ve4ip mova
9 листопада в актовій залі ЦДЮТ відбувся творчий вечір з нагоди Дня української писемності та мови. Відзначити свято мови зібралося багато людей, закоханих в українське слово. А організаторами виступила міська організація всеукраїнського товариства «Просвіта ім.Т.Г.Шевченка» спільно з газетою «Конотопський край» та засновниками мистецького порталу «Жінка-УКРАЇНКА».

Для конотопської публіки виступали спеціально запрошені гості із Києва. Зокрема, Юрій Пероганич – громадський діяч, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, один із засновників ГО «Вікімедіа Україна», засновник порталу «Жінка–УКРАЇНКА», який поділився цікавою інформацією щодо розміщення та використання публікацій в українській інтернет-енциклопедії Вікіпедії та відповів на питання присутніх. Насолодилися глядачі і чудовим виступом поетеси, члена Національної спілки письменників України, засновниці мистецького порталу «Жінка–УКРАЇНКА», автора шести книг – Тетяни Череп-Пероганич. Відомі українські пісні прозвучали у виконанні соліста Оперної Студії при Національній Музичній Академії імені Чайковського, співака Маркіяна Свято, якому підспівував увесь зал. Власні пісні представив глядачам київський виконавець, поет, музикант, автор двох музичних альбомів Юрій Старчевод, який також заспівав пісню у стилі реп, присвячену українській мові. Свої поезії та пісні, які зачарували присутніх у залі, презентувала Юлія Качула – поетеса, естрадна співачка та журналістка.

Також на сцені ЦДЮТ лунали пісні у виконанні конотопських співаків – Ірини Шевченко та Володимира Назимко. Сповнені болем за долю України звучали поезії учасників літературної студії «Джерела». Привітали присутніх у залі із Днем української писемності та мови просвітянки Ольга Банитюк та Зоя Шалівська. Заступник міського голови Тетяна Шерудило відзначила подяками міського голови киян – учасників творчого вечору та подарувала їм на згадку про наше місто книгу «Конотоп на перехресті шляхів».

Також за допомогою поважного журі, до складу якого увійшли Юрій Пероганич, Тетяна Череп-Пергоганич та Зоя Шалівська, було визначено переможців конкурсу на кращий авторський афоризм про мову, який було оголошено на сторінках газети «Конотопський край». Спеціальними нагородами від засновників порталу «Жінка-УКРАЇНКА» було відзначено і тих глядачів, які долучилися до конкурсу безпосередньо під час концерту та представили свої висловлювання про мову на розгляд журі.