vidkruttia myzei
4 липня після капітального ремонту була урочисто відкрита оновлена  експозиційна зала міського  краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського, присвячена перемозі українських козаків  над московським військом під Конотопом. Ця подія стала чи не найголовнішою в низці заходів, проведених у нашому місті та районі до 355-ї річниці Конотопської битви.

Саме тому на урочистості працівники музею запросили представників міської та районної влади, місцевих істориків та краєзнавців,  своїх колег  з Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», яка прийняла від конотопчан естафету відзначення славетної перемоги козаків під Конотопом, а також представників творчих кіл міста та журналістів. Почесним гостем заходу став Олексій Сокирко – доцент, кандидат історичних наук Київського національного університету ім. Т.Шевченка, член редколегії часопису «Київська старовина», автор численних наукових праць, у тому числі й про події Конотопської битви.

Того дня чимало слів вдячності було сказано на адресу людей, причетних до втілення в життя практично нереальної в наш час справи – проведення капітального ремонту трьох експозиційних зал краєзнавчого музею, у тому числі й присвяченої Конотопській битві. Працівники музею дякували за знайдені кошти представникам влади, а ті, в свою чергу, зазначали, що навряд чи змогли б втілити в життя такий проект без допомоги інтузіастів, небайдужих до справи збереження нашої історико-культурної спадщини. Саме за це Подякою міського голови був відзначений директор  Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського Артур Мокроусов.

 

Вітаючи учасників заходу, секретар міської ради Тарас Омельченко відзначив важливість перемоги українських козаків  над московським військом 1659 року для кожного з нас, висловивши думку про необхідність патріотичного виховання молодого покоління, в тому числі й на подіях цієї доленосної битви.

Цілком погодився з Тарасом Павловичем і голова Конотопської районної держадміністрації Віктор Тимошенко, який також подякував всім, хто стояв за копіткою роботою по створенню експозиції «Оборона Конотопу. Конотопська битва» та відновленню зал музею, зазначивши, що українці – велична, волелюбна і горда нація, і ми маємо пишатися героїзмом і відважністю наших предків, які тримали оборону Конотопа, допомагаючи козацькому війську здобути перемогу.

Своєрідну історичну паралель між подіями 355-річної давнини і сьогоденням провів місцевий краєзнавець, науковий співробітник музею Шаміль Акічев, висловивши сподівання, що й цього разу перемога буде за нами. З цікавістю учасники заходу слухали й Олексія Сокирка, який зазначив, що патріотів України потрібно виховувати на прикладах історичних подій, і в, першу чергу, перемог їхніх пращурів. Олексій Григорович поділився з конотопцями своїм внеском у справу вивчення цієї історичної віхи нашого народу та презентував цікавий мультимедійний проект – відеоурок «Конотопська битва», створений для учнів середнього і старшого шкільного віку членами Всеукраїнського громадського руху «Не будь байдужим», де в доступній і цікавій формі викладені основні аспекти цієї історичної події.

А потім учасники заходу мали нагоду на власні очі побачити оновлену залу, присвячену Конотопській битві. Її, урочисто перерізавши стрічку, відкрили Тарас Омельченко та Артур Мокроусов. Настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці митрофорний протоієрей Павло Кузь освятив оновлене приміщення, аби в ньому завжди панували мир і спокій, а науковий співробітний музею Шаміль Акічев ознайомив присутніх із експонатами зали, створеними конотопськими художниками та краєзнавцями.

Проте на цьому заходи по відзначенню 355-ї річниці Конотопської битви не закінчилися.  Цього ж дня експозиція «Конотопська битва» була відкрита  і в палаці Кирила Розумовського Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», що в Батурині. Участь в урочистостях взяла й делегація з Конотопа на чолі з секретарем міської ради Тарасом Омельченком. Який звернувся з привітальними словами до всіх присутніх, значну увагу в своєму виступі приділивши важливості доручення до відзначення  подібних подій дітей та молоді що дозволить значно підняти рівень їх патріотизму.. Також в ході поїздки делегація побувала на заупокійній літії яку відслужили в домовій церкві палацу Кирила Розумовського.