vuboru3
На запитання відповів керівник відділу Олександр Павлоградський.

Чи  всі покладені завдання по підготовці до виборів виконав відділ ведення Державного реєстру?

Головним завданням було виготовлення попередніх та уточнених списків виборців, іменних запрошень і це виконано відповідно до встановлених термінів. Проведена інформаційно-роз’яснювальна робота у засобах масової інформації, забезпечено прийом громадян і розгляд їх заяв у вихідні дні. Всі бажаючі мали змогу перевірити свої персональні дані, що містяться в Державному реєстрі виборців, внести, за потреби, відповідні корегування. Взагалі перевірили свої дані і не знайшли помилок 440 осіб.

Які основні зауваження були до списків виборців в день голосування, їх було багато?

Приємно, що у порівнянні з попередніми виборами телефон у відділі мовчав по декілька годин поспіль. Це означає, що питань поменшало. За 26 жовтня до відділу надійшло всього дві заяви про включення до Державного реєстру виборців. Телефонували, в основному дільничні виборчі комісії, були факти, коли виборця просто не знайшли в списку, хоча він в ньому був, деякі виборці приходили голосувати не на свою дільницю, і доводилось підказувати їм, де саме вони повинні голосувати. Левова частка звернень в день голосування, – це від виборців, включених до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці (в лікарні), але бажаючих голосувати за місцем проживання. Вважаю, що виборчим комісіям спеціальних виборчих дільниць потрібно більш уваги приділяти спілкуванню з виборцями і враховувати їх побажання при складанні списку виборців на спецдільниці. Частина питань, що порушувалась телефоном, взагалі не має відношення до Державного реєстру виборців (порядок голосування на дому, правильність складання виборчої документації, тощо), і, звичайно, на ці питання працівники відділу реєстру відповіді дати не могли, оскільки це не належить до їх компетенції.

Військові, переселенці з Донбасу, – як голосували ці категорії громадян?

Протягом виборчого процесу відділом розглянуто 377 заяв виборців по тимчасовій зміні місця голосування без зміни виборчої адреси. 63 з них – від військових, 28 – від мешканців Донецької, 18 – від мешканців Луганської областей. Працівники відділу намагалися дійти до кожного виборця, що має законні права на тимчасову зміну місця голосування. На жаль, деякі зверталися до відділу вже після виготовлення уточненого списку виборців або просто не виявили бажання реалізувати своє законне право.

Чим буде займатись відділ далі? Які першочергові завдання?

По-перше, необхідно зібрати повідомлення від дільничних виборчих комісій про зміни, внесені до уточненого списку виборців. Виборчі комісії мали право виправляти технічні описки і про них вони мають повідомити відділ ведення Державного реєстру виборців. Ця інформація буде ретельно проаналізована, уточнена у відповідних установ та зміни, якщо буде підтверджена їх необхідність, будуть внесені до Реєстру, і на наступних виборах вже не будуть фігурувати в списках для голосування. Проте, якщо виборець помітив неточності, все ж таки я б порадив звернутись до нас і особисто подбати про точність інформації про себе. Кожен виборець міста може  перевірити свої персоніфіковані дані у відділі ведення Державного реєстру виборців Конотопської міської ради та звернутися з мотивованою заявою щодо неправомірного включення або невключення до Реєстру, виправлення недостовірних відомостей щодо себе чи інших осіб з понеділка по п’ятницю за адресою: м.Конотоп, проспект Миру 8, кабінет 305.

Сподіваюсь на те, що разом з небайдужими виборцями ми зробимо Державний реєстр виборців максимально точним і достовірним. І негативних питань, пов’язаних зі списками виборців на наступних виборах не буде взагалі або їх кількість буде мінімальною.