Два місяці тому до ініціативної групи ГО «САМОПОМІЧ» нашого міста звернулось керівництво батальйону «Донбас» з проханням допомогти у добрій справі. «Плануємо облаштувати під Києвом реабілітаційний центр для бійців, які повертаються з війни», – розповів командир батальйону «Донбас» з позивним «Тезка», який у період між поїздками в зону АТО, керує відновлювальними роботами. – «Ви знаєте, часто солдати повертаються з фронту вже зовсім іншими людьми, ніж були до цього. Дехто з них вже не може повернутись до попереднього життя, інколи потрібна допомога не лише лікарів, а й фахівця-психолога, а ще часто-густо потрібна навіть зміна професії , аби почати життя «з чистого листа». Ті, хто повертаються з фронту, не завжди мають навіть де зупинитися. Тепер вони можуть тимчасово «осісти» тут, а потім – знову на війну або у мирне життя», – пояснив командир. «Тезка» розповів, що «реабілітаційний центр, який створюють «донбасівці», матиме приставку ще й «навчальний»: у планах залучити до роботи центру викладачів, які допомагатимуть колишнім бійцям здобувати нове ремесло, зокрема що стосується ІТ-спеціальностей. До того ж ідеться не лише про вітчизняних викладачів, але й про фахівців із-за кордону. Після того, як людина отримає нові знання, центр буде допомагати ветеранам АТО шукати нову роботу. Звісно, для того, щоб увесь цей механізм запрацював, необхідно виконати ще багато роботи, і найперше: відремонтувати надане приміщення та закупити необхідні меблі та обладнання. Наразі найпотрібніше – одно- та двоярусні дерев’яні ліжка з матрацами та кухонний посуд».

Замовлено було 12 двоярусних та 18 одноярусних ліжок. Ми тоді ще не знали як, але дуже хотіли допомогти донбасівцям. Спочатку ми звернулися до Конотопського лісгоспу, куди надали письмове прохання батальйону «Донбас» про виділення лісу для виробництва необхідних меблів. Коли отримали позитивну відповідь, почали шукати небайдужих конотопчан, які б виготовили ліжка для бійців. Об’їхали декілька майстерень по виготовленню меблів і знайшли-таки однодумців. Виготовляти меблі безкоштовно погодились Кривошей Петро Миколайович та Соловей Сергій Володимирович. Вони самі долучили до справи інших майстрів, і добре діло закрутилося. Нам залишалось лише вчасно доставляти хлопцям болти, гайки, шайби, саморізи, конфірмати тощо, які по теперішніх мірках теж не дешеві. Де не вистачало власних коштів, допомогли місцеві підприємці Бондар Віктор Іванович, Черевко Сергій Сергійович, Сук Володимир Леонідович, Валовий Михайло Васильович, Чижик Сергій В’ячеславович.

Про нову ініціативу дізналися також і бійці батальйону «Азов», які якраз приїхали до міста шукати двоярусні ліжка для облаштування своїх військових позицій. На минулому тижні ми відвантажили 18 двоярусних ліжок для батальйону «Азов». Транспорт для доставки надав Кармалига Андрій Петрович. Він сам погодився везти ліжка на Маріуполь. Вже готові і ліжка для реабілітаційного центру. Поки що затримка за матрацами. Зробили незначну передоплату та замовили не багато не мало, а рівно 42 ортопедичні матраци. Костюк Микола Іванович, Кривошей Ілля Петрович, Мельник Олександр Вікторович, Соловей Володимир Дитрович, Нагорний Дмитро, Величко Олег, Подя Владислав – майстри, що виготовляли ліжка. Ми щиро вдячні всім, хто доклав рук до виготовлення і транспортування меблів, всім, хто не шкодував ані сил, ані вільного часу для наших бійців, а значить і для нашого захисту. Пишаємося своїми земляками, справжніми чоловіками і патріотами. Якщо ми будемо діяти спільно, то гори звернемо. Наша сила – в єдності. Разом нас ніякий ворог не здолає!