Таку фразу часто можна почути з вуст молоді нашого міста. Адже специфіка цієї професії обумовлює плекання таких якостей та навичок, які конче необхідні успішному професіорналу сучасності, якісному управлінцю та активному громадському діячу. Саме тому Школа журналістики, що вперше функціонує у нашому місті на базі Політехнічного технікуму КІ СумДУ, зібрала у своєму колі подібних за амбіціями, прагненнями та пріотитетами обдаровану молодь міста Конотоп.

Школа журналістики готує до випуску своїх перших вихованців. Багато цікавих зустрічей, знайомств, екскурсій, спроб вже позаду. Здійснилась і запланована поїздка до Сумського державного університету. Метою заходу стало запозичення досвіду у студентів та фахівців кафедри журналістики та філології закладу щодо принципів організації та практичної реалізації теле-, радіо- та  друкованих засобів комунікації на базі навчального закладу.  А ознайомитись було з чим….

Гостей з Конотопу радо вітали студенти та працівники кафедри, зокрема її завідуюча О.П. Садовникова, яка розповіла про історію створення кафедри, здобутки її фахівців та вихованців, розбудовану інфраструктуру. Наприклад, випускників кафедри можна побачити у епізодичних ролях відомого проекту «Віталька», серед фахівців каналу ISTV та інших відомих теле-, радіокомпаніях та серед редколегій популярних друкованих видань. Кафедра цікава своїми педагогами – практикуючими журналістами, письменниками, ведучими. Саме вони виборювали перемогу у конкурсах грантів на облаштування кафедри сучасним потужним технічним обладнанням. Це конкурси Посольства США в Україні, грантові програми «Темпус» тощо. Так з’явився комп’ютерний клас, оснащений машинами Apple та сертифікованим програмним забезпеченням. Гості з Конотопу пересвідчились, наскільки важливими показниками є зручність, швидкість та якість при використанні спеціалізованих програм для роботи з відео, аудіо та  текстовою інформацією. Дійсно, технічне забезпечення кафедри вражає, адже не у кожної відомої компанії є у користуванні навіть власні сервери.

Особливо запам’яталась відвідувачам організована робота у теле- та радіостудії кафедри. Гостей зустрічала фахівець кафедри, відомий журналіст Р.С. Стоян, яка опікується студентською телевізійною програмою «Наголос», яку знімають та монтують студенти СумДУ. До речі, саме ця програма виборола перше місце у Всеукраїнському конкурсі мультимедіа «Студентський мікс», тому її вважають візитівкою кафедри, якісним фаховим продуктом.  Вихованцям Школи журналістики та молодіжним лідерам було запропоновано зробити вправи для чіткого мовлення, які виконують навіть професіональні ведучі. Також гості змогли спробувати свої сили у виконанні ролі ведучих новин, прийняти участь у інтерв’ю та безпосередньо відзняти матеріал професійними камерами. Усі довго сміялись з відзнятих сюжетів, фіксуючи для себе свої переваги та недоліки у роботі медійного обличчя.

Приємним сюрпризом для конотопчан стала зустріч з письменником, головним редактором газети СумДУ «Резонанс» В.В. Чубарем, який з помітною щирістю цитував поезію, ділився думками, відповідав на питання молоді. Особливо запам’ятались його думки стосовно актуальності компетентностей, які дають журналістські ази: «враховуючи специфіку комунікаційних технологій сучасності, які перетворились у механізми маніпулювання людьми, особистість стає не лише обізнаною, а й захищеною від патогенних процесів інформаційного суспільства, знання дозволяють осягнути небезпеку, яка заважає людині стати людиною». Цікаво, змістовно, глибоко…

Дорога до рідного Конотопу була оповита новими планами, надіями та перспективами.

Учасники заходу вдячні за організацію та підтримку педагогічному та студентському колективам кафедри журналістики та філології СумДУ, профспілковому комітету студентів СумДУ,  інформаційному порталу «Топ-Конотоп», а також відділу міської ради у справах молоді та спорту за організаційне та фінансове сприяння реалізації заходу.

 

Т.В.Волосюк, соціальний педагог ПТКІСумДУ