По-перше необхідно зазначити, що особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначатиметься на управлінням самостійно, без звернення громадян та надання Заяви і Декларації.

Мешканцям, які не отримували субсидію необхідно подати лише два документи – заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, форма яких спрощена. Не подаються довідки про доходи зареєстрованих осіб, відповідна інформація зазначається у Декларації.

Мешканцям, які надішлють заяву та декларацію, субсидія призначатиметься на 12 місяців на підставі відомостей про доходи, які зазначено у Декларації. Управління соціального захисту населення  буде самостійно перевіряти  інформацію щодо вказаних в декларації доходів.

На наступний період – субсидія буде призначатися без звернення, на підставі отриманої інформації про доходи від Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, вищих навчальних закладів.

Для призначення субсидії враховуватимуться доходи без податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік. У разі коли дохід заявника зменшився порівняно з попереднім календарним роком, житлова субсидія може бути призначена на підставі доходів за останні шість місяців за умови надання до управління соціального захисту населення довідки про доходи таких осіб за цей період.

Відтепер для призначення житлової субсидії не має значення майновий стан сім’ї (наявність у володінні житлових приміщень, транспортних засобів, земельних ділянок, здача в оренду житлового приміщення тощо), крім купівлі майна або оплати послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень. У такому випадку субсидія може бути призначена на підставі рішення комісії.

Скасовується необхідність обов’язкового працевлаштування працездатних членів сім’ї та перебування їх на обліку в центрі зайнятості (до розрахунку сукупного доходу прийматиметься дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1218 грн.).

 

За рішенням комісії субсидію, як виняток (для тих сімей, які не мають права на призначення субсидії на загальних підставах), може бути призначено у випадку, коли:

– хтось із членів родини здійснив одномоментну дороговартісну покупку на суму понад 50 тисяч гривень;

– в квартирі /будинку/ є особи, які зареєстровані, але фактично не проживають і не сплачують  вартість комунальних послуг. В такому випадку, згідно з пунктом 7 зазначеної вище постанови КМУ, крім заяви і декларації необхідно додати документи, що підтверджують тимчасову відсутність зареєстрованої особи, а саме, довідку, що підтверджує місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці  в зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання тощо;

Також рішенням комісії може бути призначена субсидія:

– на понаднормову площу житла – лише непрацездатним особам, які проживають самі;

– особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає в житловому приміщенні – на підставі договору найму (оренди) житла. При цьому на неї повинні бути відкриті особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг.

Необхідно зауважити, що сума субсидії, перерахована (виплачена) внаслідок подання громадянином  документів з недостовірними відомостями, повертається ним у подвійному розмірі.

За більш детальною інформацією необхідно звертатись до управління соціального захисту населення за адресою: проспект Миру, 6, кімната 2. Додатково можна отримати інформацію  за телефонами «гарячої лінії» 2 33 02,  2 30 90, на сайті управління www.usznkonotop.net