zystri4 samopomi4
27 лютого відбулася зустріч підприємців міста Конотопа, представників міської ради і громадських активістів міста з депутатом Верховної Ради України, заступником голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, директором інституту місцевого розвитку у м. Києві, членом фракції «Об’єднання «САМОПОМІЧ» – Бабак Альоною Валеріївною. Зустріч була організована міською ініціативною групою ГО «Об’єднання «САМОПОМІЧ».

Альона Валеріївна є фахівцем у сфері житлово-комунального господарства та містобудування і у Верховній Раді займається підготовкою законопроектів, які стосуються реформування цієї галузі, впровадження енергозберігаючих технологій, організації ОСББ. В залі були присутні люди, яким проблеми ЖКГ міста добре відомі, тому дискусія була цікавою. Депутат неодноразово наголосила на необхідності утеплення будинків, встановлення в будинках приладів-розподілювачів тепла та обліку його використання. Це приведе не тільки до економії коштів, але й підвищить інвестиційну привабливість будинків.

Альона Валеріївна акцентувала увагу на тому, що левову частину бюджету країни ми витрачаємо на газ, тому потрібно переходити на альтернативні види отримання енергії, такі, наприклад, як енергія від  переробки сміття чи відходів сільськогосподарського виробництва. Зекономлені кошти слід направити на розбудову, реформування та зміцнення обороноздатності України.

Депутат розповіла про новий законопроект №1215, який готується до впровадження у сфері ЖКГ. Зокрема йшлося про те, що мешканці будинків отримають у співвласність не тільки будинок, а й землю під будинком і прибудинкову територію. Будинок можна зруйнувати, і тоді жильці залишаються без нічого, а за новим законом у жильців залишиться хоча б земля, на якій вони зможуть збудувати нове житло чи якось по-іншому нею розумно розпорядитися. У містах створяться умови ринку приватних управителів будинків, яких жильці вільно зможуть обирати чи переобирати для свого будинку. Новий законопроект передбачає ще багато інших позитивних новацій у сфері ЖКГ і орієнтовно вступить у дію в липні цього року.

Піднімалися питання реформ в інших галузях суспільного життя. Депутату ставили досить гострі питання щодо майбутнього країни, спроможності нинішнього уряду проводити в країні реформи та впроваджувати новації, подолання важкої економічної кризи, змін до державного бюджету, перспектив адміністративної реформи. Розмовляли довго, невимушено і доброзичливо.  Альона Валеріївна розповіла про процеси створення законопроектів, підготовку їх до голосування, співпрацю з іншими фракціями.