Економія води є невід’ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на скорочення витрат на оплату комунальних послуг.

При належному підході суму, яку ви щомісячно сплачуєте за використану воду, цілком реально зменшити в два, а то і в три рази. І ось яким чином:

–    в першу чергу це упорядкування сантехніки і всього устаткування водопостачання. Адже якщо крапає з крана вода, то її втрати при цьому складають 24 л на добу, 720 л на місяць; тече з крана вода – 144 л на добу, 4300 л на місяць;

–    при встановленні нової сантехніки в квартирі, зокрема кранів, знайте, що сучасні ричагові змішувачі дозволяють добитися певної економії води, в порівнянні із звичайними.
Відбувається це за рахунок швидшого змішування гарячої та холодної води. Тобто період часу між включенням крану і отриманням води потрібної температури – зменшується (відповідно зменшується й невиправдана витрата води).

–    встановлюйте лічильники води. Це не тільки дасть відчутну економію води та Ваших коштів, але і зробить вас більш дисциплінованим в цьому питанні.

–    для зменшення витрат води рекомендуємо замість прийняття ванни обмежитися душем. Витрати води під час купання знизиться приблизно втричі.

–    придбайте і встановіть спеціальну насадку-розпилювач типу «душ» на кран у кухні. За рахунок підвищення ефективності витрати води під час миття посуду, вам вдасться досягти вельми значної економії води (для комфортного миття буде потрібний менший натиск);

Користуючись цими простими порадами Ви не тільки скоротите споживання води, а й зменшите витрати бюджету Вашої родини на комунальні послуги.

* Інформація містить енергоефективний досвід та дані досліджень організацій, установ різних міст держави