KUT
З гастролями до Конотопу завітав Хмельницький моно театр “Кут”. 26 листопада на сцені МБК “Зоряний” було показано три вистави. В кожній виставі актор Володимир Смотритель перевтілювався в свого нового героя.
 

Для дітлахів була представлена вранішня вистава “Я – клоун”. Це вийшла своєрідна вистава-гра, в які юні глядачі брали активну участь. Незвичайність постановки в тому, що протягом години відбувався своєрідний клоунський майстер-клас, під час якого діти співали, танцювали, грали на музичних інструментах, стрибали через канат і врешті-решт – ставали клоунами.

На вечірню виставу “Мазепа”, хмельницького моно театру “Кут” в МБК “Зоряний” був аншлаг. “Оживши”, гетьман Іван Мазепа згадав найяскравіші моменти свого життя: останнє кохання, знайомство з російським царем Петром І, спалення Батурина, Полтавську битву… Через всю виставу червоною стрічкою проходять складні українсько-російські відносини.

У виставі звучать цитати листів гетьмана, історичних документів, уривки з “Історії русів”, праць Ілька Борщака та Рене Мартеля, сучасних дослідників Дениса Журавльова, Бориса Крупницького, Сергія Павленка, Тетяни Таїрової-Яковлевої… Відео-супровід вистави “заверстаний” з фрагментів фільмів “Чорна рада”, “Дорога на Січ”, “Вогнем і мечем”. Завдяки такій різноманітності, візуальній та словесній, глядач отримав досить повну версію життя і творчості Івана Мазепи.

За задумом сценічного Мазепи Володимира Смотрителя головна мета вистави – дати глядачеві вірний курс, показати, що треба ставати воїном сьогодні.