pres konf golova
22 січня міський голова Василь Іванович Дзед провів прес-конференцію з представниками міських засобів масової інформації.

У ході прес-конференції міський голова поінформував присутніх про прийнятий бюджет міста на 2015 рік. За словами Василя Івановича бюджет міста на 2015 рік затверджено з врахуванням низки Законів України, які набрали чинності з 1 січня поточного року та суттєво змінили бюджетну систему України, зокрема в частині оподаткування нерухомості. Відтепер базою оподаткування, як для фізичних осіб так і для юридичних, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості.

На місцевому рівні, як того вимагає нове законодавство, рішенням міської ради від 20.01.2015 встановлено ставки податку на 2015 рік для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості в розмірі 0,25 відсотка до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, або 3,05 грн. за 1 кв. метр бази оподаткування. (Граничні ставки для об’єктів житлової нерухомості – 2 відсотки, нежитлової – 1 відсоток).

Затверджені міською радою ставки значно менші за граничні і є прийнятними для мешканців міста.

Окрім того, на місцевому рівні для фізичних осіб прийняті пільги для житлової нерухомості, а саме загальна площа об’єкта житлової нерухомості зменшується:

а) для квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б)для житлових будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – на 180 кв. метрів.

Основним в оподаткуванні податком на майно для громадян у 2015 році є те, що базовим періодом для нарахування податку є 2014 рік, а отже оподаткування буде здійснюватись за нормами минулого року і за об’єкти нежитлової нерухомості громадяни в 2015 році не сплачуватимуть.

Що стосується видаткової частини міського бюджету:

По-перше: в кінці грудня 2014 року Верховною Радою України внесено зміни до Бюджетного кодексу. Відповідно до внесених змін, видаткову частину умовно можна поділити на три частини:

  • соціальні видатки (пільги, субсидії, допомога сім’ям з дітьми), які фінансуються за рахунок державної субвенції (114,5 млн.грн.);
  • видатки на утримання закладів охорони здоров’я та загальноосвітніх шкіл, які з 2015 року також здійснюються за рахунок субвенції з Державного бюджету (118,7 млн.грн.);
  • всі інші видатки місцевого врядування (благоустрій, утримання закладів освіти, культури, спорту), які плануються за рахунок податків та зборів, що надходять до міського бюджету (105,2 млн.грн.).

Що стосується соціальних видатків, вони здійснюються відповідно до чинного  законодавства і істотних змін  в порівнянні з минулим роком не зазнали. Будуть надаватись пільги, субсидії, виплачуватись державна допомога сім’ям з дітьми, передбачені видатки на надання пільг на житлово-комунальні послуги учасникам бойових дій з зони АТО. По пільговому проїзду урядом напрацьований наступний механізм. До 1 червня 2015 року пільговий проїзд залишається без змін. З 1 червня  ця пільга буде надаватись інвалідам 1 і 2 групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей та осіб, які їх супроводжують. В подальшому планується перехід на адресність та монетизацію пільг.

Новим для міста є фінансування закладів охорони здоров’я та загальноосвітніх  шкіл за рахунок субвенції з Державного бюджету. Тобто держава  взяла на себе фінансові зобов’язання щодо утримання цих закладів. Крім того, на фінансування за рахунок медичної субвенції передається відділкова лікарня станції Конотоп Південно-Західної залізниці. Це цільові видатки і направляються вони тільки на поточне утримання зазначених закладів. Необхідно відзначити, що в цілому по країні зменшено обсяг витрат на охорону здоров’я на 25 відсотків, що відобразилось на обсязі видатків по міському бюджету. Порядок використання цих коштів визначається Кабінетом Міністрів України, і на 21 січня цей порядок ще відсутній, як і кошти на рахунках.

Що стосується інших видатків:

  • значно збільшена сума витрат на благоустрій міста (на 5,1 млн.грн.);
  • передбачено збільшення вартості харчування у дитячих садочках міста (на 25 відсотків), та відповідно до змін в законодавстві батьківська плата за харчування складе 60 відсотків ( до тепер батьки платили 50%), в сумарному виразі це складає для дітей у групах раннього віку (яслі) – 6,6 грн., дітей у дошкільних групах – 9 грн. за день. Заплановані видатки на харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх закладів на рівні минулого року,  виходячи з вартості одного діто-дня 4 грн.;
  • бюджет 2015 року на відміну від попередніх 3-х років забезпечує в повному обсязі виплату заробітної плати по закладам, які утримуються за рахунок доходів міського бюджету, розраховану відповідно до штатної чисельності на 2015 рік,  посадових окладів,  збільшення мінімальної заробітної плати та з урахуванням обов’язкових виплат, передбачених чинним законодавством;
  • те ж  стосується і енергоносіїв та комунальних послуг, що споживаються бюджетними установами;
  • планується розпочати повноцінну роботу відділення по наданню медичної допомоги нефрологічним хворим методом гемодіалізу, для чого передбачені кошти на завершення капітального ремонту приміщення (137,5 тис.грн.).

Залишаються ще питання, які потребують прийняття нормативно-правових актів Кабінетом Міністрів України. Відповідно до Закону України це повинно відбутись до 28 січня 2015 року.

 Очільник міста також роз’яснив, що з метою забезпечення повноцінного контролю за оподаткуванням житлових та нежитлових приміщень при відділі комунального майна Конотопської міської ради  буде створено структурний підрозділ для спільного відпрацювання з Конотопською об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Сумській області, комунальним підприємством «Конотопське міжміське бюро технічної інвентаризації», реєстраційною службою Конотопського міськрайонного управління юстиції Сумської області та іншими джерелами інформації, бази оподаткування платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідаючи на питання журналістів, чи вистачить в місті піщано-соляної суміші на посипку доріг та техніки для прибирання снігу, Василь Іванович запевнив, що житлово-комунальне господарство на сьогоднішній день повністю готове до боротьби з опадами у зимовий період. Міська влада в межах фінансової можливості забезпечує утримання дорожньо-мостового господарства міста. Наявна снігоприбиральна техніка знаходиться у робочому стані та в разі необхідності забезпечує належне прибирання доріг від опадів. Підрядними організаціями заготовлена достатня кількість піщано-соляної суміші для утримання дорожнього господарства міста у зимовий період.

Також для забезпечення належного обслуговування житлового фонду працівниками житлово-експлуатаційних дільниць будуть проводитись роботи по розчищенню від снігу прибудинкових територій. Для цих робіт у кожній ЖЕД передбачена снігоприбиральна техніка. Створено запас піщано-соляної суміші.

Мер міста відповів і на ряд інших важливих питань.