ROMANS_DMSH2
17.12.2014 на базі міського центру культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» в рамках реалізації творчого проекту «Мистецька вітальня» відбувся вечір романсів «Золоті розсипи солоспівів».

Романс – музично-поетичний твір, який виконується сольно у супроводі музичного інструмента. Термін, як і сам жанр, виник у середньовічній Іспанії. Первісне значення романсу – побутова пісня народною мовою, яку називали «романською» на противагу книжній латинській мові, що нею виконувалися церковні та церемоніальні піснеспіви.

Саме романc був наскрізною ниткою у виконанні творів викладачами та вихованцями дитячих музичних шкіл та міського будинку культури «Зоряний».

У програмі заходу прозвучали пісні, солоспіви та романси як зарубіжних так і українських композиторів: Кирила Стеценка, Олександра Гурільова, Олександра Даргомижського, Богдани Фільц, Ференца Ліста та іншіх.

Вразили публіку своєю музичною майстерністю інструментальні ансамблі у складі викладачів дитячих музичних шкіл: Марини Богдан та Михайла Самуся, Надії Красношапка  та Ігоря Самуся, Олени Панченко, Ірини Войтенкової та Марини Дудінової,  ансамбль скрипалів «Ренесанс».

Особливе захоплення глядачів викликали виступи солістів народного хору ветеранів війни та праці міського будинку культури «Зоряний» (керівник Олена Колесник) Тамари Юрковської, Віктора Гладуна, Тамари Бабич та Михайла Василенка.