partizan
22 вересня, у День партизанської слави з почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками.. Ця дата  щороку відзначається в центральній міській бібліотеці імені С.І. Пономарьова.    Година історії «Народні месники Сумщини» пройшла в спілкуванні  учнів СШ№ 2  з ветераном Великої Вітчизняної війни Миколою  Васильовичем  Кабановим.  Колишній партизан поділився споминами як він 14-літнім підлітком став зв’язковим партизанського загону та пройшов війну небезпечними шляхами в з’єднанні Олексія Федорова.

У читальній залі бібліотеки до уваги читачів запропонована книжкова виставка «Партизанські зірниці Сумщини». На ній представлена підбірка книг,в яких висвітлюється становлення і розвиток партизанського руху 1941-1945 років в Україні.