shevchenko_cbs
Є дні, що минають і непомітно зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Україна у долі своїй має такий день – 9 березня.                 З минулого віку і до нашого часу, і далі – в майбутнє, у нові віки. День який явив світові Шевченка – великого сина великого народу.

Cаме з цієї знаменної дати 4 березня 2015 року в центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова  був проведений цикл заходів, який розпочався літературною годиною «У кожній думі Кобзаря живе могутня Україна» для   учнів 9 класу спеціалізованої школи № 2.

Відвідувачі заходу здійснили уявну подорож шевченківськими шляхами. Під час проведення заходу звучали пісні  на слова Тараса Шевченка.

Справжній поет – це живий місток між минулим  і майбутнім. Сяйво його творів палає і зараз.  Шанувальники творчості Тараса Шевченка  прийняли участь у поетичному батлі: «Мій улюблений Шевченко». Учасники читали по одному поетичному твору Т.Г.Шевченка, який обрали самостійно. Поетичний батл проходив у два тури. Перший тур відбувся в спеціалізованій школі №2. Другий тур – « ВИЩА ЛІГА» для тих, хто набрав найбільшу кількість балів  продовжився в центральній міській бібліотеці                                      ім.С.І.Пономарьова. Всі учасники виступили гідно та показали свою акторську майстерність. Переможець поетичного батлу був визначений за оплесками присутніх.

Щоб більше дізнатися про життя поета та про осіб, які пов’язані з його життям, присутнім був запропонований відеоролик «Тарасова любов» створений працівниками бібліотеки.

Завершився захід вікториною «Тарасові шляхи»,  де учні мали змогу перевірити свої знання щодо життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка. Переможцем вікторини стала учениця спеціалізованої школи №2 Юлія  Ліфар.

Учні мали змогу ознайомитись з літературою, представленою на книжковій виставці «Уклін тобі, Кобзарю».

Допоки в нашого народу є Шевченко, допоки є таке потужне джерело мужності і патріотизму, як Тарасове слово, доки є в нас святиня, до якої йдемо як на сповідь і освітління душ, Україна живе й житиме.