Шановний Володимире Петровичу!

Трамвай небезпідставно вважають одним із символів Конотопа.

Через нестабільну політичну та економічну ситуацію в державі, введення мораторії на фінансування державних цільових програм, в тому числі і програм розвитку міського електротранспорту, функціонування нашого трамвайного управління опинилося під загрозою припинення існування.

В існуючій ситуації дуже складно знайти шляхи подолання кризи, але нам потрібно вишукати можливості зберегти конотопський трамвай. З метою  обговорення перспективних напрямків роботи КП «Конотопське трамвайне управління» 15.04.2014 був проведений «круглий стіл». В ньому взяли участь депутати міської ради, керівники виконавчих органів міської ради, представники громадськості. За результатами засідання надані протокольні доручення, які направлені на пошук шляхів зменшення залежності фінансового стану підприємства від бюджетних коштів.

Протягом 2013 року фінансове становище на підприємстві було вкрай критичним. КП «Конотопське трамвайне управління» вдалося вижити лише завдяки фінансовій підтримці з міського бюджету.

Внаслідок несвоєчасних надходжень з державного бюджету на відшкодування пільгових перевезень на підприємстві, через нестачу фінансових ресурсів, своєчасно не виплачувалася (і не виплачується) заробітна плата та, відповідно, всі податкові платежі, що пов’язані з її виплатою. Декларування заборгованості по заробітній платі, як наслідок, тягне за собою безліч перевірок контролюючих органів, які в обов’язковому порядку застосовують фінансові санкції до підприємства в цілому та до перших посадових осіб, що ще дужче погіршує становище підприємства. Лише за останній рік було здійснено 25 перевірок КП «Конотопське трамвайне управління», що потягло за собою фінансових санкцій на 21,2 тис. грн.

На сьогодні в місті трамвай є соціально-значущим видом транспорту, оскільки щоденно користуються трамваєм близько 9 тисяч пільговиків, що в процентному відношенні до автотранспортних пільгових перевезень складає 81%.

Враховуючи державні пріоритети в фінансуванні саме міського електротранспорту, субвенція на відшкодування вартості пільгових перевезень по всіх містах України йде переважно на електротранспорт. На сьогодні місто Конотоп знаходиться в найбільш сприятливих умовах виконання зобов’язань по перевезенню пільгової категорії населення саме завдяки наявності в місті трамвая.

На сьогодні реальні фінансові труднощі множаться на чисельні перевірки, що критично ускладнює ситуацію і наше місто може залишитися без цього виду транспорту, що неминуче призведе до соціального сплеску та невдоволень наших громадян.

Враховуючи вищевикладене, за результатами обговорення даного питання 28.05.2014 на 48 сесії Конотопської міської ради 6 скликання, депутатський корпус звертається до Вас з проханням звернутися до контролюючих органів (Прокуратури, ОДПІ, Пенсійного фонду, Фондів соціального страхування) з проханням тимчасово призупинити здійснення перевірок (введення тимчасового мораторію на здійснення перевірок) КП «Конотопське трамвайне управління» та не застосовувати фінансових штрафних санкцій до підприємства та керівних осіб на період до врегулювання економічної ситуації, зокрема вчасного проходження платежів та своєчасності надходження коштів на відшкодування за пільгові перевезення.

Заздалегідь вдячні за допомогу у вирішенні даного питання.

 

 

 

З повагою,

Секретар міської ради                                                         Т.П.Омельченко