Музика – невід’ємна складова будь-якого народу, вона виникла і розвивається разом з історією свого творця. Вона має здатність впливати на свідомість людини, на її настрій. І, мабуть тому, щоквітня в Конотопській дитячій музичній школі №1 збираються люди, які до безтями закохані в народну музику та народні інструменти.

Так, 4 квітня  2015 року в Конотопській дитячій музичній школі №1 відбувся ІІІ Відкритий обласний фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Конотопська розсипуха», який зібрав шанувальників музики, що виконується на народних інструментах.

У    заході    взяли   участь  199 учнів  з  12 міст  (18 шкіл) Сумської  області (Конотоп, Суми, Ромни, Шостка, Кролевець, Буринь, Недригайлів та інші),  які  змагались  у  9 номінаціях. Журі  очолював викладач-методист, завідувач відділу народних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Дмитра Бортнянського  Юрій Лелюшкін.

Привітала    присутніх  та відкрила фестиваль-конкурс заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Шерудило.

Захід  пройшов   на  високому  емоційному підйомі. Переможці  отримали  дипломи  лауреатів, учасники  фестивалю – подяки .

Втомлені,  але  щасливі  ще  довгий   час  діти, батьки,  викладачі  та  гості

спілкувались і обмінювались  враженнями від концертних номерів. Члени  журі   та  присутні відзначили відмінну організацію заходу та  високу підготовку учасників, велике їх бажання  змагатись  та  перемагати.