Спорт в місті за січень 2011 рік

Лижні гонки. Кубок Сумської області з лижних гонок був розіграний на лижній базі “Динамо” в урочищі Токарі неподалік від обласного центру. У змаганнях взяли участь понад 70 найсильніших спортсменів області з Сум, Глухова, Конотопа, Шостки, Ямполя та Краснопілля.

Блискуче виступив у розіграші Кубка учень конотопської СШ № 9 Олександр Москаленко, який переміг на обох дистанціях, що входили до програми змагань. Кубок області став для нього чудовою підготовкою до етапу Кубка Європи, який відбувся в Харкові. Разом з Олександром у ньому взяли участь ще дві вихованки Конотопської ДЮСШ М.Г.Маміашвілі: учасниця Олімпійських ігор у Ванкувері Марина Анцибор та Вікторія Олех.

На етапі Кубка Європи Марина Анцибор здобула блискучу перемогу в гонці на 10 км класичним стилем. На цій же дистанції Вікторія Олех посіла 10-те місце, а Олександр Москаленко у гонці на 15 км класичним стилем серед чоловіків був дев’ятнадцятим з 54 учасників.

За кілька днів, виступаючи у змаганнях за програмою П’ятих юнацьких зимових ігор, які проводяться раз на чотири роки, Олександр Москаленко здобув дві золоті медалі в особистих гонках та срібну – в естафеті. Також «сріблом» в естафеті отримала  Олена Леденко.

Тепер на конотопських лижників чекають престижні міжнародні змагання – Марина Анцибор братиме участь у Всесвітній зимовій універсіаді в Туреччині, а Вікторія Олех включена до складу збірної України для участі в чемпіонаті світу серед юніорів, який відбудеться в Естонії.

Вихованка Конотопської ДЮСШ М.Г.Маміашвілі Марина Анцибор включена до складу збірної України для участі у ХХV Всесвітній зимовій Універсіаді, яка проходив у Туреччині.

І ось з міста Ерзурум надійшла радісна звістка – збірна нашої країни здобула друге місце в естафеті 3х5 кілометрів.

У гонці взяли участь команди десяти країн.

Після П’ятих зимових юнацьких ігор були підведені підсумки роботи відділень лижних гонок дитячо-юнацьких спортивних шкіл України у цьому сезоні. Найкращий результат – у ДЮСШ М.Г.Маміашвілі м.Конотоп. Цікаво, що наші земляки випередили школи обласних центрів: друге місце посіла харківська школа олімпійського резерву «Темп», третє – школа олімпійського резерву м.Чернігів.

Футзал. П’ятий міжнародний турнір з футзал серед юнаків 1998-99 р.н. пам’яті М.Кириєнка проходив 22- 23 січня в м.Глухів. У ньому взяли участь десять команд, поділених на дві групи. Конотопська команда ДЮСШ Михайла Маміашвілі грала в групі Б з командами Глухівського району, Сум, та двома командами Курська.

 

