golodomor zaxid
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. В цей день, 22 листопада, мешканці Конотопа також схилили голови у скорботі та запалили свічку – як символ усвідомлення того болю і страждання, який припав на долю українців – жертв Голодомору 1932-1933 років.

Заходи з відзначення цієї трагічної дати розпочалися в Конотопському МБК “Зоряний” документально-публіцистичною виставою “Хроніки Голодомору 1932-33 років”. Учасники народного театру МБК “Зоряний” довели глядачам розповіді свідків голодомору, продемонстрували, який біль пережив український народ і яку силу духу має, щоб говорити про це сьогодні.

Виступаючи перед присутніми, міський голова Василь Дзед та голова райдержадмінастрації Віктор Тимошенко закликали всіх зберегти пам’ять про жертви голодоморі та винести належні уроки з трагічних подій історії, щоб не допустити їх у майбутньому.

Щоб віддати шану загиблим у страшні роки Голодомору, пам’ятною ходою учасники зібрання пройшли від Конотопського МБК “Зоряний” до пам’ятника жертвам голодоморів в Україні, де протоієрей Павло Кузь закликав всіх помолитись за упокій душ жертв голодоморів.

Після молебні присутні запалили свічки пам’яті та вшанували загиблих хвилиною мовчання.