При Міністерстві праці та соціальної політики України створена урядова «гаряча лінія» «Соціального контактного центру» для забезпечення оперативного реагування органів виконавчої влади на звернення громадян, підприємств, установ та організацій, суб’єктів підприємницької діяльності, органів місцевого самоврядування та їх взаємодії.
Телефон «гарячої лінії» центру: 0-800-507-309. Дзвінки на урядову телефонну «гарячу лінію» приймаються щоденно (крім неділі) з 8.00 до 21.00.
Дзвінки, які надходять, приймають оператори, і після обробки в аналітичному центрі формують конкретне доручення відповідному органу виконавчої влади. Порядок взаємодії органів виконавчої влади та державної установи «Соціальний контактний центр» із забезпечення оперативного реагування на звернення, що надходять на урядову «гарячу лінію», затверджено постановою кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року № 898.
У зв’язку з підвищеною небезпекою розповсюдження вірусу грипу Україною та необхідністю невідкладної реакції Уряду і допомоги громадянам дзвінки приймаються цілодобово.