З метою запобігання поширенню грипу та гострих респіраторних захворювань Міністерство праці та соціальної політики роз’яснює, що мешканці міста мають можливість надіслати поштою заяву з усіма необхідними документами для призначення (перерахунку) пенсій, державної соціальної допомоги, субсидій.
Особисте звернення до управління Пенсійного фонду України в м.Конотопі можна відтермінувати з огляду на те, що:
– пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку;
– пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення
інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох
місяців з дня встановлення інвалідності;
– пенсія в зв’язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.
Житлові субсидії за виняткових обставин, зокрема хвороби, можуть призначатися з дня виникнення права, але не більше ніж за три місяці до звернення за їх призначенням, а субсидії на опалювальний період – протягом двох місяців від його початку.
Державна допомога сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця з дня подання заяви будуть подані всі необхідні документи.