kaplu4ka
Міський сквер воїнів-інтернаціоналістів на перехресті проспекту Леніну та вул.Красногірської час від часу стає об’єктом зазіхань хуліганів і злочинців. То ялинки позламують, то квіти чи деревця поцуплять. Буває тут «хазяйнує» й малеча. Словом, тим, хто доглядає за сквером, турбот завжди вистачало.

Відеосюжети на місцевому телебаченні про скоєні хуліганства та публікації в ЗМІ ситуацію на краще не змінили. Тож, аби хоч якось вплинути на такий стан речей, за кошти з міського бюджету в сквері встановили відеоспостереження. Про це відомо не всім, тому вряди-годи хтось, та й стає героєм безперервного знімального процесу.

Так, на минулому тижні в капличці нашкодили діти. Позламували свічки, а потім спалили штучні квіти, покладені кимось до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. Малолітніх хуліганів знайшли, провели з ними профілактичну бесіду. Будемо сподіватися, що це все-таки вплине на їхню поведінку в подальшому.

Днями в сквері сталася чергова пригода. Як відомо, два роки тому на його території побудували капличку, двері якої завжди залишалися відкритими для всіх бажаючих побути наодинці з Богом. Але такий вільний доступ приваблює й злодюг.

«Невідома жінка нахабно поцупила з каплички ікону. Це сталося по обіді 10 лютого, – розповідає голова Конотопської міської спілки ветеранів Афганістану «САЛАНГ» Віра Рубльова. – Зайшовши в середину, спочатку намагалася забрати більш красиву ікону, але вони закріплені. Після кількох невдалих спроб поцупила простішу і пішла геть».

Зловмисниця напевно не знала, що всі її дії фіксує відеокамера. Коли про цей факт повідомили в міліцію і дільничні інспектори переглянули відеозапис, одразу пізнали крадійку, оскільки вона вже потрапляла в поле зору правоохоронців. Жінка відбувала умовне покарання. Невдовзі стражі порядку навідалися до неї в гості, там знайшли й ікону. Зі слів зловмисниці, вона викрала її не для продажу, а для себе.

Ікону вилучили. Інформацію про даний факт занесли до журналу єдиного обліку  заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

Варто також відмітити, що зазвичай капличку поповнюють новими іконами священники. Стосовно викраденої нещодавно, зі слів Віри Рубльової, це одна з тих, яку принесли вдови воїнів-афганців. На жаль, це не перша ікона, яка потрапила до рук зловмисників.

«Нічого святого», – тільки так можна охарактеризувати подібні вчинки. І хочеться вірити: якщо в майбутньому злочинців не зупинить совість, то хоча б знаття, що за ними спостерігають.

 

Інформація газети  «Конотопський край»