svedu
3-4 лютого 2015 року з черговим робочим візитом м.Конотоп відвідали менеджер програми DemoUkrainaDH зі сторони Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО Йохан Віллерт,  експерт компанії-консультанта з управління проектами AF Industry Петер Даннбрінг, завідувач відділу енергоефективності і механізмів Кіотського протоколу НТЦ «Біомаса» Володимир Крамар та асистент програми Олена Реутова.

Комітетом з оцінки і моніторингу було офіційно обрано комунальне підприємство «Теплогарант» для розробки енергоефективного демонстраційного проекту. Проект реалізуватиметься в рамках фінансової  програми DemoUkrainaDH. Це спільна програма корпорації НЕФКО та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, створена за підтримки уряду Швеції та Східноєвропейського партнерства з енергоефективності і довкілля.

На зустрічі з експертами програми міський голова наголосив, що «участь у програмі DemoUkrainaDH, – це вагомий крок на шляху модернізації сектору теплопостачання міста. Проект, вартістю понад 840 тис.євро., передбачатиме як заміну застарілого обладнання та використання відновлювальних джерел енергії, так і оптимізацію кількості котелень, застосування передових технологій регулювання теплоспоживання та інноваційних  рішень, запропонованих міжнародними експертами. Такий проект вперше впроваджуватиметься у секторі теплопостачання міста, тому він стане зразком для подальшого реформування та матиме демонстраційний ефект  не тільки для нашого міста, а й для області в цілому».

В рамках візиту, директор КП «Теплогарант» презентував основну концепцію проекту, яку буде доповнено технічними рішеннями,  характерними для проектів DemoUkrainaDH. Після узгодження плану подальшої проектної діяльності експерти відвідали три комунальні котельні, на яких безпосередньо впроваджуватимуться економічно та енергоефективні заходи під час реалізації проекту.

Довідково: Програма фінансування демонстраційних проектів у секторі опалення України (DemoUkrainaDH) підтримує впровадження сучасних сталих та енергоефективних демонстраційних проектів в українському секторі централізованого опалення. З початку роботи програми, яка стартувала у 2012 році, проекти виконувалися у таких містах України як Київ, Івано-Франківськ, Житомир, Чернівці, Вінниця, Полтава, Кіровоград, Кривий Ріг.