На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей у Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють загрози, що може чекати на них у віртуальному просторі.
 Компанія «Mайкрософт Україна» виступила з ініціативою до Міністерства освіти і науки України щодо створення Коаліції за безпеку дітей у Інтернеті в рамках програми «Партнерство в навчанні».
У січні 2009 року в м. Києві був проведений тренінг для тренерів програми «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті». Від Сумської області були представники Конотопської міської громадської організації «Нове життя» і вчитель інформатики міської гімназії Ганна Мещішена. Усі учасники отримали сертифікати на право проведення тренінгів за даною програмою.
 З січня місяця по сьогоднішній день у нашому місті безпечній роботі в Інтернеті було навчено 2960 чоловік. Конотоп – перше місто в Україні, яке розпочало навчання дорослих за програмою. 24 листопада в міській гімназії відбувся перший семінар-тренінг, у якому взяли участь вчителі інформатики нашого міста. Тренінг проводила тренер Мещішена Ганна.
Мережа Інтернет та потужне програмне забезпечення змінюють наші можливості отримання знань. Окрім основних навичок сьогодні у дітей необхідно розвивати вміння співпрацювати, спілкуватися та керувати інформацією, а також отримувати доступ до інструментів навчання, які розвивають подібні вміння.