцювали танець маленьких каченят.

Для Діда Мороза діти влаштували справжній концерт: розказували віршики, співали новорічні пісні, водили хороводи. Наприкінці свята всі отримали новорічні подарунки з чарівної торбини Діда Мороза.

Всі діти гарно повеселились та відпочили досхочу  та  з користю для себе.

**********************************

Калейдоскоп новорічно-різдвяних свят

24 грудня в Конотопській дитячій музичній школі № 1 відбулася музична вистава-концерт « Зимових свят калейдоскоп»  для   дітей-переселенців  із зони АТО.

Ведуча заходу розповіла всім присутнім про довгоочікувані новорічні свята.

Учні  театральних груп, музично-теретичного відділу – ансамбль учнів молодших класів, Анастасія Малюх, Станіслава Максименко, Марія Калантаєнко, Анастасія Лагоша  та Олена Леонович грали ,співали, водили хороводи, розповідали вірші. В кінці заходу всі діти отримали солодкі подарунки від міської влади.

Щасливі та задоволені гості дякували та довго аплодували учням Конотопської дитячої музичної школи № 1.

**********************************************

Вихованці дитячої музичної школи №2 взяли участь

у конкурсі «Ромен»

З метою виявлення та підтримки обдарованих дітей, удосконалення методик навчань гри на народних інструментах, виховання в учнів поваги до

VK_ROMEN

народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу   20 грудня 2014 року у місті Ромни відбувся ІI Обласний конкурс виконавців на народних інструментах «Ромен».

Майже 100 учасників з різних міст Сумської, Полтавської та Чернігівської областей змагалися у вміннях та навичках гри на народних інструментах: бандурі, гітарі, домрі, балалайці, баяні та акордеоні. Серед   учасників конкурсу гідно представили наше місто учні дитячої музичної школи  № 2.

За результатами конкурсу серед учнів-бандуристів молодшої вікової категорії Козловська Анна виборола ІІ місце, серед учнів-гітаристів старшої вікової категорії почесне ІII місце посів Коваленко Нікіта.

Достойно представили наше місто учні дитячої музичної школи  № 2 Коплик Юлія (фах – гітара) та Степаненко Олександра (фах – гітара), які були нагороджені грамотами за участь.

Всі діти окрім відзнак отримали від організаторів заходу новорічні подарунки.

*******************************************

Згадали уславленого гостя

18 грудня 2014 року в Конотопській дитячій музичній школі №1 відбувся захід, присвячений композитору-новатору Миколі Рославцу, який створив

ROSLAVETS

особливу систему висотної організації музики, чим здійснив переворот у музичній свідомості 20-го століття.

Микола Рославець – один з найбільших новаторів в історії музичної культури ХХ століття, творець «нової системи організації звуків».

Молодший науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського  Валентина Шульга розповіла про дитинство та юність композитора, про його перебуванн в нашому місті, та дружбу з Казимиром Малевичем.

Директор Конотопської дитячої музичної школи №1 Тетяна Макарчук розповіла про основні віхи життєвого і творчого шляху Миколи Рославця.

Викладачі школи Вікторія Іманова, Катерина Рахімова, Марія Григорець, Вікторія Лабузовська, Кристина Чечиль та Анна Скорик виконали для присутніх твори Миколи Рославця.

Начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко зазначила, що Микола Рославець – видатна особистість ХХ століття, яка деякий час проживала в нашому місті, тому наш обов’язок – вивчати та донести до мешканців міста інформацію про його життя, діяльність, творчість та запропонувала вийти з пропозицією до депутатів міської ради про  присвоєння школі, як одній з кращих в області,                            ім’я Миколи Рославця.  Колектив школи одноголосно підтримав цю пропозицію.

***********************************************

Золоті розсипи солоспівів зачарували присутніх

17.12.2014 на базі міського центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» в рамках реалізації творчого проекту «Мистецька вітальня» відбувся вечір

ROMANS_DMSH2

 романсів «Золоті розсипи солоспівів».

Романс – музично-поетичний твір, який виконується сольно у супроводі музичного інструмента. Термін, як і сам жанр, виник у середньовічній Іспанії. Первісне значення романсу – побутова пісня народною мовою, яку називали «романською» на противагу книжній латинській мові, що нею виконувалися церковні та церемоніальні піснеспіви.

Саме романc був наскрізною ниткою у виконанні творів викладачами та вихованцями дитячих музичних шкіл та міського будинку культури «Зоряний».

У програмі заходу прозвучали пісні, солоспіви та романси як зарубіжних так і українських композиторів: Кирила Стеценка, Олександра Гурільова, Олександра Даргомижського, Богдани Фільц, Ференца Ліста та іншіх.

Вразили публіку своєю музичною майстерністю інструментальні ансамблі у складі викладачів дитячих музичних шкіл: Марини Богдан та Михайла Самуся, Надії Красношапка  та Ігоря Самуся, Олени Панченко, Ірини Войтенкової та Марини Дудінової,  ансамбль скрипалів «Ренесанс».

Особливе захоплення глядачів викликали виступи солістів народного хору ветеранів війни та праці міського будинку культури «Зоряний» (керівник Олена Колесник) Тамари Юрковської, Віктора Гладуна, Тамари Бабич та Михайла Василенка.

********************************************

Новорічний карнавал 

MASKI

17 грудня 2014 року об 14.00 у малій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею імені О.М.Лазаревського відкрилася виставка масок «Новорічний карнавал».

На традиційне свято присвячене Миколаївським святкам, Новому року та Різдв’яним святкам завітали: Павло Степанідін – головний спеціаліст відділу культури і туризму Конотопської міської ради та Марина Смирнова – методист з позашкільної освіти методичного кабінету відділу освіти Конотопської міської ради та мешканці і гості нашого міста.

Присутні мали змогу отримати естетичну насолоду від вишуканого розмаїття масок із традиційного  стилю карнавальних масок італійського міста Венеції та створені учнями на уроках образотворчого мистецтва дитячої художньої школи образи-костюми учасників карнавалу.

Ведуча заходу, Олена Боярчук, директор Конотопської дитячої художньої школи, розповіла про традиції святкування карнавалів та історію їх зародження. Завдячуючи, головному творцю масок,  доброму знавцю роботи з гіпсом Олені Зимовець – всі бажаючі мали змогу насолодитись представленими на виставці експонатами.

Виставка «Новорічний карнавал» працюватиме в міському краєзнавчому музеї до кінця місяця січня 2015 року!

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку з 8.00 до 17.00,  з перервою на обід з 12.00 до 13.00 години.

Телефон для довідок: 2-31-27.

Бажаємо приємних вражень!

******************************************

У пошуках Шовкового шляху

16 грудня 2014 року об 15.30 у Конотопському міському краєзнавчому музеї імені О.М.Лазаревського відбулася презентація виставка фотографій сумчанина, члена Національної спілки фотохудожників України Сергія Гуцана – «Шовковий шлях. 1185 рік».

Подякував фотохудожнику за організацію чудової фотовиставки та вручив грамоту відділу культури і туризму міської ради головний спеціаліст відділу – Павло Степанідін.

Виставка «Шовковий шлях. 1185 рік» –  подорож по торгових шляхах середньовіччя, найвідоміший  із яких – Великий Шовковий шлях. У тридцяти художніх творах фотохудожника, що експонувались на виставці, представлене авторське бачення світових подій кінця ХІІ століття.

Головною висхідною точкою автора виставки є 1185 рік, а саме – похід Новгород-Сіверського князя Ігоря на половців, про який так докладно  розповідає літопис «Слово о полку Ігоревім». А в цей же час на Великому Шовковому  шляху вирувало  багатогранне подіями життя…». У країнах Шовкового Шляху відбувалися інші події: у Англії – король Англії Ричард Левине Серце дає обітницю визволити Єрусалим, у Грузії – цариця Тамара приборкує свавілля феодалів та допомагає Шота Руставелі у написанні «Витязя у тигровій шкурі», а у  Монголії Темучжин (Чингісхан) набирає воїнів до свого війська…

Автор виставки запрошує всіх бажаючих до подорожі у часі…

Запрошуємо відвідати виставку «Шовковий шлях. 1185 рік» у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського щоденно з 8.00 до 17.00 з перервою на обід з 12.00 до 13.00.

Довідки за тел. 2-31-27.

Бажаємо щасливих мандрівок!

****************************************

Крізь вогонь і терни

Таку  назву захід проведений у Конотопському міському краєзнавчому музеї імені О.М. Лазаревського до Дня вшанування ліквідаторів наслідків

MUZEJ_AES

аварії на ЧАЕС. В ньому взяли участь учні 8 класу іноземного відділення Конотопської міської гімназії та відомий конотопський поет, ветеран Великої Вітчизняної  війни Михайло Дмитрович Казарцев. Перед початком заходу наш земляк Олег Жабко – учасник АТО отримав від колективу Конотопського  міського краєзнавчого музею прапор України і невелику бібліотечку. Присутні побажали нашому земляку, патріоту і військовослужбовцю доброї служби і повернення з перемогою до Конотопа.

Присутні мали змогу побачити частину відеофільму телестудії  КОН-ТАКТ про Чорнобильську катастрофу та конотопських ліквідаторів.  Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих чорнобильців та ліквідаторів. На згадку про зустріч гімназисти сфотографувались разом з поетом.

Для відвідувачів у музеї була влаштована міні-виставка «Крізь вогонь і терни».

********************************************

Від доріг 1941-го до вулиць рідного міста

EVTUSENKO1

11 грудня в бібліотеці ПТ Кі СумДУ відбулась презентація двох книг місцевого історика, краєзнавця та археолога Олександра Євтушенка: «Вулицями рідного міста. Довідник із історії назв вулиць Конотопа» та «Дорогами 1941-го. Конотоп. Книга памяти». Привітати автора видань історично-краєзнавчого змісту прийшли його рідні, друзі, вчителі, колеги та учні.

Не обійшлося й без слів подяки та відзнак. Від імені керівництва міста, депутатського корпусу та від себе особисто Олександра Євтушенка привітала заступник міського голови Тетяна Шерудило. Вона вручила Олександру Валерійовичу Подяку міського голови, зазначивши, що сьогодні не так часто виходять друком такі ґрунтовні видання, що містять матеріали, підготовка яких потребує часу, любові до своєї справи та справжнього професіоналізму.  Саме тому книги, які відтепер належать до історико-культурного надбання конотопської громади, мають не лежати на полицях, а йти від читача до читача. Як справжні уроки історії та сучасності, вони будуть особливо корисними представникам підростаючого покоління.

**********************************************

Світ одвічної краси зачарував слухачів

В рамках міського проекту «Мистецька вітальня» 9 грудня 2014 року  в приміщенні міського центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відбувся   концерт-лекція «Світ одвічної краси», який підготували та провели учні та викладачі Конотопської дитячої музичної школи №1.

У виконанні учнів дитячої музичної школи Серб Дарини, Губанової Яни та Рукіна Давида прозвучали чудові українські народні пісні «Ой, ходила дівчина бережком»,  «Лугом іду, коня веду», «Заспіваймо пісню веселеньку».

В інструментальному перекладі українські народні пісні «Веснянка»,   «Ніч, яка місячна» виконали учні Бабич Аліна, Бабенко Елизавета, Лисенко Микола.

Вдалими та яскравими були були виступи викладачів дитячої музичної школи Лизько Інесса, Буток Ольга, Єрмоленко Оксана, інструментальний ансамбль «Дивертисмент».

Присутні на заході учні загальноосвітньої школи №5 та мешканці міста з задоволенням  слухали, гучно аплодували і дякували виконавцям за чудовий захід.

********************************************

«Веселий рояль» та «Струни зимової казки» 

Дитину-початківця яка займається музикою не може не цікавити питання, чи досягла вона певних успіхів у навчанні. Допомогти у цьому може конкурс, одне із завдань якого і полягає в тому, щоб отримати такі необхідні кожному учаснику орієнтири.

