Урочистості з нагоди 9 Травня розпочались о 8.00 годині ранку, коли  керівництвом міста, депутатами, представниками ветеранських організацій було проведено акцію пам’яті та покладено квіти до місць поховання, пов’язаних із Другою світовою війною, пам’ятників, меморіальних дощок.

О 10.00 на Меморіалі слави відбувся мітинг-реквієм “Ту славну весну не забути повік”. Надзвичайно велика кількість конотопців та гостей міста зібрались на священному місці, щоб разом вшанувати пам’ть усіх полеглих, віддати данину поваги і тим ветеранам, хто дожив до цього дня.  

Ветерани, керівники міста, підприємств та організацій, мешканці та гості Конотопа, серед яких було багато дітей, поклали квіти на честь глибокої поваги та шани полеглим за нашу свободу.

У своєму вітальному слові міський голова В.І.Дзед зазначив, що цей день – “Це свято, яке принесло в кожну родину гордість від здобутої пермоги і нестерпний біль від непоправних втрат. Свято, що об’єднує представників усіх поколінь у їхньому щирому прагненні віддати данину шани й поваги воїнам-фронтовикам”.