krygl stil shev4
Таку назву мало засідання науковців, музейників, архівістів, вчителів шкіл міста  Конотопа та Конотопського району та учнів міської гімназії яке відбулось у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського 5 червня 2014 року. Круглий стіл був присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка та 180-річчю від дня народження нашого земляка, відомого історика Лівобережної України Олександра Лазаревського.

Засідання круглого столу відкрила заступник міського голови Тетяна Шерудило. Вона привітала всіх учасників і зазначила на значний внесок в розвиток історії України та нашого міста Тараса Шевченка та Олександра Лазаревського. З вітанням до краєзнавців звернулася генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у місті Батурин Наталія Реброва.

Під час круглого столу краєзнавцями було розглянуто актуальні питання перебування Шевченка на Конотопщині: його зв’язок з родиною Лазаревських, об’єкти культурної спадщини, що увічнюють постать великого Кобзаря, внесок Олександра Лазаревського у розвиток земської медицини та багато інших актуальних тем щодо історії рідного краю.

Після проведення наукової частини «круглого столу» його учасники відвідали батьківщину братів Лазаревських – село Шевченкове Конотопського району (колишню Гирявку). Вони поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та до могил Олександра Лазаревського і  його зятя – відомого краєзнавця Тихона Осадчого.

Учасники подорожі в селі Шевченкове відвідали громадський музей Тараса Шевченка, що знаходиться в приміщенні Шевченківської школи. Для представників делегації учні школи провели екскурсію і розповіли історію родини Лазаревських.

Проаналізувавши доповіді учасників «круглого столу» і відвідавши Батьківщину Олександра Лазаревського ми можемо сміливо зазначити, що Тарас Шевченко залишив великий внесок в житті не лише родини Лазаревських, а й в житті всіх мешканців нашого краю.