27 березня 2015 року прийомні родини, що перебувають під соціальним супроводженням Конотопського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зібралися на чергове засідання Клубу прийомних сімей. На зустріч також було запрошено кандидатів у прийомні батьки.

Кваліфіковані консультації щодо особливостей пенсійного забезпечення прийомних батьків та батьків-вихователів надала заступник начальника управління Пенсійного фонду Срижак Н.В., принцип роботи міської психолого-медико-педагогічної  консультації для дітей з особливими потребами пояснила завідувач міської ПМПК, олігофренопедагог, Блонова Т.М. Батьки змогли отримати відповіді на запитання, які їх хвилювали.

Учасникам заходу у формі міні-тренінгу, відеопрезентації  представлено дитячі прохання до батьків, зокрема такі:

– не розбещувати, але забезпечити тактильний контакт (5 разів на день) ;

– не давати обіцянок, які не виконуються;

– не нарікати у присутності сторонніх;

– не нав’язувати надмірних хвилювань та острахів дорослих;

– заохочувати до самостійних дій, незважаючи на сотні дитячих помилок.

Батьки змогли обговорити наболілі проблеми, в  тому числі і питання щодо причин виникнення конфлікту поколінь, як правильно вирішувати конфлікти та не дратуватися надмірно. Спільний висновок з висловленого:  бути терплячими, дотримуватися в сім’ї спокійної дружньої атмосфери. А встановивши чіткі вимоги до дитини, важливо бути послідовними в їх пред’явленні.

Наприкінці заняття  присутні отримали роздруковані та на електронних носіях методичні матеріали, буклети, листівки, пам’ятки  про спілкування, особливості виховання та родинну взаємодію з малюками, підлітками і старшими дітьми.