Метою шкільних конкурсів є виявлення та підтримка талановитих юних виконавців гри на музичних інструментах, стимулювання молодших учнів до кращого результату в навчанні.   

5 грудня 2014 року в Конотопській дитячій музичній школі №2 відбувся шкільний конкурс «Веселий рояль» серед учнів-піаністів IV класів на краще виконання твору українського композитора.

Учасники продемонстрували свої уміння та навички.

Переможцями конкурсу стали:

Veselij_rojal

І місце – Ковач Кирило 

І місце –  Шевченко Альона 

ІІІ місце – Чихар Анна 

6 грудня 2014 року в Конотопській дитячій музичній школі №2 відбувся шкільний конкурс «Струни зимової казки» серед учнів-виконавців на струнно-смичкових інструментах других та четвертих класів.

За підсумками балів було визначено переможців конкурсу:

учні 2 класу:

І місце – Попович Павло 

І місце – Балабан Марія 

ІІ місце – Горбунова Анастасія

ІІІ місце – Юрченко Карина 

учні 4 класу:

І місце – Попок Катерина 

ІІ місце – Паренаго Єлизавета 

Перфільєва Марина 

ІІІ місце – Жерепа Дар’я 

Переможці відмічені грамотами та всі конкурсанти отримали солодкі подарунки.

************************************

Змагання зі спортивного танцю «Кубок Конотопщини 2014»

6 грудня 2014 року в приміщенні міського будинку культури «Сучасник» відбулися відкриті обласні змагання зі спортивного танцю «Кубок

Kub_Konotopsinu 2014

Конотопщини 2014».

Масу позитивних емоцій та яскравих вражень подарували глядачам спортивні танцювальні клуби: м. Конотоп  СТК «Еліт-Данс» (тренери Антон та Алла Васюта),  СТК «Сучасник» (тренер Марина Сіренко) та м. Шостка СТК «Реверанс» (тренер Євген Зарічняк).

Оцінювали учасників досвідчені судді з м.Київ, м.Шостка, м.Конотоп, м.Білопілля. Головний суддя відкритих обласних змагань зі спортивного танцю – танцівник міжнародного класу, суддя вищої категорії, організатор та керівник танцювального клубу «Мрія» – Володимир Кабарухін (м. Харків).

Кульмінацією змагань стала церемонія нагородження. Усі учасники отримали солодкі призи, а переможці були нагороджені дипломами, медалями та кубками.

***************************************

Відзначили Міжнародний День волонтера

Den_Volontera

5 грудня 2014 року в міському центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» було проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного Дня волонтера.

Присутній на заході міський голова Василь Дзед, привітав присутніх    зі святом та нагородив Почесними грамотами міської ради та Подяками міського голови волонтерів, які беруть активну участь у підтримці військовослужбовців у зоні проведення АТО.

Голова Ради ветеранів війни, праці, Збройних сил та органів правопорядку Анатолій Радзіванович привітав зі святом та відзначив Подякою від Конотопської міської організації ветеранів війни, праці, Збройних сил та органів правопорядку волонтерів всіх вікових категорій: пенсіонерів, які попри свій вік допомагають ближнім, голів квартальних комітетів міста, які беруть активну участь в організації допомоги самотнім літнім людям, студентів та учнів навчальних закладів міста, які збирають кошти на допомогу воїнам АТО.

Приємним подарунком для всіх присутніх були виступи тріо «Зоряна», ансамблю «Мальви» та Дар’ї Івахненко Конотопського медичного училища, ансамблю скрипалів «Ренесанс» дитячої музичної школи №1 та самодіяльного ансамблю «Калина».

**********************************

Ніхто не народжений для війни…

4 грудня у приміщенні актової зали Європейського університету відбулися урочистості та святковий концерт, присвячений Дню Збройних Силnixto ne norodz dlia viinuУкраїни. Війна – це слово увірвалося у мирне життя, змінило нашу свідомість. І напередодні професійного свята українських військових мовою творчості, музики, слова, танцю артисти-аматори міста намагалися віддати шану справжнім патріотам України, що стоять на захисті нашої Батьківщини і роблять все можливе, щоб Україна знову стала вільною, соборною та незалежною. Всіх присутніх привітала з урочистою датою Тетяна Шерудило, заступник міського голови, а також вручила міські та військові нагороди присутнім військовослужбовцям. В концертній залі цього дня був аншлаг, а хвилиною мовчання були згадані всі ті, що в боротьбі за мир в Україні віддали найдорожче – свої життя. 

********************************

З теплом душі, з добром у серці

z dobrom y sersi

3 грудня 2014 року члени клубу «Зустріч» центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова відзначили Міжнародний день людей з обмеженими можливостями.

З цієї нагоди бібліотекарі центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова  спільно з головою  Конотопської  територіальної організації  Українського товариства глухих Вікторією Безпрозванною,  яка мовою жестів доносила інформацію до членів клубу «Зустріч» (інвалідів по слуху), була проведена година  милосердя «З теплом душі, з добром у серці».

Доброта – це уміння співчувати іншій людині, відгукуватися на її горе, яке може спіткати кожного з нас, це милосердя по відношенню до того, хто потребує допомоги, це добре ставлення до всіх людей.

Для присутніх на заході була організована тематична виставка-перегляд «Всепереможна віра у життя», на якій були представлені документи законодавчого характеру щодо соціального захисту інвалідів, твори морально-етичного характеру, сучасна українська література, періодичні видання.

До уваги членів клубу «Зустріч» була розгорнута виставка творчих робіт ветеранів Українського товариства глухих нашого міста «З вірою, надією, любов’ю». На  цій виставці  були представлені нові роботи декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема, вишивки Ольги Старченко та Раїси Максимук.

***********************************

Відзначили Міжнародний День інвалідів

2 грудня в приміщенні міського центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відбулись урочистості з нагоди Міжнародного дня інвалідів.

den invalida

«Думаючи над своїми буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки 3 грудня, а й протягом всього року, не забувати про те, що поруч з нами живуть люди, які потребують особливої уваги та допомоги» – наголосив  в своєму виступі заступник міського голови Максим Бурдавіцин.

В ході заходу були вручені подяки та грамоти міської ради найактивнішим з числа людей з особливими фізичними потребами, які попри власні фізичні вади встигають займатися реалізацією соціально важливих ініціатив.

***********************************

Майдан у серці поетів та музикантів

«Співці Майдану» – з такою назвою 29 листопада в міському будинку культури «Зоряний» відбувся творчий вечір столичних поетів та музикантів, бардів та публіцистів з конотопським глядачем. Близько чотирьох годин  незламні духом патріоти живим словом та піснею донесили свій біль за рідну Україну.

Події, що відбулися на Майдані у Києві наприкінці  2013 року, не залишили байдужим українців. Болісно відгукнулися вони в серцях поетів та музикантів Василя Ковтуна, Володимира Гонського, Володимира Старостишина та Сергія Шматка. На одному майданчику з великими гостями виступали і конотопські аматори сцени – учасники Клубу любителів гітари «КЛюГ» Микола Таскаєв, Алла Тимошина та Володимир Поліщук. Вірші Василя Ковтуна читали молоді актори народного театру «Ми» міського будинку культури «Зоряний», чим вразили самого автора та глядачів.

В наш неспокійний час найбільшим дефіцитом для людини є душевне спілкування. Тому цілющим ковтком чистої джерельної води стала для присутніх поезія та музика, що немовби зіткані з любові, чистоти і святості.

На зустрічі з конотопцями один із ведучих цілодобового мітингу на Майдані Незалежності Володимир Гонський презентував і подарував усім охочим свою книгу «Людина і нація. Час воїнів», яка побачила світ у 2012 році.      У книзі зібрані статті автора, які доповнені низкою архівних документів та історичних фотофактів, що стосуються і нашого краю.

************************************

Проведено годину здоров’я «Що ви знаєте про ВІЛ/СНІД»

pro snid

З нагоди відзначення 1 грудня Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, 27.11.2014 працівниками Конотопської міської бібліотеки для дорослих                 на базі бібліотеки ДПТНЗ «Конотопське ВПУ» для  учнівської молоді проведено годину здоров’я на тему: «Що ви знаєте про ВІЛ/СНІД».

Даний захід було спрямовано на актуалізацію знань підлітків про одну з найбільш глобальних проблем світу.

Запрошені на захід працівники Конотопської міської організації товариства Червоного Хреста України Світлана Червоняща і Тетяна Жданова розповіли присутнім про виникнення СНІДУ в світі та поширення його на території України, про сучасний стан захворюваності населення країни, а також нашого міста та шляхи подолання цієї страшної хвороби .
В кінці заходу бібліотекарі познайомили присутніх з книжковою виставкою – застереженням «Не дай СНІДу шанс».

Молодь брала активну участь в обговоренні даної теми та показала неабияку обізнаність з окресленого питання. Завдяки атмосфері довіри, яка склались під час спілкування, учні відкрито висловлювали власні бачення проблеми та аргументували свої позиції.

У учасників заходу було багато запитань та дискусій. З даного заходу його учасники винесли для себе найбільш важливе: накопичили систему нових знань, визначили правила безпечної поведінки, підвищили рівень усвідомленості ситуації з поширенням ВІЛ в Україні, зрозуміли, що здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах – найкращі методи профілактики СНІДу.

*************************************

spivsi maidany

**********************************

Відбулась презентація збірки Миколи Матвійчука «Життя яскрава мить»

З метою виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей у міській бібліотеці для дітей відбувся літературно-музичний колаж «Світ

kollazz

талантів-цвіт нації».

Місцевий поет, краєзнавець та натураліст Микола Матвійчук презентував нову чергову збірку «Життя яскрава мить», в якій перемежовуються вірші різної тематики: від подій Великої Вітчизняної війни до сучасних подій на Революції гідності.

Привітати письменника з виходом у світ нової книжки прийшли: головний спеціаліст відділу культури і туризму Конотопської міської ради Павло Степанідін, редактор газети «Конотопський край» Олена Савела, місцевий поет Федір Рижий, керівник молодіжного крила літературної  студії «Джерела» Олег Єршов та інші.

Зачарували присутніх авторські пісні у виконанні Володимира Назимка, Володимира Поліщука та Олега Єршова. Користувачі бібліотеки познайомилися з талановитою молоддю, яка вже заявила про себе у поетичній творчості, зокрема свої поетичні вірші читачам бібліотеки представили Діана Зінченко та Ірина Білик.

Для відвідувачів заходу була оформлена книжкова виставка-реклама «Вернісаж творчих талантів».

**********************************

МОНОТЕАТР «КУТ» НА ПІДМОСТКАХ ЗОРЯНОГО

KUT

З гастролями до Конотопу завітав Хмельницький моно театр “Кут”. 26 листопада на сцені МБК “Зоряний” було показано три вистави. В кожній виставі актор Володимир Смотритель перевтілювався в свого нового героя. 

Для дітлахів була представлена вранішня вистава “Я – клоун”. Це вийшла своєрідна вистава-гра, в які юні глядачі брали активну участь. Незвичайність постановки в тому, що протягом години відбувався своєрідний клоунський майстер-клас, під час якого діти співали, танцювали, грали на музичних інструментах, стрибали через канат і врешті-решт – ставали клоунами.

На вечірню виставу “Мазепа”, хмельницького моно театру “Кут” в МБК “Зоряний” був аншлаг. “Оживши”, гетьман Іван Мазепа згадав найяскравіші моменти свого життя: останнє кохання, знайомство з російським царем Петром І, спалення Батурина, Полтавську битву… Через всю виставу червоною стрічкою проходять складні українсько-російські відносини.

