З метою підтримки учасників антитерористичної операції на сході України та переселенців з тимчасово окупованих територій на базі закладів культури міста проведено заходи:

 

Наприкінці вересня знов різнокольоровими барвами на полотнах 7-ти художників з’явилися краєвиди нашого рідного краю. За всі роки проведення Конотопського міського пленеру «Барви Малевича» його відвідали художники з міст  Суми, Ромни, Путивль, Шостка, Київ, Бровари, Чугуїв, Коломия, Львів, Донецьк, Одеса, навить з Китаю. В цьому році в пленері візяли участь художники з міст Суми, Ромни, Бровари, Київ, Кременчук та Конотоп. Організаторами пленеру є відділ культури і туризму Конотопської міської ради. Взагалі, головною метою пленеру є розвиток образотворчого мистецтва в нашому місті та регіоні, популяризація та вивчення творчого спадку Казимира Малевича. Особливостями проведення пленеру у цьому році є проведення його за благодійні та спонсорські кошти та те, що всі картини надані художниками місту,  виставлені на благодійний аукціон. Кошти від продажу картин  передані на потреби військовим – учасникам АТО. 

********************************************************************************************************************************************************************
17.10.2014 на базі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського місцевим активістом громадської організації «Конотопська сотня самооборони» Сергієм Безлюдним проведено аукціон з продажу власної колекції, що складалась з 59 фотоапаратів. За отримані кошти в сумі 9,8 тис.грн. було придбано 2 кевларових шоломи та бронежилет 4 ступеню захисту. Дані засоби індивідуального захисту було передано українським воякам – учасникам антитеростичної операції. Місцевий меценат, який придбав колекцію, одночасно передав її  в дарунок Конотопському міському краєзнавчому музею ім.О.М.Лазаревського.
********************************************************************************************************************************************************************
Протягом липня-жовтня 2014 року на базі Конотопського міського центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» проходила акція зі збору речей для потреб біженців з тимчасово окупованих територій. 21 особа, що тимчасово проживає в Конотопі, отримала необхідні теплі речі. Залишок переданих мешканцями міста речей було запаковано та в подальшому буде передано до представництва «Червоного хреста» в Конотопі.
*********************************************************************************************************************************************************************
11.12.2014 року бібілотекарі централізованої бібліотечної системи зустрілися з представниками
DOPOMOGA_AZOVбатальйону «Азов» та передали їм зібрані працівниками засоби особистої гігієни, продукти харчування  та медичні препарати. Такі дуже потрібні речі бійцям відправляться до м. Маріуполь де знаходяться наші Конотопі.

******************************************************************************************************

27 грудня 2014 року в міському будинку культури «Сучасник» відбулася благодійна новорічна розважальна програма  для молоді міста по збору коштів для учасників АТО.

До заходу долучились понад 150 учасників, за допомогою яких було зібрано 1550 гривень, які підуть на придбання прибору нічного бачення для солдата-земляка 93 окремої механізованої бригади.

******************************************************************************************************

17 січня в МБК «Зоряний» відбувся благодійний концерт за участю місцевих артистів під назвою «Тепло долонь солдатам України» та виставка-продаж сувенірів.

Паралельно з проведенням виставки-продажу в фойє «Зоряного» працював пункт по збору речей для бійців АТО. Сюди конотопці зносили, хто що мав: теплі светри, рукавиці, шкарпетки, взуття, цигарки, чай, солодощі, засоби особистої гігієні.

Робота проведена організаторами, дала гарний результат. Від продажу сувенірів на виставці отримали 9,278 тисяч гривень, квитків на благодійний концерт – 8,616 грн. Тож разом – 17,884 тисяч гривень.

Ці гроші пішли на придбання пристрою нічного бачення для конотопців, що несуть службу в зенітно-артилерійському взводі 15 мотопіхотного батальйону 92 окремої механізованої бригади. До речі, менше місяця тому жителі кварталу №11 (район «КВРЗ»), де мешкає Володимир, дізнавшись про те, що він перебуває в зоні АТО, підтримали ініціативу голови квартального комітету Любові Сергієнко і зібрали кошти для нього. Аж ось, тепер,  заради допомоги цілому взводу під командуванням земляка, згуртувалося все місто.

***********************************************************************************************************************************************************************

На базі МБК «Зоряний» запрацювало любительське об’єднання «Бджілка».  Жінки-майстрині  плетуть шкарпетки, рукавиці, шапки, шарфи, маскувальні сітки. Виготовляють та пакують сухі борщі, створюють обереги. Виготовлену продукцію вже передано до батальйону «Азов», мешканцям Станиці Луганської та конотопцям-прикордонникам, що несуть варту у Луганській області. Черговий вантаж відправлено 29.01.2015.

************************************************************************************************************************************************************************

У МЦКіД «Кінотеатр «Мир» 29.01.2015 було організовано збір та формування пакунків з метою їх направлення до 92-ї механізованої бригади (для бійців з м.Конотопу) та до 2-го батальйону 17-ї танкової бригади для нашого земляка Ігоря Тищенка.

Пакунки містять теплі речі, продукти харчування, засоби гігієни, зимову амуніцію, що придбані за благодійні кошти та доповнені речами, що зібрали колективи СШ №9 та ЗОШ №10, а також,  студенти та викладачі ДПТНЗ «Вище професійне училище» (ВПУ-4). Два вантажі відправлені 30.01.2015.

************************************************************************************************************************************************************************

kostu13 лютого в 11.00 у відділі культури і туризму Конотопської міської ради відбулось засідання комісії по розподілу коштів виручених від благодійного аукціону-продажу картин відомих київських та місцевих художників, що відбувся 6 лютого в Конотопському міському краєзнавчому музеї  ім.О.М.Лазаревського, та коштів виручених від подальшого продажу робіт майстрів, що не були реалізовані на аукціоні та продаж яких триває в музеї.

На комісії були присутні представники місцевих засобів масової інформації. Загальна сума виручених від продажу коштів на час проведення засідання становила 17250 гривень, а сума заявок що були подані членам комісії впродовж тижня від різних організацій міста котрі займаються волонтерською діяльністю нараховувала 25234 грн.

На частину термінових невідкладних заявок загальною сумою 4600 грн. комісією було виділено кошти ще до проведення засідання, оскільки дані кошти були необхідні для забезпечення потреб конотопчан, які беруть участь у проведенні АТО.  Інші заявки було детально розглянуту на засіданні та розподілено кошти по більш нагальним потребам на загальну суму 12650 грн.

На всі інші вже заявлені  потреби кошти будуть розподілятись по мірі продажу не реалізованих картин.