lampo4ka2

Із 1 грудня в Конотопі розпочались аварійні вимкнення електроенергії.

Під відключення потрапляють промислові споживачі, установи та організації а також населення.

Світло зникає без попередження за вказівкою чергового диспетчера Північної електроенергетичної системи. Відтак, де саме і коли не буде електрики, наперед невідомо.

Орієнтовно, така ситуація збережеться до п’ятниці 6 грудня. Відключення можливі з ранку та ввечері, в години найбільших навантажень на електромережу. Відключатимуть ті райони міста де немає важливих об’єктів для життєдіяльності міста (котельні, водоканал, лікарні, школи та дитячі садочки тощо).

На жаль, місто не має важелів впливу на дпідприємства, які розпоряджаються постачанням електроенергії.

За інформацією ДП НЕК «Укренерго», до радикальних заходів вдались через дисбаланс між виробництвом і споживанням електричної енергії Центральної енергосистеми.

До цього призвели аварійний ремонт енергоблоку №3 на Запорізькій АЕС, 19-ти енергогенеруючих одиниць на теплових електростанціях, недостатність гідроресурсів, збільшення споживання через зниження в Україні температури зовнішнього повітря.

Серед причин також недотримання енергопостачальними компаніями встановлених лімітів споживання.

Аби конотопці були поінформовані та мали можливість зменшити негативний вплив таких вимушених заходів, міська влада вже звернулася до «Сумиобленерго» та тимчасово виконуючого обов’язки голови Сумської обласної державної адміністрації  І.С.Боршоша з листами щодо надання чіткого графіку відключень. Вони будуть оприлюднені на сайті міської ради та у засобах масової інформації.

У зв’язку з важливістю ситуації звертається до всіх мешканців міста з проханням максимально обмежити споживання електроенергії, особливо у години пікових навантажень, та без зайвої потреби не використовувати потужні електроприлади.