У виставі звучать цитати листів гетьмана, історичних документів, уривки з “Історії русів”, праць Ілька Борщака та Рене Мартеля, сучасних дослідників Дениса Журавльова, Бориса Крупницького, Сергія Павленка, Тетяни Таїрової-Яковлевої… Відео-супровід вистави “заверстаний” з фрагментів фільмів “Чорна рада”, “Дорога на Січ”, “Вогнем і мечем”. Завдяки такій різноманітності, візуальній та словесній, глядач отримав досить повну версію життя і творчості Івана Мазепи.

За задумом сценічного Мазепи Володимира Смотрителя головна мета вистави – дати глядачеві вірний курс, показати, що треба ставати воїном сьогодні.

*******************************

Про інновації у роботі закладів культури

26 листопада у міському центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир»  за головуванням заступника міського голови Тетяни Шерудило проведеноRADA_KULTURAзасідання Ради з питань культури, в якому взяли участь керівники закладів культури міста та позашкільних  закладів освіти. З питання «Використання інноваційних форм і методик у роботі закладів культури міста у 2014 році» доповіла начальник відділу культури і туризму Олена Шинкаренко. Також на засіданні були висвітлені питання щодо використання матеріальної бази закладів культури в організації культурно-дозвілєєвої діяльності, збереження культурної спадщини та використання об’єктів культурної спадщини міста в туристичній сфері, підведення підсумків відзначення Всеукраїнського дня бібліотекаря та проведення в місті конкурсу професійної майстерності «Кращий бібліотекар року». Також був затверджений план роботи Ради з питань культури у м.Конотопі  на 2015 рік. В обговоренні взяли активну участь керівники закладів культури та освіти Тетяна Макарчук, Марина Люшина, Артур Мокроусов, Євгенія Міщишина, Володимир Забєлін. В ході дискусії означені актуальні питання з діяльності закладів культури міста та визначено коло проблемних питань, що потребують вирішення

**************************************

Пам’яті Маестро

Ювілей конотопського композитора Германа Соловйова, який пішов з життя три роки тому, відзначили ювілейним концертом. Музикант, диригент і композитор пішов з життя, але пам’ять про нього та його музику буде жити в серцях небайдужих людей вічно.

У творчому доробку Германа Соловйова понад 200 музичних композицій, багато з них ми всі добре знаємо і любимо.

У день народження Германа Олександровича, 23 листопада, в  міському будинку культури “Зоряний” відбувся великий концерт                        “Пам’яті Маестро”. З першими ж акордами славнозвісної “Пісні про Конотоп”, написаної Германом Соловйовим, глядач потрапив у неймовірну країну чарівних звуків. Того вечора зі сцени лунали найвідоміші та найулюбленіші музичні твори, створені Маестро. Здавалося, що і він сам ось-ось з’явиться на сцені біля рояля. І дійсно, Герман Олександрович був присутній на сцені весь вечір: з екрану посміхалося його обличчя, а на сцені жила його музика!

Протягом двогодинного концерту зі сцени лунало багато пісень та музичних композицій, які подарував світові конотопський маестро.

************************************

Для хореографів міста відбувся семінар-практикум «Школа успішного танцівника»

seminar xoreografiv

21 листопада 2014 року в приміщенні центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» для хореографів нашого міста вперше відбувся семінар-практикум «Школа успішного танцівникам».

На зустрічі були розкриті актуальні питання щодо впливу різних напрямів хореографії на здоров’я дітей.  Активну участь у обговоренні брали: Тетяна Єрьоміна – керівник зразкової студії «Лілея» центру дитячої та юнацької творчості, Людмила Омельченко – керівник танцювального колективу «Free Dance» міського будинку «Зоряний», Антон Васюта – керівник ансамблю «Еліт-Данс», Наталія Прокопець – керівник хореографічного колективу «Едельвейс» та Тетяна Грищенко – керівник танцювального колективу «La Style» міського будинку культури «Сучасник».

Приємною несподіванкою для учасників семінару-практикуму став майстер-клас з хіп-хопу від Тетяни Грищенко, на якому всі бажаючі змогли поринути в атмосферу вуличного танцю.

**********************************

В Конотопській дитячій музичній школі № 2

відзначали Свято першокласника 

Школа – це дивовижний світ. Є в ньому місце і для напруженої праці, і для розваг та відпочинку. Два місяці навчання маленьких першокласників швидко минули. І, як винагорода, 20 листопада 2014 року в Конотопській дитячій музичній школі №2 відбулося урочисте посвячено у першокласники.

У цьому році в юні музиканти було посвячено 43 першокласника. Учні пройшли творчий відбір, набули музично-теоретичних навичок, знань і приєдналися до великої музичної родини школи.

Діти були учасниками музично-театралізованого дійства, в якому король – Ключ басовий, королева – Ключ скрипковий та казкові герої музичного царства співали, грали в ігри та привітали первачків подарунками.

Захоплено учні та їх батьки спостерігали за справжнім дійством, що відбувалось на сцені. Урочистості завершилися святковим концертом.

*******************************

vcvcvc
culturann

*********************************

«В країні музичних інструментів»

17 жовтня 2014 року у Конотопській дитячій музичній школі №2 відбувся пізнавальний концерт-лекція «В країні музичних інструментів».

Присутні на заході учні спеціалізованої школи №11 захоплено споглядали концертну програму та уважно слухали лекцію викладача Марини Ярмак про музичні інструменти.

Молоді люди мали змогу насолодитись чудовими номерами у виконанні   Шевченко Альони (фах фортепіано), Козловської Анни (фах бандура), Плохотнікова Сергія (фах баян), Тимошенко Ольги (фах скрипка), Зарви Юлії (фах блок/флейта), Коваленко Нікіти (фах гітара), Науменко Дмитра (фах акордеон), Зарви Олексія (фах тромбон), Дяченко Нікіти (фах саксофон) та інші.

Після відвідин «Країни музичних інструментів» учнівська молодь дізналася багато цікавого, а у декого, навіть, виникло бажання і самому навчитися грі на інструменті.

***********************************

З Міжнародного фестивалю з нагородами!

 

art-style 14

Вкотре можна привітати з перемогою наших талановитих юних конотопців – декілька лауреатських відзнак привезли з Міжнародного фестивалю аматорського мистецтва “ArtTelentFest – 2014”, що відбувся 19 жовтня у м.Київ, учасники колективу сучасного та естрадного танцю «Арт-стайл»: за виконання танцю “Солодке знайомство” молодші танцюристи зайняли 1 місце в номінації «дитячий танець» (сучасна хореографія) та отримали спеціальний приз – «Симпатія суддівської колегії”. Композиція «Боротьба думок» виборола 3 місце  в номінації «сучасна хореографія» (контемпорарі). Та найкращим був номер “Герої не вмирають…”, присвячений захисникам нашої України. Він отримав 1 місце в номінації «естрадний танець» (синтез стилів) та спеціальний приз фестивалю «Любов та прихильність глядачів». Вітаємо юних танцюристів та їх незмінного керівника Юлію Михальченко з вдалими виступами та з перемогами!

До уваги мешканців міста!

23 жовтня 2014 року  о 12.00 на базі центру культури і дозвілля «Кінотеатр Мир» відбудеться творчийвечір заслуженого діяча мистецтв України,

shevchenko5

лауреата премії ім. П.Артеменка, ім. П.Усенка, ім. В.Сосюри, міжнародної премії ім. Г.Сковороди  Михайла Васильовича Шевченка «Поетичний рушник Михайла Шевченка», за участі народного вокального тріо «Пісенне джерело» (м.Кролевець).

*****************************

«На захисті рідного краю»

Voennie

В непростий для нашої країни час надзвичайно важливим є патріотичне виховання підростаючого покоління, саме тому 16 жовтня в Конотопському міському будинку культури “Зоряний” відбулася зустріч військовослужбовців з учнями старших класів ЗОШ № 2 “На захисті рідного краю”, присвячена Дню українського козацтва та Дню захисника України. Цікавою та змістовною, зустріч зробили доповідачі — Олег Марчук, майор, старший офіцер відділення з виховної роботи військової частини Т 0330, Максим Кобиляцький, старший офіцер відділу комплектування Конотопського об’єднаного міського військового комісаріату та Сергій Любота, старший офіцер мобілізаційного відділення Конотопського об’єднаного міського військового комісаріат.
В ході бесіди школярі познайомилися з особливостями військової служби в наші часи, дізналися про мобілізацію, престиж військової служби в лавах збройних сил України, про військові навчальні заклади, що готують фахівців військової справи та багато іншого. Також діти переглянули цікаву фото-презентацію, адже світлини були зроблені безпосередньо в зоні АТО, зокрема під час розмінування об’єктів інфраструктури в місті Слов’янск.
Цей захід був спрямований на те, щоб учні вже сьогодні розуміли, що саме від них, від їхніх вчинків залежить якою буде наша країна завтра, адже всі ми мріємо про мир, плекаємо його в кожній думці, в кожному слові і щиро сподіваємося, що все в нас буде добре!

**********************************

Віртуальна мандрівка «Ласкаво просимо в країну Інтернет»

Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр. Це перша можливість відпочити у навчальному році і їх слід провести з користю. В цей час можна знайти багато  занять, наприклад в бібліотеці.

Центральна дитяча бібліотека підготувала осінню  програму заходів для дітей міста.

16 жовтня до бібліотеки в перший день канікул завітали учні 7-х класів ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів №5 на віртуальну мандрівку «Ласкаво просимо в країну Інтернет».

Діти разом працівниками бібліотеки  з’ясовували позитивні та негативні моменти користування Інтернетом, провели анкетування, аналізували та узагальнювали отримані результати, розробляли правила користування Інтернетом. Ознайомились з поняттям слова «НІК», а потім використовували його у іграх «Квітка», «Хто надіслав тобі листа», наприкінці заходу переглянули фільм «Правила безпеки в Інтернеті».

Найголовніше  – кожен для себе затямив те, що Інтернет безпечний помічник для тих, хто вміло ним користується.

************************************

«Мереживо осінніх барв»

osin_barvi

Осінь золота… Осінь чудова пора. Любить осінь дітвора. 15.10.2014 року в гостинній залі Центральної дитячої бібліотеки відбулося свято «Мереживо осінніх барв».

На святі діти читали вірші про осінь, відгадували загадки, співали пісні. Від бібліотекарів  дізналися про осінні релігійні свята та легенди.

Дітям активно брали участь у конкурсній програмі: «Збери листочки» – учасники із зав’язаними очима збирають листочки; «Смакота» – потрібно скоштувати шматочок певного фрукта (яблуко, груша, виноград і т. д.), із зав’язаними очима і вгадати назву фрукта; «Зварити борщ» – дівчатка з кошиками збирають зі столу «Дари осені» інгредієнти, з яких можна зварити борщ.

Родзинкою заходу стала яскраво костюмована сценка «Ходить гарбуз по городу».

Доповнили захід книжкова виставка «Симфонія осінніх барв»  та багатий на осінній врожай овочів, фруктів, квітів, гостинний стіл «Дари осені».

Швидко і весело промайнув час. Свято звеселило, згуртувало дітей, дало можливість проявити свої вміння та здібності.

*****************************************

Козацькому роду нема переводу!

14 жовтня 2014 року в День українського козацтва, свята Покрови Пресвятої Богородиці в місті козацької слави, на героїчній Конотопській землі,

Kozaki1510

відбулося  обласне патріотичне свято «Козацькому роду нема переводу».

Конотоп гостинно вітав колективи з м.Суми, Конотопського району та м.Конотопа.  Виконавці та колективи вражали мешканців міста чудовими номерами та високим рівнем підготовки.

Гарний настрій нащадкам козаків дарували солісти та ансамблі Сумської обласної філармонії: заслужений артист  України Леонід Матвієнко, заслужений працівник культури України Євген Радченко,  Ансамбль народної пісні «Слобожанські барви»,  Ансамбль “Елегія” .  Колективи Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Д.С.Бортнянського, Народний ансамбль народного танцю «Молодість»  та  ансамбль народної пісні «Співаночки».

