Асоціація міст України в рамках проекту USAID “Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні (ДІАЛОГ) 1-2 квітня 2015 року в м.Харків провела засідання секції з питань культури і мистецтв. На засіданні секції були присутні керівники відділів, управлінь та департаментів з питань культури міст України – членів Асоціації – Харкова, Миколаєва, Херсона, Житомира, Вінниці, Чернівців, Кіровограда, Сум, Харківської та Сумської області. Конотоп представляла Олена Шинкаренко, начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради. Метою засідання секції було обговорення проектів нормативно-правових актів з питань культури і мистецтва, обмін досвідом щодо діяльності комунальних закладів у культурній сфері та організації культурно-масових заходів. Довгострокову стратегію розвитку культури презентував директор Українського центру культурних досліджень Олександр Буценко, зазначивши, що поряд  з іншими, основними напрямками розвитку культури і мистецтва в України пропонуються збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, зокрема, введення в дію електронного обліку музейних цінностей у музейних закладах, стратегія розвитку клубних закладів, розвиток інтеркультурного (мультикультурного) простору – існування та співпраця, взаємодія культур всіх національних меншин, що проживають на території України. Також у програму входило відвідування закладів культури м.Харкова – зокрема, шкіл естетичного розвитку та музею імені відомої харків’янки Клавдії Шульженко, який є єдиним у світі.