ROSLAVETS
18 грудня 2014 року в Конотопській дитячій музичній школі №1 відбувся захід, присвячений композитору-новатору Миколі Рославцу, який створив особливу систему висотної організації музики, чим здійснив переворот у музичній свідомості 20-го століття.

Микола Рославець – один з найбільших новаторів в історії музичної культури ХХ століття, творець «нової системи організації звуків».

Молодший науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського  Валентина Шульга розповіла про дитинство та юність композитора, про його перебуванн в нашому місті, та дружбу з Казимиром Малевичем.

Директор Конотопської дитячої музичної школи №1 Тетяна Макарчук розповіла про основні віхи життєвого і творчого шляху Миколи Рославця.

Викладачі школи Вікторія Іманова, Катерина Рахімова, Марія Григорець, Вікторія Лабузовська, Кристина Чечиль та Анна Скорик виконали для присутніх твори Миколи Рославця.

Начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко зазначила, що Микола Рославець – видатна особистість ХХ століття, яка деякий час проживала в нашому місті, тому наш обов’язок – вивчати та донести до мешканців міста інформацію про його життя, діяльність, творчість та запропонувала вийти з пропозицією до депутатів міської ради про  присвоєння школі, як одній з кращих в області,                            ім’я Миколи Рославця.  Колектив школи одноголосно підтримав цю пропозицію.