Конотоп ський район представляли аматорський вокальний гурт “Дивограй” Конотопського районного будинку культури, народний  аматорський чоловічий вокальний квартет «Єзуч» Конотопського районного будинку культури, Сергій Руденко – соліст Козацького сільського будинку культури Конотопського району.  Конотоп  на обласному патріотичному святі представили Народний аматорський вокальний ансамбль «Рапсодія», аматорський хореографічний колектив “FREE DANCE” аматорський вокальний гурт “Козацька родина” Конотопського міського будинку культури «Зоряний», аматорський вокальний колектив «Ад Лібітум» Будинку науки і техніки Конотопської дирекції залізничних перевезень.

Глядачі свята отримали не лише естетичне задоволення а й відчули гордість за те, що ми – українці, достойні нащадки славетних козаків, а свято «Козацькому роду нема переводу», маємо надію, стане традиційним для нашого міста.

 ********************************

Вітання від Мельпомени

Teatr

2 та 3 жовтня 2014 року наше мальовниче місто відвідала Харківська театр-студія «Старт-Арт».  Дівчата та юнаки представили на розсуд глядачів дві вистави «Блюз бродячих собак» (02.10.2014,  МБК «Зоряний») для представників учнівської молоді мста, та «Сватання на Гончарівці» (03.10.2014, актова  зала  Конотопського політехнічного технікуму КІСумДУ), для представників студентської молоді міста.

Харківський театр ще зовсім молодий, але безумовний талант акторів, переніс глядачів у вир подій, і змусив повірити у побачене. Особлива вдячність режисеру театру Ользі Макляковій, за неперевершені постановки. Свіжий погляд на відомі твори, підбір акторів, декорацій, а особливо, тематику, яку несуть постановки, надовго залишиться у пам’яті та серці  Конотопчан.

****************************************

В Дитячій музичній школі №1 відбувся «Вечір золотого романсу»

2 жовтня 2014 року в Конотопській дитячій музичній школі  №1 традиційно відбувся концерт, присвячений Дню вчителя та Дню людей похилого 

ROM 2014

віку. В цьому році він мав назву «Вечір золотого романсу». Протягом всього заходу  слухачі мали можливість доторкнутися до краси в музиці і в почуттях, тому що романс – це цілюще джерело, з якого ми черпаємо почуття краси, ніжності, вічності. Це надзвичайно правдиві, довірливі і світлий витвір людського таланту, людської долі.

Учні  та викладачі  музичної школи на високому професійному рівні, під бурхливі оплески присутніх виконали 15 неперевершених романсів, зокрема ансамбль скрипалів «Ренесанс» виконав романс Дмитра Шостаковича з кінофільму «Овод», інструментальне тріо «Квітограй» виконало твір Регіни Лісової «Романс», Інеса Лизько і Катерина Рахімова виконали романс  Михайла Жербина «Пливе моя душа», вокальне тріо викладачів у складі Оксани Дворянкіної, Галіни Дворніцен та Аліни Рябченко виконали романс Михайла Матусовського із кінофільму «Дні Турбіних» «Белой акации грозди душистые», фортепіанний дует у складі Дарини Мороз і Дмитра Бабка виконали «Романс» Сергія Рахманінова, Людмила Щербань та Вікторія Лабузовська виконали твір  Едуарда Меццакапо «Романс», Тетяна Соколова, Кристина Чечіль та концертмейстер Катерина Рахімова виконали романс «Ніч» Антона Рубінштейна.

Учасники народного хору ветеранів війни та праці Конотопського міського будинку культури «Зоряний», учні та викладачі загальноосвітньої школи №5 та просто любителі класичної музики дякували за чудовий, змістовний концерт.

*******************************************

Визначено переможця конкурсу «Кращий бібліотекар року»

konkurs bib 2014

1 жовтня 2014 року з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек в приміщенні центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова відбувся конкурс професійної майстерності бібліотечних працівників міста «Кращий бібліотекар   року».

В конкурсі взяли участь 5 бібліотечних працівників – по одному від кожної бібліотеки міста, що входять до складу Конотопської міської централізованої бібліотечної системи. Учасники конкурсу демонстрували власну майстерність у номінаціях «Візитівка», «Літературний ерудит», «Іспит на зрілість», «Літературний автограф», «Бібліотечна майстерність».

З привітальним словом до присутніх звернулася заступник  міського голови  Тетяна Шерудило, яка акцентувала на тому, що сьогодні імідж бібліотеки залежить від розуміння її працівниками своєї нової ролі в житті суспільства. Співпрацюючи з владою, бізнесом, закладами освіти, ЗМІ, іншими партнерами, бібліотеки стали центрами місцевих громад, а бібліотекарі – інформаційними навігаторами, фахівцями, від яких залежить освітній, культурний і технологічний рівень громадян. Тетяна Миколаївна вручила подяки та грамоти від міського голови кращим, за підсумками роботи в 2014 році, працівникам міської централізованої бібліотечної системи.

Переможцем конкурсу стала бібліотекар І категорії міської бібліотеки для дітей  філія №1 Тетяна Стеценко. Приз глядацьких симпатій отримала завідувач міської бібліотеки  для дорослих філія №2 Тамара Клюшник.

Голова журі, начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко, привітала всіх присутніх зі святом  та вручила подяки від відділу культури і туризму Конотопської міської ради,  а також нагородила учасників конкурсу дипломами та цінними подарунками.

Члени журі конкурсу відзначили високий рівень підготовки його учасників.

Гарного настрою всім присутнім додали пісні у виконанні Ганни Романенко.

*******************************************

Міжнародний день музики 

Однією з найяскравіших граней людського життя, безперечно, є музика – це неперевершений вид мистецтва. Звісно, кожен вид мистецтва   є

muzika 2014

неповторним та захоплюючим, але музика – особлива дивина.

30 вересня та 1 жовтня 2014 року у Конотопській дитячій музичній школі №2 відбувся урочистий концерт, присвячений Міжнародному дню музики.

Під час заходу за високий рівень навчальних досягнень та особливі успіхи в 2013-2014 навчального році відбулось відзначення учня 3 класу Конотопської дитячої музичної школи №2 Іщенко Микити (фах сольний спів) стипендією  народного депутата України Ігоря Молотка.

Присутні на заході учні спеціалізованих шкіл №3 та №12 захоплено споглядали концертну програму, яка складалась з дитячих та викладацьких номерів та пізнавальної лекції викладача Ірини Мики. Учні мали змогу насолодитись чудовими номерами у виконанні учасників хору дитячої музичної школи №2, інструментального ансамблю викладачів «Бурлеск», дуету Загинайлової Карини та викладача Лілії Ганжи (фах фортепіано),  дуету учнів Морміль Олександри та Костенко Діани (фах кларнет), Степаненко Олександри та Коплик Юлії (фах гітара), Шевченко Альони та Гавриленко Поліни (фах фортепіано), Іщенко Микити, Тимошевської Катерини та Осадчої Анни (фах сольний спів), Тимошенко Ольги (фах скрипка), Бусилко Валерії (фах акордеон), Дяченко Нікіти (фах саксофон).

*********************************************

Відбулось урочисте закриття ХІІ Конотопського міського пленеру

«Барви Малевича»

malevi42014

30 вересня 2014 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського відбулось урочисте закриття ХІІ Конотопського міського пленеру «Барви Малевича».

Цього року в пленері приймали участь 7 художників з Києва, Сум, Ромнів та Конотопа.

Мистецька зустріч пройшла в теплій та затишній обстановці, адже привітати художників прийшли їхні шанувальники, друзі і прихильники живопису. Всі присутні мали унікальну можливість особисто поспілкуватися з митцями.

Із привітальним словом до своїх прихильників звернулися художники Володимир Борошнєв, Ігор Василевський та Володимир Гарбуз. Щорічно, що вже стало доброю традицією, художники передають свої роботи до фондів краєзнавчого музею. Але цього року, в зв’язку зі складною ситуацією в Україні та бойовими діями на Донбасі, було вирішено всі картини (15 шт.) пустити в продаж, а отримані кошти передати для військових-конотопчан, котрі приймають участь у АТО.

Безпосередньо на заході було продано 5 робіт майстрів, які брали участь у пленері, а інші картини можна придбати в краєзнавчому музеї протягом жовтня за адресою: вул.Садова,2 (щоденно з 8.00 до 17.00).   Довідки за телефоном: (05447) 2-31-27

*********************************************

Засідання клубу «Зустріч»

30 вересня 2014 року , напередодні  Міжнародного дня людей літнього віку, для членів Українського товариства глухих – учасників клубу «Зустріч»

zystri4 zystri4

центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова був проведений святковий вечір  «Осінь щедра, осінь золота».

Бібліотекарі  центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова Тамара Куценко та Ніна Тимошенко розповіли присутнім про цикл православних та християнських свят, які з давніх-давен святкуються українцями восени.

До цього заходу в приміщенні Конотопської територіальної організації Українського товариства глухих була розгорнута тематична виставка – експозиція «Пригощає осінь – всіх у гості просить». На  цій виставці поряд з друкованими виданнями були представлені фрукти, екзотичні овочі, квіти, які виростили члени клубу «Зустріч», Надія Соколова та Світлана Грибачова.

Закінчилось свято традиційним чаюванням з тістечками, якими пригощали працівники бібліотеки  присутніх на святі.

Інформацію до членів Українського товариства глухих мовою жестів доносила  голова Конотопської територіальної організації Українського товариства глухих  Вікторія Безпрозванна.

*******************************************

З Днем музики!

z_dnem_music_1

Вітаємо всіх композиторів, музикантів, співаків, диригентів, усіх, хто просто любить музику, з професійним святом – Днем музики!

Отримання знань і умінь стає невід’ємною часткою життя кожної людини і саме завдяки Вашій самовідданій праці народжується когорта молодих професіоналів, які будуть розбудовувати і звеличувати нашу країну.

Ви заслужили найвищої пошани та вдячності, бо робите все аби підростаюче покоління стало справжніми людьми – мудрими, працьовитими, чесними.

Хай же повниться Ваша мистецька жага новими силами – у щасті, здоров’ї, радості на многії літа. Щира вдячність Вам за те, що Ви з любов’ю відноситесь до праці, даруєте знання своїм учням.

Віри Вам і впевненості в собі, світла в душі та радості в серці!

ЗІ СВЯТОМ ВАС!

************************************

Шановні мешканці та гості міста!

2 жовтня 2014 року о 13.00 запрошуємо всіх до Конотопського міського будинку культури «Зоряний» на музичну виставу за мотивами п’єси Костянтина Сергієнка «Блюз бродячих собак» Харківського молодіжного театру «Старт-арт». Вартість квитків – 15 грн. Квитки можна замовити за телефонами 6 60 12 (відділ культури і туризму) та 2 38 29 (міський будинок культури «Зоряний») та придбати  з 8.00 до 17.00 у Міському будинку культури «Зоряний» та Міському центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир».

*************************************

День партизанської слави

22 вересня, у День партизанської слави з почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору:

partizan

колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками.. Ця дата  щороку відзначається в центральній міській бібліотеці імені С.І. Пономарьова.    Година історії «Народні месники Сумщини» пройшла в спілкуванні  учнів СШ№ 2  з ветераном Великої Вітчизняної війни Миколою  Васильовичем  Кабановим.  Колишній партизан поділився споминами як він 14-річним підлітком став зв’язковим партизанського загону та пройшов війну небезпечними шляхами в з’єднанні Олексія Федорова.

У читальній залі бібліотеки до уваги читачів запропонована книжкова виставка «Партизанські зірниці Сумщини». На ній представлена підбірка книг,в яких висвітлюється становлення і розвиток партизанського руху 1941-1945 років в Україні.

