DSCN4019

14 серпня міський голова провів прес-конференцію для міських засобів масової інформації з актуальних питань життєдіяльності міста.

Важливими, на думку журналістів міста, цього разу стали питання проходження опалювального сезону 2014-2015 років і, які кроки робить міська влада, щоб містяни в комфортних умовах пережили зиму.

За словами очільника міста, урядом України поставлене завдання значно скоротити обсяги споживання природного газу. На даний час основним видом палива для виробництва теплової енергії в Конотопі залишається саме природний газ.

У разі обмеження постачання в місто газу, теплопостачальні підприємства будуть вимушені постачати теплову енергію споживачам в обсягах, які будуть вироблені в межах виділених лімітів газу. Однак, керівництвом міста та теплопостачальних підприємств будуть використані всі можливості для забезпечення в квартирах мешканців нормативного повітрянно-температурного режиму.

Виконавчим комітетом міської ради розроблено програму першочергових заходів з переведення котелень 4-х бюджетних закладів (школа с.Підлипне, ЗОШ №2, ДК «Зоряний», ЗОШ №12), а також 3-х котелень, що опалюють частину житлового фонду міста, на роботу на альтернативних видах палива.

Програмою передбачено придбання та монтаж 3-х сучасних твердопаливних котлів потужністю 0,3 МВТ, 3-х котлів потужністю 1 МВт, та однієї твердопаливної модульної котельні потужністю 0,4 МВТ. Також передбачається проведення і інших заходів, які зможуть дати економію використання природного газу.

Щодо підготовки до опалювального сезону – то на на всіх котельнях міста проводяться роботи з підготовки обладнання до зими, виконується очищення внутрішніх поверхонь котлоагрегатів, ремонтується насосне обладнання, електрообладнання, системи хімводопідготовки. Всіма підприємствами проводяться гідравлічні випробування теплових мереж. Також проводяться заходи з підвищення газоспоживаючого обладнання. Так підприємством КП «Теплогарант», за дуже незначною ціною, придбано практично новий сучасний газовий котел потужністю 3,15 МВт, який встановлюється на котельні по вул.Братів Радченків,59а. Це дозволить вивести з експлуатації майже всі встановлені на даній котельні застарілі котли НІІСТУ-5. Крім того, планується найбільш проблемні житлові будинки по вул.Короленка,10, 12, а також по вул.Братів Радченків,51 відключити від котельні по вул.Червонозаводській,15 та підключити до котельні по вул.Бр.Радченків,59а. Це дозволить не лише підвищити якість надання послуг мешканцям цих будинків, але і розширити діапазон температур зовнішнього повітря, при яких теплопостачання від котельні по вул.Червонозаводській,15 буде здійснюватися модернізованим, енергоефективним котлом, який було введено в експлуатацію на Червонозаводській раніше на 2 роки.

Відповів міський голова і на ряд інших актуальних, на думку журналістів, питань.