8 травня відбулась молодіжна акція “З`єднаймо руки, українці, за мир, за щастя, за любов”, у рамках якої, попри складні погодні умови, молодь пройшла пішою ходою центральними вулицями рідного міста з лампадками в руках від МЦКіД “Кінотеатр “Мир” до Меморіалу Слави. Там вони поставили біля плит Меморіалу свічки – гарячі символи вогню спогадів, який теплиться у серці кожного, хто вічно буде пам’ятати про безсмертний подвиг наших героїв, поклали квіти до Вічного вогню, хвилиною мовчання вшанувала всіх загиблих  під час боротьби за незалежність нашої держави та відпустили в небо жовто-блакитні кульки на знак миру та непохитності нашої держави.

У заході  взяли участь студенти КІ СумДУ, ПТ КІ СумДу, ІПТ КІ СумДУ, Конотопського медичного училища, ДПТНЗ “Конотопське ВПУ”, ДПТНЗ “КПТУ”, Конотопського вищого професійного ліцею, працівники та учасники центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”, ДЮСШ     М.Маміашвілі, працівники та члени виконавчого комітету Конотопської міської ради, небайдужі городяни.

Дату проведення молодіжної пішої ходи вибрали невипадково, адже саме 8 травня 1945 року в передмісті Берліна о 22 годині 43 хвилини за центральноєвропейським часом був підписаний остаточний Акт про беззастережну капітуляцію фашистської Німеччини та її збройних сил.

«Меморіал Слави – святе місце для всіх нас, адже за роки окупації німецько-фашистськими загарбниками в нашому місті було закатовано і вбито 27 тисяч військовополонених та 2870 мирних громадян», – зазначає заступник міського голови Тетяна Шерудило.

Зважаючи на таку активність та патріотичність нашої молоді, ми можемо бути впевнені, що не щезне з пам’яті  людської великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашизмом. Його сини та доньки, котрі віддали своє життя за мир на нашій землі та до останнього вірили в перемогу, вічно житимуть в нашій пам’яті.

«Йде зміна поколінь, і дуже важливо, щоб молодь знала про тих, хто не жалкуючи сил, здоров’я, самого життя, воював із найжорстокішим та безжалісним ворогом людства – фашизмом. А, зважаючи на те, що наші діди та прадіди в часи Другої світової війни, а нині наші брати, чоловіки та друзі  на Сході нашої країни боронять її незалежність, незважаючи на  дощ,  мороз, чи нестерпну спеку, то й молодь, попри похолодання та дощову погоду вирішила не відмовлятися від ходи, адже це та маленька крихта, яку ми можемо зробити в пам’ять про визволителів та заради спільної перемоги», – розповідає  координатор заходу Ольга Качура.

Організаторами акції виступили: відділ міської ради у справах молоді та спорту, відділу культури і туризму Конотопської міської ради, міський центр соціальних служб для сім`ї дітей та молоді. За звуковий супровід заходу висловлюємо подяку звукорежисеру КІ СумДУ  Ігорю Коломійченко.