**************************************

Шановні мешканці міста!akzia 6

В  рамках святкування Дня міста запрошує всіх на  благодійну театралізовану виставу  «Барикади думок» – акцію в підтримку воїнів-захисників нашої Батьківщини, які зараз приймають участь в АТО на Сході України.

В рамках акції буде оголошено збір коштів на придбання військової амуніції для наших земляків, які перебувають в зоні АТО.

Театралізована вистава та акція по збору коштів розпочнуться  6 вересня о 19.00 на площі Миру біля пам’ятника Т. Г. Шевченку.

Чекаємо на всіх небайдужих конотопчан!

************************************
Програма заходів із відзначення Дня міста 06 вересня 2014 року

06.09.2014, о 10.00 на Меморіал Слави відбудеться мітинг-реквієм з нагоди Дня міста, 377-ї річниці від дня заснування та 71-ї річниці визволення від німецько-фашистських загарбників;

06.09.2014, о 13.00 на стадіоні «Юність» відбудеться благодійний футбольний матч по збору коштів для конотопських бійців АТО «Суперкубок»;

06.09.2014, о 19.00 на площі Миру біля пам’ятника Т.Г.Шевченка відбудеться Культурний благодійний проект-вистава просто неба «Барикади думок» (за мотивами творів Т.Г.Шевченка) по збору коштів для конотопських бійців АТО;

06.09.2014 з 11.00 до 18.00 на площі Миру біля пам’ятника Т.Г.Шевченка проходитиме благодійна акція «Єднаймося заради перемоги» в рамках якої відбудеться: фестиваль української кухні та виставка продаж дитячих малюнків. Ініціаторами заходу виступив актив громадян ефективного народовладдя.
Усі кошти виручені під час акції підуть на потреби конотопських бійців, що знаходяться в зоні АТО.

************************************

До уваги мешканців міста!

Відділ культури і туризму Конотопської міської ради організовує поїздку до м.Суми на концерт вокальної групи «МенСаунд» (24.09.2014  о 19.00. Квитки  вартістю від 100 до 180 грн.), що відбудеться в театрі ім.М.С.Щепкіна та на концерт рок-групи «Океан Ельзи» (30.09.2014. Квитки вартістю від 200 до 450 грн.) що відбудеться на стадіоні «Ювілейний».

За детальнішою інформацією звертатися до Конотопського міського центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» (Площа Миру, 4), або за телефоном 6-60-12, 0977660912.

**********************
Увага!

04 вересня 2014 року о 13.00 у Центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відбудеться презентація  «Альбому народних картин І.П. Корнющенка», місцевого письменника, члена двох Національних спілок письменників і журналістів України – Івана Корнющенка.

Запрошуємо всіх бажаючих.

*************************************

Парад конотопських вишиванок PDF Печать
vusivanku kuiv
Вже давно у планах нашого міста було взяти участь в одному з наймасштабніших національних проектів України – Всеукраїнському етнокультурному фестивалі «Парад вишиванок». У 2012 році з нагоди святкування Дня міста навіть створили власний Парад вишиванок у Конотопі. Але мрія не покидала нас, і 23 та 24 серпня в дні відзначення незалежності України команда від міста у кількості 50  чоловік – представників галузей культури та освіти, та й просто небайдужих людей – вирушила до Києва з метою взяти участь у Параді вишиванок-2014. Хтось вирішить, що Парад вишиванок – це просто парад, хода людей у вишитих сорочках, але це не зовсім так. На фестиваль команда готувала 6 конкурсних завдань: театральне «Українське весілля», а також «Найкраща скриня», «Весільний вінок», конкурс короваїв та їх презентація, конкурс вишиванок – серед дітей, жінок, чоловіків, та навіть близнюків – та виставку витворів майстринь. В конкурсних змаганнях взяли участь команди з 20 міст, та Конотоп привіз у своє рідне місто 5 лауреатських нагород: два 1-х міста – за найкращу ексклюзивну скриню та кращу жіночу вишиванку, яка відповідає саме етнічним звичаям нашого рідного краю, одне 2-ге – за дитячу хлопчачу вишиванку. Третє місце отримав конотопський весільний вінок. Театралізація українського весілля нашого конотопського краю була відмічена професійним журі та увійшла до півфіналу разом з командами Івано-Франківська та Хмельницького. Цього року у проекті взяло участь до 250 тисяч учасників – на часі це дуже важливо, тому що наша країна переживає нелегкі часи. Тому коли багатотисячна святкова хода пройшлася Андріївським узвозом саме у День незалежності, усі учасники відчували дух патріотизму та бажання єдності та дружби. А від Контрактової до Софійської лунало «Конотопе мій рідний, став ти містом моїм!» – саме цю пісню співали конотопці.

*********************************

День незалежності в Конотопі відзначили урочистим мітингом та мовчазною акцією

День Незалежності України конотопці відзначили з тривогою та піднесенням. Цьогорічний День незалежності можна назвати єдиним і першимnezaleznist ogolosenniaлегітимним святом з часів СРСР. Саме цього  року Українці виборюють право на волю та Незалежність для своєї країни. Перші випробування через кров та втрати, все це ознаки боротьби за право бути вільними, боротьби за встановлення та народження політичної і свідомої нації, яка вже не має право на “титульність”.

Під час урочистого покладання квітів до підніжжя пам’ятника борцю за незалежність Т. Г. Шевченку, вранці 24 серпня, міський голова Василь Дзед зичив усім присутнім у теперішні нелегкі дні спільно й непохитно і далі відстоювати суверенність нашої держави, примножувати її традиції та блага, як того вимагає совість і сумління.

Лейтмотивом свята прозвучало прагнення дати Україні мир, злагоду, щастя, яке обов’язково розквітне кетягом калини під вікном, забуяє щедрими нивами, засміється дитячими голосами!

Увечері на площі миру зібралися небайдужі мешканці міста на мовчазну акцію пам’яті «Герої не вмирають». І знову згадали сумну хронологію сучасного життя: зимовий, щедро политий кров’ю Майдан!.. Весняний, зрошений слізьми Крим!.. І літній, роздертий болем, стражданнями і вбивствами Схід України!.. Дзвони Українських церков, в сучасному 2014 році ХХІ століття, пронизують серця українців тривогою і болем за майже тисячу загиблих Героїв України! До нас знову прийшла війна, і ми знову готуємо тризни за загиблими, знову одягаємо чорні хустини. Тож конотопці в двадцять третю річницю незалежності не проводили святкових акцій, адже вони в глибокій скорботі за кожним, хто загинув, захищаючи свою Батьківщину.

Всі, хто зібрався того вечора на конотопському майдані звернулися до Бога і помолилися за душі всіх полеглих героїв України. Схилили голови в хвилині мовчання і пройшли мовчазною ходою до пам’ятника Т. Г. Шевченку де кожен залишив запалену свічку, в пам’ять про загиблих.

І мертвий, і живий і ненароджений – нехай відчують нашу єдність, нашу силу, загартованість болем.

***********************************

Заходи відділу культури і туризму Конотопської міської ради

до Дня державного Прапора України та 23-ї річниці  незалежності України

Дата та час проведення

Назва заходу

Місце проведення

12.08.2014

Протягом дня

Книжкова виставка «Моя Україна»

Центральна дитяча бібліотека

13.08.2014

Протягом дня

Книжкова виставка-історія «Україна: сповідь вільної  душі»

Центральна міська бібліотека

20.08.2014

Книжкова виставка «Живи і міцній українська держава»

Міська бібліотека для дорослих

21.08.2014

Виставка-ретроспектива «Українці, визнані світом»

Центральна міська бібліотека

21.08.2014

Протягом дня

Віртуальна подорож Україною «Вільна й незалежна»

Центральна дитяча бібліотека

21.08.2014

Урок пізнання «День народження держави»

Міська бібліотека для дітей

21.08.2014

Участь Народного вокального ансамблю «Рапсодія» МБК «Зоряний» в урочистостях та святковому концерті з нагоди відзначення 23-їрічниці незалежності України

М.Суми.

Театр  драми та музичної комедії

ім. М.С.Щепкіна

22.08.2014

17.00

Виховна бесіда-лекція на тему «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи»

МБК «Сучасник»

23.08.2014

Відкриття та експонування  виставки художніх робіт місцевої майстрині Валентини Іващенко приуроченої до Дня Державного прапора України та Дня незалежності Конотопський міський краєзнавчий музей ім. О.М.Лазаревського

23.08.2014

09.00

Урочиста церемонія підняття Державного Прапора України

Проспект Миру

23.08.2014

Міський стріт-арт проект «Стіна». Продовження проекту «Барви моєї держави» з використанням національної символіки України. 

Парк культури і відпочинку

23.08.2014

08.30

Молодіжна акція «Конотоп за єдину Україну»

Площа Миру

24.08.2014

09.00

Урочисте зібрання з нагоди 23-ї річниці незалежності України. Покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку

Проспект миру біля пам’ятника Т.Г.Шевченку

24.08.2014

20.00

Мовчазна акція «Пам’яті героїв України»

Площа миру біля МЦКіД «Кінотеатр «Мир»

23-24.08.2014

Участь у VІ Всеукраїнському фестивалі «Парад вишиванок 2014

м.Київ

24.08.2014

09.00

Виставковий фотопроект «23 роки з палаючим серцем»

Проспект миру біля пам’ятника Т.Г.Шевченку

24.08.2014

Молодіжна акція «Прапор миру» (розповсюдження державних прапорців серед мешканців міста) 

Площа  Миру

20.08.2014 -24.08.2014

Виставка малюнків «Моя квітуча Україна»

МБК «Сучасник»

*******************************************

З Україною в серці…

Україна наразі знаходиться у дуже

непростому становищі, ми переживаємо складні

часи і тому як ніколи повинні розуміти, що лише

у єдності наша сила, лише разом ми

зможемо подолати всі незгоди та труднощі,

що випали на долю України… 

З метою збереження та популяризації надбань українського народу, зокрема національної культури, у місті Білопілля 15 серпня відбулося обласне свято “Вишивана моя Україна!”, присвячене відзначенню Дню незалежності України та 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. В цьому великому заході взяла участь і делегація з міста Конотоп у складі — начальника відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олени Шинкаренко, директора Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського Артура Мокроусова,  художнього керівника міського будинку культури “Зоряний” Анни Однорог та творчих колективів міста: народного вокального ансамблю “Рапсодія” МБК “Зоряний” (керівник Олександр Єрьомін), керівника вокального ансамблю МБК “Зоряний” Інесси Лазуки та майстрині, що власноруч виготовляє прекрасні сучасні вишивки Юлії Нечипоренко.

Білопілля гостинно зустріло аматорські колективи та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва  з усіх куточків нашої області, а це понад 350 представників з більшості міст та районних центрів Сумщини. Відкрила свято Олена Мельник, начальник управління культури та туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації, яка привітали всіх з наступаючою двадцять третьою річницею незалежності України та побажала всім українцям терпіння, злагоди та віри у світле майбутнє.

Можна з впевненістю сказати, що делегація Конотопа представила своє рідне місто на найвищому рівні, адже не тільки взяла участь у святковій ході, продемонструвавши рушник та герб свого міста, а і вразила глядачів великої концертної програми талановитими виступами, зірвавши шквал оплесків та вигуків “браво”! Крім довершених виступів народного вокального ансамблю “Рапсодія” та Інесси Лазуки, Конотоп представив  глядачам, учасникам та гостям свята персональну виставку оригінальних вишитих картин та речей юної майстрині Юлії Нечипоренко.

Підводячи підсумки цієї поїздки можемо стверджувати, що талановиті особистості нашого міста не лише прагнуть проявити себе, свій величезний творчий потенціал, а і завжди з розумінням відгукуються на заходи, що мають патріотичне спрямування, адже всі ми, конотопці, як один живемо з Україною в серці…

*************************

Увага!

