fostenko den narodz
23 лютого міський голова Василь Іванович Дзед привітав з 90-річчям ветерана Великої Вітчизняної війни, Фостенка Миколу Семеновича.
“Мудрість визначається не цифрами в день народження, її завжди видно у вчинках і справах. Прийміть глибоку шану та повагу Вашій мужності та самовідданій праці. Ви є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі.
Тож нехай молоднеча енергія і зріла мудрість ніколи не зраджують Вас, а тепло Вашої душі повертається людським добром і щастям.
Нехай готовність прийти на допомогу в скрутну хвилину радує Ваших близьких, нехай Ваша доброта продовжує робити цей світ світлим і чистим.
Дай Вам Бог на землі ще багато світлих днів і щасливих років!” – такі побажання висловив керівник міста ювіляру.

Микола Семенович Фостенко 17 вересня 1943 року був призваний до лав Радянської Армії. На фронті виконував одну з найавторитетніших серед бійців роботу на війні – був розвідником. Бойовий шлях Миколи Фостенка розпочався під містом Жлобин. Потім у складі 1-го Білоруського фронту визволяв від окупантів Рогачов, Бобруйськ, 25 липня 1944 року форсував Буг, і далі бойовий шлях проліг територією Польщі.

У тому ж році розвідник гаубичного артилерійського полку Микола Фостенко під жорстоким вогнем виявив ворожу гармату, чотири дзоти і два кулемети противника. І вони були виведені з ладу. Це сприяло наступові радянських воїнів. На грудях нашого земляка засяяв орден Слави третього ступеня.

У січні 1945 року йшли бої на західному березі Вісли. Кулеметний і мінометний вогонь німців притискував наших бійців до землі. Микола Фостенко пішов у розвідку і повідомив командуванню про місце розташування ворожих вогневих точок. Вони були знищені нашими гаубицями. За цей подвиг єфрейтора Фостенка було нагороджено другим орденом Слави.

Березень 1945 року. Йшли запеклі бої на території фашистської Німеччини. Наш земляк знаходився в штурмовій групі, яка атакувала село Розенгартен. Микола Фостенко перший увірвався в німецьку траншею, знищив трьох гітлерівців, подавив гранатами вогонь кулемета. Фашисти почали відступати. Переслідуючи їх, розвідник був поранений, але не залишив поля бою. Село було захоплене. За виявлені мужність і відвагу М.С.Фостенко одержав орден Слави першого ступеня.

Крім орденів, Микола Семенович був нагороджений медалями “За бойові заслуги” та “За звільнення Варшави”.