mala akad nayk

12 листопада відбулася перша в історії посадка автоматизованого дослідницького модуля Philae космічного апарата Rosetta на ядро комети 67P/Чурюмова-Герасименко, яку в 1969 році відкрив київський астроном Клим Чурюмов.

У цей день делегація учнів та вчителів Конотопської МАН відвідали захід «День комети» у Київському Центрі науки та мистецтва «DIYA» при Національному центрі Мала академія наук України. Вони мали змогу переглянути на великому екрані пряме включення з Німецьким центром авіації та космонавтики DLR. Короткі інтерв’ю Клима Чурюмова та Світлани Герасименко, які під час цієї події перебували в Німеччині. Фахівці Центру розповідали про хід зближення спускного модуля з ядром комети. Демонструвався відеофільм про місію «Розетта». Провідні фахівці аерокосмічної галузі України провели пізнавальні лекції.

Паралельно учні мали змогу познайомитися з Технічною студією «Винахідник», яка є позашкільним закладом, де діти 3-16 років навчаються за допомогою навчальних конструкторів LEGO Education. Основним принципом навчання є принцип «Навчання через дію» – діти отримують знання в процесі побудови та дослідження моделей з конструктора.

Відвідати кіностудію «Інтелект TV» , де демонструвалися майстерності оператора, монтажника телевізійних програм, ведучого телепрограм та розповідали про проект «Шкільний канал».

Працювала лабораторія МАНлаб, що демонструвала астрономічний комп’ютерний практикум, та експозиція «Мінерали та метеорити».

Поза увагою не залишилися музей Київського Національного авіаційного університету та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».