sesia lutui2
Конотопська міська рада

шосте скликання

П’ЯТДЕСЯТ ДЕВ’ЯТА СЕСІЯ

 Р і ш е н н я

від 06 лютого 2015 року

 

Про підтримку «Звернення Верховної Ради України

до Організації Об’єднаних Націй, Європейського

Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи,

Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської

Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ,

національних парламентів держав світу про

визнання Російської Федерації державою – агресором»,

а так званих «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями

  За ініціативи депутатів міської ради та за результатами зустрічі з представниками громади, які підтримали заяву Верховної Ради України щодо визнання Росії державою-агресором, керуючись статтею 25 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 міська рада  в и р і ш и л а:

 1.Підтримати звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою – агресором (додаток 1), а також затвердити звернення до міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей щодо звільнення української льотчиці та народного депутата України восьмого скликання Надії Вікторівни Савченко (додаток 2).

2.Доручити міському голові направити прийняте рішення до Сумської обласної ради.

3.Сектору міської ради з питань внутрішньої політики оприлюднити це рішення в ЗМІ та на веб-сайті міської ради.

4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку, демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією та правоохоронними органами, взаємодії з органами самоорганізації населення.

 

Міський голова                                                                    В.І.Дзед


Додаток 1

до рішення міської ради

6 скликання (59 сесія)

від 06 лютого 2015 року

 

 

ЗВЕРНЕННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором

 

Україна залишається об’єктом воєнної агресії з боку Російської Федерації, яку вона здійснює, серед іншого, і через підтримку та забезпечення масштабних терористичних атак.

Менш ніж за два тижні внаслідок військових обстрілів та дій підтримуваних Росією терористів у Волновасі, Донецьку та Маріуполі загинуло понад 50 мирних громадян України.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтверджує, що обстріл Маріуполя був здійснений з підконтрольної терористам території, а логіка трагічних подій свідчить, що це – спланована кривава провокація, спрямована на залякування мирного населення. Ці трагічні події підтверджують, що Росія і підтримувані нею терористи не бажають виконувати Мінські домовленості, які на сьогодні залишаються єдиною міжнародно визнаною основою для мирного врегулювання.

Від початку агресії наприкінці лютого 2014 року Російська Федерація систематично порушує загальновизнані норми міжнародного права, права людини, в тому числі право на життя мирних громадян України, які стали заручниками терористів на окупованій території Донбасу. Цинізм кремлівської агресії, яка включає активну підтримку терористів на державному рівні, перетворює вбивство безневинних мирних громадян на звичне повсякденне явище. Очевидною є причетність Росії до таких терактів, як збиття цивільного пасажирського літака рейсу МН17, трагедій у Волновасі, Донецьку та Маріуполі.

Попри злагоджені дипломатичні зусилля в Женевському, Нормандському та інших форматах, Росія не виконує своїх зобов’язань щодо дотримання загальновизнаних норм міжнародного права та вже досягнутих домовленостей. Так, Крим залишається окупованим, а вимоги демократичної спільноти щодо припинення агресії, постачання зброї, техніки та живої сили терористам ігноруються Кремлем. Добрі наміри залишати двері відкритими для діалогу з керівництвом Російської Федерації лише провокують нові криваві терористичні акти в Україні.

У зв’язку з цим, беручи до уваги Статут ООН та Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 3314 “Визначення агресії” від 14 грудня 1974 року, Верховна Рада України визнає Російську Федерацію державою-агресором та закликає міжнародних партнерів України:

не допустити безкарності винних за злочини проти людяності, вчинені від початку російської агресії проти України;

визнати Російську Федерацію державою-агресором, що всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир і безпеку, а так звані “ДНР” і “ЛНР” визнати терористичними організаціями;

посилити тиск на Російську Федерацію, у тому числі шляхом запровадження нових секторальних обмежувальних заходів (санкцій), щоб зупинити російську агресію та примусити російське керівництво виконати у повному обсязі усі пункти Мінських домовленостей, припинити незаконну окупацію Криму, звільнити усіх заручників та незаконно утримуваних на території Російської Федерації громадян України, включаючи члена постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи Надію Савченко;

обмежити повноваження російської делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи доти, доки Російська Федерація не припинить ігнорувати вимоги міжнародної демократичної спільноти;

надавати Україні необхідну військову допомогу з метою посилення її оборонних можливостей, гуманітарну допомогу для постраждалого мирного населення та внутрішньо переміщених осіб і сприяти відновленню критично важливої інфраструктури на Донбасі.

Закликаємо міжнародне співтовариство визнати факт агресії проти України, окупації її території і посилити вимоги щодо повернення до міжнародно визнаних кордонів України, запобігши створенню небезпечного прецеденту у вигляді грубого порушення світового порядку та системи безпеки, що склалися після Другої світової війни.

 

 

 

Міський голова                                                                    В.І.Дзед

 

 Додаток 2

до рішення міської ради

6 скликання (59 сесія)

від 06 лютого 2015 року

 

ЗВЕРНЕННЯ

до міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей щодо звільнення української льотчиці та народного депутата України

восьмого скликання Надії Вікторівни Савченко

 

26 жовтня 2014 року на позачергових виборах до Верховної Ради України українську льотчицю Надію Вікторівну Савченко було обрано народним депутатом України за списками політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

27 листопада 2014 року власноручно підписаний Надією Савченко текст присяги народного депутата України був публічно продемонстрований народним депутатом України, що відповідно до частини першої статті 79 Конституції України вважається складанням Надією Савченко присяги народного депутата України перед Верховною Радою України, а відповідно до частини четвертої статті 79 Конституції України текст присяги був нею власноручно підписаний. Відтак, 27 листопада 2014 року Надія Вікторівна Савченко набула повноважень народного депутата України восьмого скликання.

Однак, вперше за історію незалежної Української держави до Верховної Ради України обрано народного депутата України, який не має можливості представляти народ України у сесійній залі українського парламенту, оскільки очевидно незаконно утримується під вартою на території іншої держави за безпідставними обвинуваченнями та з очевидним порушенням міжнародних стандартів захисту прав і свобод людини.

З огляду на вищезазначене, Конотопська міська рада:

звертається до міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей із закликом вжити всіх можливих та необхідних заходів для якнайшвидшого звільнення української льотчиці та народного депутата України восьмого скликання Надії Вікторівни Савченко;

закликає до звільнення Олега Геннадійовича Сенцова, Миколи Андроновича Карпюка та інших громадян України, які внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України були захоплені у полон, незаконно перевезені на територію Російської Федерації та всупереч їх волі утримуються на цій території.

 

 

Міський голова                                                                    В.І.Дзед