Місто Конотоп має давні спортивні традиції. Саме в спортивних залах міста виріс Заслужений майстер спорту СРСР Михайло Маміашвілі – чемпіон Олімпійських ігор 1988 року з греко-римської боротьби та багаторазовий чемпіон світу, Заслужений майстер спорту СРСР з греко-римської боротьби Cергій Цвір – Чемпіон сівту та Європи, Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Маріна Майданова – чемпіонка Європи, Майстер спорту України міжнародного класу з біатлону Іна Супрун – чемпіонка Європи
У місті створені і працюють спортивні федерації футболу, волейболу, баскетболу, хокею з шайбою, боксу та тайського боксу, шахів, пауерліфтингу, стендової стрільби, карате до, тхеквандо, мотокросу.
В місті працюють дві дитячо – юнацькі спортивні школи в яких навчаються понад 1200 дітей різного віку та статі на відділеннях футболу, баскетболу, гандболу, лижних гонок, греко – римської боротьбі, легкої атлетики, настільного тенісу, боксу, тхеквандо. Вихованці ДЮСШ в 2009 році приймали участь в Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях та обласних змаганнях
Для занять культурою і спортом в місті діє 2 стадіони, 22 спортивних зали, 8 стрілецький тир, 4 футбольних поля, 32 спортивних майданчика, функціонують 5 тренажерних зали. У галузі фізичної культури і спорту працює 107 штатних працівники, в тому числі 55 вчителів фізичної культури та 35 тренерів з видів спорту.
В 2005 року був створений міський центр фізичного здоров’я населення (МЦФЗН) “Спорт для всіх”. Затверджена міська програма розвитку масового спорту за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення На даний час до складу міського центру входить шість спортивних клубів за місцем проживання. Створено 25 спортивних секцій з 6 видів спорту (футбол-6, баскетбол-3, волейбол-4, настільний теніс-4, дартс-5, шахи-3, спортивного танцю -1 ), 3 групи здоров’я за місцем проживання, до занять фізичною культурою та спортом залучено понад 400 чоловік різних верст населення з якими займаються 6 спеціалістів МЦФЗН “Спорт для всіх.
В 2009 році міським центром “Спорт для всіх” проведено 56 спортивно-масових та оздоровчих заходів (Змагання з дворового хокею, з лижних гонок, турніри з міні-футболу, змагання з настільного тенісу, міські змагання “Мама, тато, я -спортивна сім’я”, змагання для дітей – учнів спеціалізованих закладів “Ти зможеш якщо я зміг”, дворового волейболу, пляжного волейболу, дворового футболу та інші. ) в яких прийняло участь понад одної тисяча мешканців міста різних вікових категорій. 
В 2009 році МЦФЗН “Спорт для всіх” прийняв активну участь у Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих заходах, а саме в проведенні місячника “Спорт для всіх – спільна турбота”, Всеукраїнських масових спортивних заходах “Ти зможеш якщо я зміг”, Всеукраїнської велоестафети “Спорт для всіх єднає Україну”.
В 2009 році міський центр “Спорт для всіх” прийняв участь в п”ять обласних фінальних змаганнях на яких виборов загально командні місця – два перших місця з Дартсу та пляжного волейболу , одне друге – з лижних перегонів, два третіх – з настільного тенісу та пляжного футболу. В загальнокомандній першості області серед міських центрів “Спорт для всіх” Конотопський центр “Спорт для всіх” на даний час посідає друге місце.
Фізкультурно – оздоровчою роботою в місті охоплено понад 20 тис. чоловік з них дітей віком до 14 років – 2820 , молоді до 35 років – 8150. В місті працюють 67 спортивних гуртків та секцій з різних видів спорту, культивується 23 види спорту. 
Спортивні заходи з видів спорту проводяться згідно міського календарному плану. Кожного року планується 8 комплексних спартакіад між різними верстами населення, понад 50 змагань міського рівня, 28 змагань обласного рівня, 14 змагань Всеукраїнського рівня, два змагання Міжнародного рівня.
Забезпечена підготовка збірних команд міста з пріоритетних видів спорту до участі у змаганнях. Шість спортсменів міста входять до складу збірних команд України : мсмк – переможець етапу Кубку Європи 2006 року Олег Брун – стендова стрільба, мсмк – Чемпіонка Європі 2009року Супрун Інна – біатлон, мс Анцибор Марина, кмс Лелетко Ірина, кмс Олех Вікторія – лижні гонки.
В 2010 році вперше в історії вихованка Заслуженого тренера України Радевіча О.І. майстер спорту України Марина Анцибор у складі Національної збірної України прийняла участь у ХХІІ зимових Олімпійських іграх у Ванкувері (Канада).
До складу збірних команд області входять 32 спортсмени міста з різних видів спорту. Спортивно-масова робота поставлена таким чином, що в середньому в місті на тиждень відбувається 3-4 спортивних заходів.
В обласній спартакіаді школярів збірні команди міста щорічно займають призові місця.
Забезпечена участь команд з видів спорту згідно календарному плану обласного управління. В 2009 році звання Чемпіонів області та України здобули спортсмени з лижних гонок, греко – римської боротьби, настільного тенісу, тхеквондо, стендової стрільби. 
В м. Конотоп з 1998 року працює міський клуб “Інвалідного спорту”, в якому постійно займається понад 50 спортсменів, із яких 15 дітей, які навчаються у школі – інтернаті №2 для слабозорох дітей. Клубу безкоштовно виділено приміщення в гуртожитку КЕМЗ по вул. Бр. Радченко, 49. Всі комунальні витрати завод “Червоний металіст” взяв на себе. На час проведення змагань безкоштовно надає спортзал. Клуб має юридичний статус. Директором клубу є Літвінов В.М.
Команди і окремі учасники приймають участь в обласних, державних та міжнародних змаганнях.
Спортсмени інваліди міста приймали участь у складі збірної команди області у Чемпіонатах України з настільного тенісу, більярду, футболу, де ставали призерами змагань. Найкращі спортсмени: Літвінов В.М., Величко Євген спортсмени – інваліди – багаторазові учасники та призери Чемпіонатів та Кубків України з настільного тенісу та Чемпіон України з більярду серед спортсменів з уражених опорно – рухового апарату, Грибачов Леонід – багаторазовий учасник та призер Чемпіонатів України з настільного тенісу серед спортсменів з вадами слуху, Шевчук Віктор майстер спорту України, член збірної команди України з футболу серед спортсменів з вадами зору: 
– 2004 рік учасник Чемпіонату Світу з футболу серед спортсменів з вадами зору Англія (Манчестер) – 4 місце.
Членами збірної команди України є Герасименко В.- шахи, Брайко І. – шахи, Галашев І. – настільний теніс.
Міський футбольний клуб “Шахтар” є один з кращих в області, в 2009 році став Чемпіоном області, виграв Кубок та супер Кубок області,. В чемпіонаті області постійно займає лідируючи позиції. Міська команда ветеранів футболу бере участь в різноманітних обласних змаганнях, турнірах, товариських зустрічах.
В календарному плані спортивних заходів України вже на протязі 20 років в місті заплановано проведення етапу Куба України з лижоролерів. В 2009 році. В змаганнях прийняло участь 22 команд понад 205 спортсменів з міст Києва, Хмельницька, Івано-Франківська, Броварів, Білої церкви, Сум, Шостки, Бахмача, Харкова, Краснопілля, Глухова, Кролевця, Білопілля.