start zystr
17 березня 2015 року за участі міського голови, експерта команди підтримки програми Демонстраційних Проектів Угоди мерів (СУДеП), профільних заступників міського голови, начальників управлінь та відділів міської ради, представників бюджетних закладів та установ, засобів масової інформації у приміщенні міської ради відбулася  стартова зустріч проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».

 

Зустріч розпочалася з вітальних слів міського голови Василя Дзеда та керівника команди підтримки програми Демонстраційних Проектів Угоди мерів Яна Ваандерса.

 

Василь Дзед, міський голова: «Наше місто як учасник Ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів», розуміє важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів. Підписавши Угоду мерів ми задекларували наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу до 2020 року на 20%. Виконати це завдання можливо лише шляхом впровадження енергоощадних заходів, оптимізації споживання енергетичних ресурсів та нарощування використання відновлюваних джерел енергії.

Звісно, для втілення в життя даних завдань необхідний значний фінансовий ресурс, тому програми Європейського Союзу щодо підтримки енергоефективних проектів міст є саме тим дієвим засобом, який потрібен нашому місту сьогодні.

Для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» місто одержить грантові кошти Європейського Союзу за регіональною програмою підтримки демонстраційних проектів сталого розвитку міст у країнах сусідства» (СУДеП). Наша сьогоднішня зустріч, –  один з перших кроків на шляху реалізації проекту та виконання завдань Плану дій. Сподіваюся, що успішне впровадження проектних заходів закладе початок для довготривалої співпраці міста з Європейським Союзом».

 

Ян Ваандерс, керівник команди підтримки програми Демонстраційних Проектів зазначив, що задля втілення проекту в життя місто може звертатися за підтримкою до міжнародних експертів, які допоможуть розробити документацію, правильно провести тендер, надати консультації з різних питань у сфері енергоефективності. А також зазначив, що комплексна реновація  двох бюджетних закладів – це тільки початок співпраці, висловивши сподівання, що у майбутньому Конотоп долучиться і до інших цікавих проектів.

 

Відповідно до програми заступник міського голови Валентина Кошевецька розповіла про практичний досвід міста щодо впровадження заходів «Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Конотоп на період до 2020 року», позитивні приклади реалізації енергоефективних проектів.

 

Начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва  представила проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», зосередивши  увагу на його ключових завданнях, заходах та результатах, які очікується досягти у майбутньому.

Проект передбачає здійснення комплексної реновації будівель міської гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка»: термомодернізацію покрівель, підвалів та стін, заміну віконних та дверних блоків, налаштування системи примусової вентиляції. Окрема увага приділятиметься вихованню свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для учнів, персоналу закладів, населення прилеглих районів. Дані заклади обрані не випадково. Розташована майже у центральній частині міста гімназія  є осередком соціальної та наукової активності серед молоді (вагома база прикладних дисциплін, функціонуючі гуртки  у напрямках енергозбереження,  сильний кадровий потенціал). Гімназія  – типовий «південний» проект будівлі (великі вікна, панельні стіни), тому вона стане найкращим наглядним практичним прикладом впровадження енергозберігаючих заходів для населення прилеглого району.

ДНЗ№10 «Ялинка», в рамках проекту Корпорації НЕФКО, було переведено на відновлювальний вид палива (обладнано сучасну твердопаливну котельню), частково замінено найпроблемніші віконні блоки. Для досягнення комплексного енергозберігаючого ефекту у закладі було прийнято рішення про проведення його повної  реновації.

Загальна вартість проекту становить 500,0 тис.євро, з них 400,0 тис.євро – грантові кошти Європейського Союзу. Реалізація проекту відбуватиметься на засадах співфінансування з міським бюджетом та триватиме протягом 2,5 років.

 

У рамках зустрічі, під час безпосереднього огляду закладів, директор гімназії Юлія Бараннік розповіла про основні «вузькі місця» будівлі, що потребують першочергових заходів з енергозбереження. Також, присутні мали змогу ознайомилися з позитивними досягненнями гімназії щодо реалізації освітніх проектів та участі у соціально-суспільних проектах.

Про досвід та враження від експлуатації нової котельні на відновлюваних джерелах енергії розповіла завідувач ДНЗ№10 «Ялинка» Галина Черемних.

 

На завершення зустрічі відбулося активне обговорення та узгодження подальших дій стосовно виконання проекту.