В народній пам’яті живе і вічно буде жити пам’ять про великого Кобзаря, геніального сина України, поборника святої правди. Його подвійний талант поета і живописця став окрасою  всієї  України.
5 березня 2015 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського відбувся вечір приурочений до 201-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка «Шевченкове слово в віках не старіє». На свято завітали учні та вчителі міської гімназії. Наукові співробітники музею ознайомили присутніх з життям та творчістю славетного сина українського народу Тараса Шевченка, який силою свого слова відродив  прадавнє ім’я українського народу.
Цікавою була розповідь про зв’язки Кобзаря з родиною Лазаревських, з якими доля поєднала Кобзаря на все життя. Присутні дізнались про книгу, що ввібрала в себе науку віків і має для українського народу значення заповітне – «Кобзар». В цій збірці думки, вистраждані поетом, кривди – ним пережиті, і мова його, і тільки йому властивий тембр голосу.
Наприкінці зустрічі учні мали змогу переглянути мультимедійну презентацію «Пам’ятники Шевченку у світі» та ознайомитися з книжковою виставкою «Шевченко – великий син великого народу».