Міський центр культури і дозвілля “Кінотеатр «Мир» запрошує всіх бажаючих відвідати нову експозицію

«Відродження чеканки». 

В експозиції представлені дивовижні витвори майстрів-умільців датовані  від 1975 року і до наших днів, серед яких роботи нашого земляка Миколи Тупіхи.

Ми чекаємо на вас:

Понеділок- п’ятниця з 08.00 по 17.00  субота-неділя з 12.00 по 18.00

(малий виставковий зал)

Контактний телефон 6-59-44

* * * * * * * * * * * * *

Гідно відзначили 355-річчя Конотопської битви

В історії кожного народу є події, що стають невід’ємною складовою історичної пам’яті, впливають на формування національної свідомості, виховують почуття гордості у нащадків за героїчні подвиги своїх предків. Саме такою подією для українців і для нас, конотопчан, зокрема, є Конотопська битва 1659 року, в якій українське військо під проводом гетьмана Івана Виговського здобуло блискучу перемогу над багатотисячним російським військом. За словами російського історика ХІХ століття С.М.Соловйова, цвіт московської кінноти, котра здійснювала щасливі походи 1654 та 1655 років, загинув протягом одного дня… Ніколи вже після цього цар московський не був у змозі вивести в поле такого значного війська… З нагоди цієї знаменної дати у місті Конотопі відбулось проведення ряду заходів.

4 липня 2014 року у Конотопському міському краєзнавчому музеї  ім.О.М.Лазаревського відбулось відкриття оновленого після капітального ремонту залу «Оборона Конотопу. Конотопська битва».

Почесними гостями  святкової зустрічі були керівники міста та району, депутати міської ради, журналісти, краєзнавці, працівники галузі культури та освіти, науковці, делегація з Національного історико-культурного заповіднику «Гетьманська столиця»(м.Батурин),  мешканці міста.

Із словами привітання до присутніх звернувся секретар Конотопської міської ради Тарас Омельченко, голова державної районної адміністрації Віктор Тимошенко, заступник Генерального директора Національного-історико культурного заповідника «Гетьманська столиця» Любов Кияшко.

Про власні дослідження Конотопської битви присутнім розповів почесний гість, кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка Олексій Сокирко. До уваги присутніх було представлено його фільм «Конотопська битва 1659 року».

Право перерізати символічну стрічку до оновленої зали було надано секретарю Конотопської міської ради Тарасу Омельченку та директору Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Артуру Мокроусову. Освятив залу Конотопської битви настоятель Собору Різдва Пресвятої  Богородиці Павло Кузь.

Для всіх присутніх по оновленій експозиції зали «Конотопська битва 1659» науковим співробітником Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Шамілем Акічевим була проведена екскурсія.

Після відкриття експозиційної зали, гості вирушили в екскурсійну автобусну подорож  до Національного-історико культурного заповідника «Гетьманська столиця», де побували на презентації виставки художніх картин, приурочених до 355-ї річниці  Конотопської битви 1659 року та прослухали оглядову екскурсію по залах палацу гетьмана Кирила Розумовського, останнього гетьмана України.

5 липня 2014 року відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятного каменю на честь 355-ї річниці героїчної оборони Конотопської фортеці.                На  території Собору Різдва Пресвятої Богородиці зібралася велика кількість небайдужих людей, щоб пригадати про героїчний подвиг козаків, що вписаний кров’ю в історію, як нашого краю, так і всієї України. 70 довгих днів мешканці міста та козацькі полки на чолі з полковником Григорієм Гуляницьким тримали оборону під Конотопом, захищаючи рідну землю від лютого  ворога.

На честь полеглих в Конотопській битві відбулася заупокійна літія, всі присутні молилися разом із настоятелем Собору Різдва Пресвятої Богородиці Отцем Павлом, за козаків-героїв.

На урочистостях  були присутні Народний депутат України Олександр Бригинець секретар Конотопської міської ради Тарас Омельченко, голова Конотопської районної державної адміністрації Віктор Тимошенко, радник голови Сумської обласної державної адміністрації Віктор Бобиренко та кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка Олексій Сокирко.

Конотопська битва – приклад козацької доблесті та звитяги, волі до незалежності і великої любові до рідної землі – неньки України, а Конотоп –  славне  місто Української зброї, духу свободи і мужності людей, що гордо називають себе українці.

* * * * * * * * * * * * * *

Допомоглм учасникам антитерористичної операці

04 липня 2014 року в Конотопі на площі біля міського центру культури і дозвілля «Кінотеатр Мир» відбулася мистецька благодійна акція «Від серця митця до серця солдата».  Самодіяльні та професійні виконавці і колективи,  не залишились байдужими до долі наших відважних та мужніх героїв правоохоронців, які вирушають на схід України, де відбуваються бойові дії.

Концерт проходив під гаслом «Ми за МИР!». І ця думку просліджувалася в кожній пісні, кожному вірші і кожній фразі концерту.

Ініціаторами акції були Конотопська міська рада, відділ культури і туризму Конотопської міської ради, народної ради міста Конотопа та міський будинок культури «Зоряний». Учасниками благодійної мистецької акції були Народний театр міського будинку культури «Зоряний» «Ми» (керівник Марина Люшина), дитячий вокальний колектив центру дитячо-юнацької творчості «Домісолька» (керівник Юлія Гланц),  вокальний ансамбль «Ад Лібітум» Будинку науки і техніки Конотопської дирекції залізничних перевезень (керівник Руслан Муштаєв)  Клуб любителів гітари міського будинку культури «Зоряний» (керівник Микола Таскаєв) та солісти: Нікіта Іщенко, Инесса Лазука, Олександр Шерудило, Ганна Романенко, Олександра Темирова, Ольга Банитюк, Наталія Димидко, Микола Таскаєв, Людмила Пустовойтова, Алла Тимошина.

Під час даної благодійної акції було здійснено виставку-продаж картин  графіки «Барикади думок» Лариси Шапошниченко , яка викликала справжній фурор серед мешканців, картини було придбано з аукціону буквально за декілька хвилин. Це свідчить про майстерність художниці і порив мешканців зробити добру справу.

Приємною несподіванкою стала участь в акції вихованців дитячого садочку «Орлятко», які власноруч зробили обереги для міліціонерів котрих відправляються з нашого міста в зону проведення антитерористичної операції.

Завдяки проведенню благодійної мистецької акції «Від серця митця до серця солдата» було зібрано біля 14 тисяч гривень, які будуть спрямовані на придбання захисної амуніції для міліціонерів Конотопа, які відправляються на схід країни для участі у антитерористичній операції.

* * * * * * * * * * * *

Літні канікули – найцікавіша і улюблена пора дітлахів

Літні канікули – найцікавіша і улюблена пора дітлахів. Міська бібліотека для дітей в цей час пропонує не лише прочитати книгу, а й взяти участь у різноманітних іграх, конкурсах, творчих акціях, цікавих зустрічах. Так, для шкільних оздоровчих таборів НВК «Казка», СШ №9, художньої школи бібліотекарями Антоніною Салій, Тетяною Стеценко, Маргаритою Корнієнко були проведені такі масові заходи, як літній ноктюрн «Загадковий світ тварин», конкурс-розвага «Райдужне книжкове літо», літній майданчик «Вкрились луки цвітом, вітаючись з літом», літературні жмурки «Знайди героя казки». Діти з захопленням брали участь у «хвостатій» вікторині, музичній, «гадали» на ромашці, відриваючи пелюстки квітки, відповідали на запитання, мандрували з казковими героями у книжному експресі по сторінкам улюблених книг, змагалися у грі ерудит-лото «Розумники і розумниці», читали телеграми від казкових героїв і виконували їх завдання. Користувачі бібліотеки побували і в бібліотечному мульткінозалі, здійснили веб-мандрівку «Кумедні звірі», «Смішні звірі» та інші. Всі ці заходи направлені на організацію літнього дозвілля дітей та організацію їхнього відпочинку.

* * * * * * * * * * * * * *

Барикади думок Тараса Шевченка. Конотопський театр у Львові

З 12 по 14 червня творча делегація міста Конотоп перебувала у м. Львів. На запрошення Галицького районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»  у Львові, а саме заступника голови Оксани Семенюк, народний аматорський театр «Ми» Конотопського міського будинку культури «Зоряний» відвідав культурну столицю України. 12 червня 2014 року учасники народного драматичного колективу у складі 24 чоловік виступили з концертною програмою перед бійцями батальйону Львів -3, які проходять навчання на Яворівському полігоні, одному з найбільших військових полігонів на території колишнього СРСР, а зараз – найбільшому в Україні. В залі панувала атмосфера взаєморозуміння, добрих думок і віри у світле майбуття України. За спільним рішенням режисерів концерту та артистів-учасників, фіналом програми став Державний Гімн України. Та як же ми всі були гарно вражені, коли весь зал піднявся, та поклавши руку на серце, заспівав Гімн разом з нами під акомпанемент гітари. Наступного дня, натішившись емоціями та відпочивши від вечірнього концерту, артисти-аматори вирушили на екскурсію Львовом – давнім містом з неповторною історію, культурою та архітектурою. У той же день в залі Центру культури і дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася довгоочікувана подія – театралізований вечір, присвячений ювілею Тараса Шевченка «Барикади думок» за участі народного аматорського театру «Ми», керівник Марина Люшина, клубу любителів гітари, керівник Микола Таскаєв, та виставка робіт керівника зразкової студії образотворчого мистецтва «Біла ворона» Лариси Шапошніченко. Цього вечора у Центрі культури університету був аншлаг. «Барикади думок» – вистава, яка є новітнім прочитанням Шевченка. Навіть декорації на сцені були інноваційними та стилізованими. Довгими оплесками проводжав зал конотопських артистів, після вистави зав’язалося багато дружніх творчих знайомств. Особливо нас вразив прийом львів’ян – це доброзичливі, завжди усміхнені люди. Для нас, як і для багатьох українців зі Сходу та Півдня України, Львів завжди був взірцем патріотизму, демократії та високої культури. Але такий теплий прийом ще раз засвідчив про те, що наша Україна – її схід та захід – єдина та неділима. Хочеться  виразити велику дяку батькам дітей-учасників театрального колективу за підтримку та взаєморозуміння, а також подякувати спонсорам творчої поїздки – депутату Конотопської міської ради Володимиру Максименку,  депутату Конотопської районної ради Сергію Змислі. Ми дякуємо Галицькому товариству «Просвіта», творча дружба з яким продовжується вже багато років, за гідний прийом та гарний відпочинок, та завжди чекаємо їх представників в Конотопі.

* * * * * * * * * * *

Круглий стіл «Т.Г. Шевченко та брати Лазаревські»

Таку назву мало засідання науковців, музейників, архівістів, вчителів шкіл міста  Конотопа та Конотопського району та учнів міської гімназії яке відбулось у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського 5 червня 2014 року. Круглий стіл був присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та 180-річчю від дня народження нашого земляка, відомого історика Лівобережної України Олександра Лазаревського.

Засідання круглого столу відкрила заступник міського голови Тетяна Шерудило. Вона привітала всіх учасників і зазначила на значний внесок в розвиток історії України та нашого міста Тараса Шевченка та Олександра Лазаревського. З вітанням до краєзнавців звернулася генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у місті Батурин Наталія Реброва.

Під час круглого столу краєзнавцями було розглянуто актуальні питання перебування Шевченка на Конотопщині: його зв’язок з родиною Лазаревських, об’єкти культурної спадщини, що увічнюють постать великого Кобзаря, внесок Олександра Лазаревського у розвиток земської медицини та багато інших актуальних тем щодо історії рідного краю.

Після проведення наукової частини «круглого столу» його учасники відвідали батьківщину братів Лазаревських – село Шевченкове Конотопського району (колишню Гирявку). Вони поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та до могил Олександра Лазаревського і  його зятя – відомого краєзнавця Тихона Осадчого.

