8 травня за ініціативи відділу міської ради з питань молоді та спорту відбувся патріотичний молодіжний виїзд до с. Таранське, де молодь відвідала та впорядкувала пам’ятники та місця поховань воїнів   захисників – визволителів нашого краю часів ІІ Світової війни. Керівником громадської організації «Останній рубіж» Олександром Євтушенком для молоді було проведено екскурсію найбільш визначними місцями, де відбувалися наймасштабніші, найкровопролитніші бої, що мали не аби яке значення для подальшої перемоги.

У виїзді взяли участь студенти та учні з усіх вищих та професійно-технічних навчальних закладів нашого міста в рівній кількості, загалом близько 30 осіб. Кожен з учасників виїзду прийшов не з пустими руками, з собою брали інструмент, щоб спільними зусиллями привести до ладу всі місця поховань, студенти підфарбували огорожі там, де це було необхідно, також в ході виїзду молодь замінила табличку на місці загибелі 4-го батальйону п’ятої повітрянодесантної бригади, який загинув у повному складі 1941 року, захищаючи підступи до нашого міста.

«Я неодноразово відпочивала тут із друзями, однак ніколи не знала та не замислювалася, якою кількістю солдатської  крові просякнута ця земля, ніколи не задумувалася, скільки безвісті зниклих солдат ще покояться тут, просто в лісосмузі, відтепер ці місця мають для мене зовсім інше значення», – зазначає учасниця виїзду Ірина Кононченко.

І, дійсно, історія нашого передмістя заслуговує на те, щоб її знав кожен, адже бої, що відбувалися в лісах поблизу с. Таранське та с.Лізогубівка, мали вплив на загальний результат війни, саме там творилася історія. В ході виїзду молодіжним активом було прийнято рішення зробити його щорічним та проводити напередодні Дня перемоги та Дня міста. А після повернення в кожному з навчальних закладів учасників відбудуться тематичні виховні години, спираючись на отримані в ході поїздки знання.

«Особливістю виїзду стало те, що незнайомі досі студенти з різних навчальних закладів за декілька хвилин з перших слів екскурсії почали діяти та працювати як один нероздільний організм, з невимовним завзяттям та ентузіазмом вони прибирали та фарбували кожен з пам’ятників, до якого ми підходили», – ділиться враженнями  організатор виїзду Ольга Качура.

Відвідуючи ці визначні місця, ми маємо думати не лише про відпочинок та красу природи, а й про сотні солдат, які віддали тут своє життя заради свободи та незалежності нашої держави.