S11

Це підтвердило комісійне обстеження, проведене за наказами Міністерства освіти і науки України, обласного управління та міського відділу освіти

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів нашого міста складається з 2 НВК, 7 загальноосвітніх шкіл, 4 спеціалізованих та 1 гімназії. Крім того, в Конотопі працюють 14 дошкільних навчальних закладів (13 на території міста та дитячий садочок «Колосок» у с. Підлипне). Незабаром планується відкриття додаткової групи на 20 місць у ДНЗ №5 та дошкільного навчального закладу №6 «Струмочок» потужністю 40 місць.

З 1 вересня в 25-ти класах загальноосвітніх шкіл Конотопа розпочнуть навчання 665 першокласників. Для того, аби ці діти, а також  дошкільнята та всі учні міста навчалися і виховувалися в комфортних умовах, у період підготовки до нового навчального року в дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних закладах були проведені капітальні та поточні ремонти, на що депутатським корпусом було виділено 1,5 млн. гривень.

За ці кошти був зроблений капітальний ремонт покрівлі СШ №3. Вони також дозволять завершити  капітальний  ремонт фасадів СШ №2 та ЗОШ №11, зробити капітальний ремонт покрівлі та фасаду НВК: ЗОШ І ст. – ДНЗ, побудувати прибудову туалету до існуючого тамбуру СШ №12. А  ще капітально відремонтувати покрівлі ДНЗ №11 «Вітерець», ДНЗ №8 «Волошка», спортивний майданчик зі штучним покриттям у ЗОШ №5, завершити капітальний ремонт приміщення художньої школи, реконструкцію покрівлі НВК «Казка»  та колишнього притулку для дітей під ДНЗ № 6 «Струмочок».

Крім того, в ході підготовки до нового 2014-2015 навчального року будуть зроблені поточні ремонти в семи закладах міста: СШ №12 (поточний ремонт покрівлі спортивної зали), ЗОШ №14 (огородження території навчального закладу), ДНЗ №3,  №7 і  №12  (поточний ремонт покрівлі), ДНЗ №8 (поточний ремонт жировідстійника) та ДНЗ №10 (поточний ремонт покрівлі та заміна каналізаційної труби).

Актуальним питанням сьогодення є перехід на альтернативні джерела опалення. У закладах освіти ця робота біла розпочата ще минулої зими, коли на станції юних натуралістів та в ДНЗ №10 «Ялинка» встановили твердопаливні котли, що дозволило протягом минулого опалювального сезону зекономити 23 % паливно-енергетичних ресурсів по СЮН та 45% по ДНЗ №10 «Ялинка». Наразі триває підготовка до роботи в осінньо-зимовий період  2014-2015 років підвідомчих котельних господарств ДНЗ №13, №10, СЮН та Конотопської ДЮСШ. Коштами на ці потреби заклади освіти міста забезпечені на 100 %.

Відділом освіти Конотопської міської ради був розроблений перспективний план впровадження енергозберігаючих заходів у навчальних закладах міста протягом 2014 року. Відповідно до нього здійснено промивку систем опалення ДНЗ №12 та ЗОШ №13, та планується встановлення теплорегуляторів у ЗОШ №13 та ДНЗ №2. Крім того, забезпечено заміну ламп розжарювання на енергоефективні освітлювальні прилади, які встановлено в усіх навчальних закладах міста. Також у ході підготовки до нового 2014-2015 навчального року в закладах освіти здійснюється заміна віконних блоків та дверей.

Незважаючи на нестабільну соціально-політичну ситуацію в країні, освітяни роблять все можливе, аби вихованці садочків та учні здобували знання в ошатних відремонтованих приміщеннях, аби витримувалися усі необхідні заходи безпеки та санітарно-гігєнічні норми.  Наскільки їм це вдається, з 6 по 14 серпня перевіряє спеціально створена комісія на чолі із заступником міського голови Тетяною Шерудило.

Такі перевірки перед 1 вересня за наказом Міністерства освіти і науки України, обласного управління та міського відділу освіти в Конотопі проходять щороку. Комісія у складі представників відділу освіти, державної служби з надзвичайних ситуацій, держсанепідслужби та спеціаліста з охорони праці обстежує  дошкільні, загальноосвітні, позашкільні, інтернатні та професійно-технічні заклади, аби підтвердити їхню готовність до початку нового навчального року підписанням спеціального акту, або ж, у разі виявлення недоліків, дати адміністрації закладу рекомендації та час на їх усунення.

Загалом же колективи навчальних закладів попрацювали добре. Підтвердженням тому є відремонтовані класи, актові та спортивні зали, їдальні, пофарбовані (а подекуди й нові) меблі та оновлені інформаційні стенди.