Учасники подорожі в селі Шевченкове відвідали громадський музей Тараса Шевченка, що знаходиться в приміщенні Шевченківської школи. Для представників делегації учні школи провели екскурсію і розповіли історію родини Лазаревських.

Проаналізувавши доповіді учасників «круглого столу» і відвідавши Батьківщину Олександра Лазаревського ми можемо сміливо зазначити, що Тарас Шевченко залишив великий внесок в життя не лише родини Лазаревських, а й в житті всіх мешканців нашого краю.

* * * * * * * * * * * *

«Зірки надій засяяли над містом»

Дитячу творчості неможливо ні з чим порівняти, вона сама по собі є витвором мистецтва, адже діти це наше майбутнє, а талановиті діти наповнюють світ красою.

1 червня 2014 року  в Міжнародний День захисту дітей відбився гала-концерт 16-го регіонального фестивалю-конкурсу юних вокалістів «Зірки надій» та нагородження переможців.

Мешканці міста мали змогу наживо переглянути виступи юних вокалістів і поринути у дивовижний світ пісні. Цьогорічні учасники яскраво були представлені в молодшій і середній категорії, їх брало участь у фестивалі найбільше. Загалом змагалися у виконавській майстерності понад 40 учасників у різних категоріях. Були серед конкурсантів і свої зірочки, серед яких і володарі потужної харизми і неймовірних голосів.

Підвівши підсумки конкурсу, окрім переможців журі виділило наступних  учасників: в номінації «Телезірка»  нагороду отримав Кусенко Іван, за нього прийшла найбільша кількість смс під час телевізійного етапу конкурсу, в  номінації «Пісня в тему» перемогла Дудка Інна, що виконала пісню «Я хочу чтобы не было больше войны», а в номінації «Унікальний голос» нагороду отримав Короленко Андрій, володар неймовірного, дуже насиченого баритону.

Лауреатом ІІІ премії в молодшій категорії стала Рубан Дарина з піснею «Добрые сказки», ІІ премію  отримала Осадчая Аня виконавши пісню «Ласточка», а лауреатом І премії стала Шевченко Альона підкоривши всіх піснею «Черемшина».

В середній категорії переможці розподілилися наступним чином: ІІІ премія – Повидиш Софія з композицією «Волшебный джаз», ІІ премія – Зайчикова Анастасія, якій небайдужа «Доля України», І премія – Кузьмич Марія, яка запросила всіх в подорож на «Маленьком кораблике».

Також   дипломи лауреатів отримали і учасники категорії тріо-дуєти: ІІІ місце розділили Темирова Олександра і Савченко Андрій із веселим номером «Семечки» та Олещенко Яна і Юля з піснею «Квітка сповнення бажань», а володарями І премії стали тріо у складі: Тихоненко Діана, Косенко Анна, Яременко Каріна з піснею «Чаттануга-чу-чу» та тріо в складі: Зайчикова Анастасія, Завєрюха Сусанна, Коновал Анастасія з піснею «Черевички».

Відзнака за перше місце в старшій категорії поселилася у Суслова Леоніда, який є постійним учасником фестивалю і росте разом з конкурсом з року в рік.

Цьогорічний фестиваль відбувся за потужної підтримки ТРК «Вежа» та її директора Тетяни Голобурди. Саме її допомога зробила можливим проведення фестивалю цього року.

16-й регіональний фестиваль-конкурс юних вокалістів в черговий раз відкрив нові дитячі таланти. Конкурс вже завершено, але розпочався новий відлік часу, часу підготовки до 17-го фестивалю-конкурсу юних вокалістів «Зірки надій».

* * * * * * * * * * * *

«У  вирій  життя   школа  нас проводжала…»

24 травня   2014 року  Конотопська дитяча музична школа №1 гостинно прочинила двері для своїх випускників, що вилетіли з рідного гнізда багато років тому, але любов до рідної школи повернула їх у рідні стіни.

Довгоочікувана зустріч викладачів і випускників відбулася в чудовій атмосфері святкового концерту. В  першому відділенні виступили випускники, а тепер викладачі Сумського  вищого училища  мистецтв  і  культури   ім. Дмитра  Бортнянського Елла  Михайлова    та    Сумської   дитячої  музичної  школи № 2   Ганна Рябіко; студенти  вищих  навчальних закладів культури в містах Суми, Ніжина, Київа – Вікторія  Мірошниченко,   Анастасія  Сиваш,   Катерина Біла,  Анастасія Йотка, Олександра Бикова, Ярослав Йотка, Інна Прокопенко та Крістіна  Чепа. В   другому   відділенні   концерту  витупали  викладачі, що також є випускниками ДМШ №1, а нині працюють в рідній музичній школі.

В   залі   панувала  тепла,   невимушена  атмосфера  добра  та  радості   від зустрічі  друзів,  однодумців,  шанувальників  класичної музики. Звучали чудові твори  Ференца  Ліста  і  Клода  Дебюссі , Йозефа  Брамса  і  Антоніо   Вівальді,

Сергія  Рахманінова  і  Фредеріка  Шопена,   які   були   виконані   на   високому професійному   рівні .  На  кожен  виступ  присутні  в залі  реагували бурхливо і

емоційно, вигукували « браво» та « молодці»!

Серед  гостей  були  присутні  заступник  міського  голови   Конотопської

міської   ради  Тетяна    Шерудило   та    завідувач   відділу  культури  і  туризму

міської ради  Олена Шинкаренко.

Багатьом речам притаманна дивна властивість – повертати людям пам’ять

про  минуле, дарувати  радість  прожитих  миттєвостей  і виключенням  в цьому

не  є  Конотопська  дитяча  музична  школа № 1.  Випустивши в білий світ ще зовсім молодих музикантів, ніби пташок, що вчаться літати, ДМШ №1 зустріла вже прекрасних лебедів, освічених, красивих, професійних, а найголовніше, що метою їх життя, дороговказом у майбутнє стала музика.

* * * * * * * * * * * * *

Відбувся  ІІІ етап Кубку

Молодіжної федерації танцювального спорту

17 та 18 травня 2014 року в приміщенні міського будинку культури «Сучасник» відбувся ІІІ етап відкритих змагань із бальної та сучасної хореографії4empionu «Кубок Молодіжної федерації танцювального спорту – 2014».

Організаторами даного змагання виступили Молодіжна федерація танцювального спорту та клуб спортивного танцю «Еліт-Данс». В залі будинку культури зібрались дитячі й юнацькі колективи, тренери та глядачі, яких об’єднує любов до танцювального спорту.

Вперше змагання відбулися в 2009 році за ініціативи талановитих хореографів та з того моменту проводяться три рази на рік і вже стали традиційними. Мета даного заходу – підтримка та розвиток бальної та сучасної хореографії.

Змагались за звання кращих більше ніж 320 учасників з міст Ромни, Шостка, Суми та Конотоп. Турнір проходив за чотирма віковими категоріями, а саме: діти, ювенали, юніори та дорослі. Оцінювали спортсменів-танцюристів суддівські бригади, які очолювали досвідчені хореографи – Єгор Ліхачов (м. Харків) та Сергій Коваленко (м. Шостка).

Сюрпризом для юних спортсменів став виступ майстра з сучасного танцю Сергія Коваленка.

* * * * * * * * * * *

Конотоп відвідали керівники музичних шкіл області 

16 травня 2014 року на базі Конотопської дитячої музичної школи №2 проведено раду директорів початкових спеціалізованих мистецьких начальних закладів Сумської області.

Відкрила раду директорів заступник міського голови Конотопської міської ради Тетяна Шерудило. На заході була присутня та приймала участь у розгляді різних питань завідувач відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко.

Директори області слухали виступи представників управління культури і туризму, національностей та релігій Сумської обласної державної адміністрації Людмили Черниш, доповідь завідувача обласним навчально-методичним кабінетом Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського Наталії Єпіфанової,  інформацію Юрія Лози – голови Президії ради директорів початкових спеціалізованих мистецьких начальних закладів Сумської області, члена Президії Всеукраїнської ради директорів, директора Шосткінської ДШМ.

Традиційно на виїзних радах директорів відбулося знайомство  з Конотопської дитячою музичною школою №2. Присутні переглянули відео презентацію «Мистецькими стежками», відкритий урок з інструментальним ансамблем «Імпровіз» викладача І категорії, директора Конотопської дитячої музичної школи №2 Тетяни Паренаго на тему «Колективне музикування – складова частина виховання юного музиканта» та концерт за участю учнів та викладачів школи.

* * * * * * * * * *

До рідної матусі з любов’ю 

Mama svjato

«До рідної матусі з любов’ю» – таку назву мав святковий захід, що відбувся 8 травня 2014 року напередодні Дня матері для учасників «Школи творчого розвитку дитини «Кенгуру» Конотопського  МБК «Зоряний» (керівник Наталія Гученко). Святковий настрій заходу допоміг створити  дитячий ансамбль скрипалів «Квітограй» ДМШ № І (керівники Вікторія Чельцова та Світлана Локтіонова ). Мами вихованців «Школи творчого розвитку» із задоволенням спостерігали за першими спробами своїх дітей оволодіти музичними інструментами та власноруч привітити рідних мам зі святом. Всі присутні отримали безліч позитивних емоцій від спілкування з її величністю «Музикою».

* * * * * * * * * * * * * *

Вітаємо учасників «Голосу мрій»

Перший відкритий обласний фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Голос мрій» підкорився юним конотопським співакам.

Конкурс вокального мистецтва «Голос мрій», який вперше проходив 11 травня в м. Суми, зібрав багато талановитих дітей та молоді з різних куточків Сумщини. У фестивалі брали участь солісти, вокальні ансамблі, творчі колективи віком від 4 до 25 років. Конкурсну програму оцінювало незалежне журі,  до складу якого були запрошені провідні музиканти та професійні вокалісти.

Місто Конотоп гідно представили вихованці міського будинку культури «Зоряний» – Анастасія Любота, Катерина Голуб та Наталія Калантаєнко, солісти студії сольного співу під керівництвом Інесси Лазуки.  Лауреатом ІІ премії стала солістка студії Наталія Калантаєнко, а Анастасія Любота та Катерина Голуб отримали подяки за участь у конкурсі.

* * * * * * * * * * * * *

Привітали захисників, які охороняють наше місто…

Цього року ми відзначаємо 69-ту річницю з Дня Великої Перемоги. 10 травня, в стінах дитячої музичної школи №2, за участі за творчих колективів та виконавців міста – артистів-аматорів міських будинків культури «Зоряний» та «Сучасник», Будинку науки і техніки Конотопської дирекції залізничних перевезень був проведений концерт для військовослужбовців, що оберігають спокій та мир нашого міста. Дуже символічно, що свято відбулось саме в цій будівлі, адже з 1934 року тут була школа льотного складу, де готували штурманів, радистів та механіків. А на початку 50-тих в ній знаходилась військова частина.

Українці завжди славилися своєю співучістю та любов’ю до творчості й у роки війни це не стало винятком, саме пісня стала потужною зброєю у боротьбі за рідну землю.

Відкрила концертну програму Тетяна Шерудило, заступник міського голови, яка привітала присутніх зі святом та побажала здоров’я, благополуччя та мирного неба.

За  час концерту були виконані пісні на воєнну тематику, в яких оспівувалось кохання та вірність у цей не легкий період, материнські сльози та надії на повернення сина додому, фронтова дружба та радість сонячного травневого дня, який приніс перемогу.

* * * * * * * * * * * * *

Поліський вернісаж

vernisazОточене величними лісами та утопаюче в нескінчених зелених отавах місто Семенівка Чернігівської області зібрало 10 травня 2014 року 29 учасників-солістів та 15 інструментальних колективів з різних міст Сумської та Чернігівської області для участі у ІІІ відкритому Всеукраїнському конкурсі виконавців на народних інструментах «Поліський вернісаж».

