Писанка – це символ українського народу, символ сонця, весни, повернення природи до життя. В ній зосереджена чарівна магічна сила, яка наділена святістю приносити добро, щастя, любов та достаток, оберігати від злих нечистих сил. Недарма мудрі люди кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». Кожна писанка – це ніби маленький світ у якому все вимальовано у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі.

19 березня 2015 року в Конотопському міському краєзнавчому музеї     ім.О.М.Лазаревського відбулось відкриття персональної виставки учениці дитячої художньої школи Анастасії Зимовець «Кольоровий дивосвіт писанки» ( керівник Олена Шкуть).

На захід завітали заступник міського голови Тетяна Шерудило, начальник відділу культури і туризму міської ради Олена Шинкаренко, методист відділу освіти Марина Смирнова, представники Конотопської міської організації «Просвіта», учні дитячої художньої школи та загальноосвітньої школи №5, мешканці міста.

Відкрила виставку заступник директора Конотопської художньої школи Ольга Катрошенко. Вона розповіла про саме мистецтво писанкарства, яке видозмінювалося на протязі багатьох років, але і до сьогодні залишилося живильним джерелом для українського народу. Саме художня школа 6 років тому започаткувала проект «Українська писанка», активною учасницею якого стала Настя Зимовець. Дівчину вразило та зацікавило мистецтво виготовлення писанки, а бажання вивчити її символіку, детальне ознайомлення з традиціями писанкарства зачарувало.

Заступник міського голови Тетяна Шерудило зазначила, що писанка є символом свята Великодня. Вона – сакральна цінність генетичного коду нації, що зашифрований в її знаках, кожна робота представлена на виставці є унікальною і неповторною, зачаровує своєю вишуканістю. Заступник міського голови нагородила подяками відділу культури і освіти автора робіт – ученицю ДХШ Анастасію Зимовець, учителя  образотворчого мистецтва  Конотопської ДХШ Олену Шкуть, депутата міської ради Віталія Демидка за їх активну участь у створенні виставки.

Присутні оглянули виставку «Кольоровий дивосвіт писанки» на якій кожна писанка це вишуканий і неперевершений твір мистецтва. І це маленьке диво, може спробувати написати кожен з нас.