На конкурсі працювало професійне  журі під головуванням заслуженого артисту України, лауреата Міжнародних конкурсів, Відмінника народної освіти України, кандидата мистецтвознавства, доцента Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Володимира Дорохіна.

Місто Конотоп представляли учні та викладачі Конотопської дитячої музичної школи №2. Втомлений, але дуже задоволений учнівсько-викладацький склад повернувся з такими результатами:

Золотим дипломом нагороджені:  учень Хрокало Олег (фах гітара), Тетяна Паренаго, директор ДМШ №2 та викладач класу бандури; дует викладачів-баяністів у складі Олени Панченко та Владислава Козачинського.

Срібним дипломом нагороджені: Коваленко Нікіта (фах гітара), викладач Владислав Козачинський; тріо в складі Олени Панченко, Владислава Козачинського та Алли Лагошної.

Бронзовим дипломом нагороджені: інструментальний ансамбль викладачів «Імпровіз» у складі Тетяни Паренаго, Ірини Войтенкової та Валентини Смирнової.

Творчість здатна об’єднувати різні покоління, народи. Розвивати свідомість, відкривати серце людям.

* * * * * * * * * *

«Ту славну весну не забути повік»

9 травня особлива дата, не лише  для кожного мешканця нашого міста, а й для всіх українців, адже 69 років тому наш народ здобув Велику Перемогу надvistavka 9 travnyaфашистськими загарбниками.

Свято Великої Перемоги розпочалось на Меморіалі Слави, де відбувся мітинг-реквієм «Ту славну весну не забути повік». Більше тисячі конотопчан прийшли вшанувати пам’ять полеглих воїнів, які віддали своє життя за наше мирне майбутнє. Атмосфера мітингу, проникливий текст дикторів, театральні замальовки, дали змогу присутнім відчути на собі всі те, що відчули наші ветерани, пройшовши ті пекельні роки.

По закінченні мітенгу-реквієму на Площі Миру біля центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» розпочався концерт «Нам Перемога в серці піснею лунає…» за участі народного хорового колективу ветеранів війни та праці МБК «Зоряного»  та творчих колективів і самодіяльних артистів міста.

Концерт був більше схожий на маленьку виставу із відповідним оформленням, бездоганною грою акторів та майстерністю вокалістів, які не залишили байдужими жодного глядача.

Також мешканці міста мали змогу 9 травня в музеї авіації – відділі Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського відвідати  свято «Крила Конотопщини».

На святі були представлені численні виставки та колекції: ретро- виставка фотоапаратів та об’єктивів з приватної колекції, виставка моделей літаків та військових нагород із приватної колекції, військова форма різних військових з’єднань України та колишнього Радянського Союзу, виставка предметів радіозв’язку та налагоджений радіовузол.

Найбільше гостей свята приваблювала військова техніка з військових частин, які тимчасово перебувають на Конотопщині. Її можна було не тільки оглянути, а й сфотографуватися. Для всіх бажаючих були відкриті гелікоптери Мі-8 та Мі-24.

Всі присутні мали змогу насолодитись виступом дитячого духового оркестру музичної школи №2.

Свято Перемоги – це особливе свято. 9 травня 1945 року пішов новий відлік часу, часу  миру і спокою, часу коли ми можемо піднявши голову жити вільно на своїй землі. Давайте берегти мир в нашій країні, адже він залежить від нас!

* * * * * * * * * *

« Свято зі сльозами на очах»

69 років минуло з того дня, коли над країною прогримів салют Перемоги. 1418 днів і ночей наш народ ішов до неї, вірячи «бій священний і правий, смертельний бій не заради слави –  заради життя на Землі».

Трагедією для мільйонів людей залишиться у пам’яті багатьох поколінь Велика Вітчизняна війна. Радянський народ переміг у ній тому, що боровся за щасливе і вільне життя на своїй рідній землі, ведучи воістину справедливий бій. Він виграв ту війну і тому, що ця боротьба об’єднала усіх без винятку людей величезної країни. А ще переміг, бо, окрім танків, літаків та гармат, був озброєний тим, що допомагало йому вижити, нагадувало про власну гордість і могутність, дарувало надію на перемогу і щасливе майбуття. Цією потужною зброєю стала пісня.

На передодні цієї пам’ятної дати, 8 травня, в приміщенні  міського будинку культури «Сучасник», відбувся концертно-виховній захід для учнів спеціалізованої школи №2, у ході якого були виконані пісні та танці на воєнну тематику Оленою Максименко, Юлією Щербаковою, Юлією Хильченко, танцювальними колективами «Едельвейс» та «Еліт-Данс» міського будинку культури «Сучасник».  Виховним моментом заходу стала цікава розповідь про події воєнних років від учителя історії спеціалізованої школи №2 Віктора Прокопця.

Під час заходу учасники та глядачі вшанували хвилиною мовчання тих, хто ,відійшов у вічність, віддаючи своє життя за рідний край.

Останнім акордом концертну стала виконана пісня «Слава Україні», яка закликала нас бути патріотами своєї держави!

* * * * * * * * * *

Міжнародний день танцю крокує містом!

Fleshmob29 квітня –  день особливий для всіх, хто живе у ритмі танцю. Адже у всьому світі він відзначається як Міжнародній день танцю. Цього дня,  вперше в нашому місті, на площі Миру відбувся флешмоб, в якому взяли участь всі бажаючі разом з хореографами  та колективами міського будинку культури “Сучасник”, а саме: танцювальний клуб «Еліт-Данс» (керівник Антон та Алла Васюта), колектив сучасного танцю «La-style» (керівник Тетяна Грищенко), хореографічний колектив «Едельвейс»  (керівник Наталія Прокопець) та колектив «Сузір’я» Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Ірина Корольова ). Флешмоб відбувся у ритмах зухвалого хіп-хопу, запальної самби та ча-ча-ча, енергійного диско. Точну кількість учасників заходу важко визначити, адже до даного дійства міг приєднатися  кожен бажаючий.

Міжнародний день танцю запам’ятається і учасникам танцювального флешмобу,  і мешканцям міста надовго, адже яскраві моменти окриляють, і дають наснагу жити.

* * * * * * * * * * * * *

«Шлях до зірок»

26 квітня  2014 року    у    Конотопській    дитячій    музичній    школі № 1відбувся   VІІІ регіональний  конкурс  юних  музикантівShlah_do_zirok « Шлях до зірок», який проводиться  з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей, обміну творчими досягненнями, подальшого розвитку виконавської майстерності учнівської молоді та пропаганди  українських композиторів.

Конкурс проводився, як завжди, у двох номінаціях: «фортепіано»  та « камерно-інструментальні ансамблі». Подали заявки на участь юні музиканти  з 24 музичних шкіл, 18 міст Сумської області, Чернігівської області, м. Києва, всього 185 учнів.

Привітали учасників, побажали успіху  у змаганнях секретар міської ради Тарас Омельченко, заступник міського голови Тетяна Шерудило , відкрила конкурс завідувач відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко.

У журі працювали викладачі музичних шкіл з Сумської області  та міста Києва під головуванням викладача Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Дмитра Бортнянського Елли Михайлової.

Конкурсанти, які брали участь в конкурсі   здобули  7  Гран-Прі, 7 перших премій,  11 других та  третіх премій і ще багато значних винагород.

За традицією, під час визначення журі переможців, для гостей конкурсу виступили з концертом студенти Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Дмитра Бортнянського  Єлизавета Нищота  та Марія Бонченко,  з Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова – Прокопенко Інна.

Після чудового концерту переможці конкурсу під дружні оплески глядачів отримали дипломи, а всі учасники конкурсу  – подяки .

Стомлені, але щасливі учні та викладачу ще довго обмінювались враженнями, новими ідеями. Гості та батьки дякували за гарну організацію справжнього свята музики, яке дало ще одну можливість залучити дітей до прекрасного, допомогти талантам розкрити себе.

ПОЛОЖЕННЯ
І міського відкритого телевізійного конкурсу композиторської та аматорської творчості
«Струни кобзаревого серця»
ЗАСНОВНИКИ
Конотопська міська рада, відділ культури і туризму Конотопської міської ради Сумської області, відділ освіти Конотопської міської ради
ОРГАНІЗАТОРИ
Конотопські дитячі музичні школи №1 та №2, загальноосвітні, дошкільні навчальні заклади
МЕТА
– виявлення нових композитоських і виконавських талантів Конотопа, Конотопщини та популяризація їх творчості
– заохочення, підтримка та пропагування авторів-аматорів Конотопщини до написання вокальних та інструментальних творів
– залучення професійних композиторів та музикантів до відзначення видатної памьятної дати – 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка
– збереження та розвиток  українських духовних та національних традицій, розвиток сучасної української пісні та музики
– розширення містецько-художнього світоогляду учасників, збагачення їх духовності
– формування та підвищення естетичних смаків глядачів
УЧАСНИКИ
Учасники конкурсу – аматори та професіонали, захоплені написанням інструментальної музики або пісень.
УМОВИ КОНКУРСУ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ
– конкурс композиторів (авторів-аматорів) триватиме  протягом  січня – травня 2014 року
– до 27 січня 2014 року учасники мають повідомити оргкомітет про свою участь та свій вік
– до 9 березня 2014 року учасники мають подати заявки, свої автобіографії та творче резюме
– до кінця березня триватимуть відеозйомки (за окремим узгодженим планом)
– з 15 квітня по 15 травня 2014 року триває трансляція відоероліків з виконанням музичних творів по місцевому телебаченню
– до кінця травня 2014 року оргкомітет підводить підсумки
– 1 червня 2014 року оголошуються результати конкурсу та відбувається урочисте нагородження лауреатів
НОМІНАЦІЇ
– вокальний твір на поезію Т.Г.Шевченка
– інструментальний твір пам’яті  Т.Г.Шевченка у будь-якому жанрі: народному, академічному, естрадному, джазовому
ВІКОВІ КАТЕГОРІЇ*
– діти (до 16 років)
– молодь (17-25 років)
– дорослі (від 26 років і без меж)
*За рішенням лічильної комісії у разі невеликої кількості учасників вікові категорії можуть об’єднуватися.
ПОРЯДОК ПОДАННЯ РОБІТ
– зявка на участь (додається)
– автобіографія та творче резюме учасника
– ноти та вірші надаються при поданні заявки (Нотний матеріал оформлюється у вигляді чітких та грамотних рукописів або комп’ютерних роздруківок, або їх ксерокопій. На нотах повинен бути вказаний хронометраж твору. Тривалість виконання пісні не повинна перевищувати 5 хв., а для інстрменталістів – 10 хв. Словесний текст, якщо він існує, надається на окремому аркуші.)
– програма має бути представлена в «живому виконанні» на будь-якому інструменті, вокальні твори можуть виконуватися під фонограму «-».
– музичний твір може бути виконаний як самим автором, так і будь-яким виконавцем
ОЦІНЮВАННЯ
Музичні твори оцінюють мешканці міста Конотоп та Конотопського району. Кожен твор у виконанні автора (іншого виконавця) буде знятий спеціалістами місцевого телебачення. Після презентації відеокліпів по телебаченню м. Конотоп триватиме голосування мешканців міста протягом двох тижнів у спосіб телефонування та відправлення СМС-повідомлень. За підсумками балів лічильна комісія визначає призові місця.
ЛІЧИЛЬНА КОМІСІЯ
Склад лічильної комісії – спеціалісти закладів культури та освіти міста у кількості 3 чол.
НАГОРОДЖЕННЯ
Всі учасники нагороджуються дипломами (І, ІІ, ІІІ ступеня та за участь)
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ
Заявки, автобіографії та нотний матеріал (вірші) подавати до 09.03.2014 за адресами:
– вул. Генерала Тхора, 46 (довідки за тел. 2-54-69)
– вул. Рябошапко, 25 – Б (довідки за тел. 3-12-89)
та на електронну адресу: tparenago@mail.ru