Проблема профілактики злочинності неповнолітніх завжди була і є актуальною. Від того, як здійснюються заходи з недопущення та профілактики правопорушень та злочинів серед дітей, залежить стан і тенденції злочинності у майбутньому.

Одним з важливих напрямків діяльності служби Конотопської міської ради у справах дітей є профілактика правопорушень в середовищі неповнолітніх, а саме систематичне проведення спільних профілактичних  рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Вечірнє місто», «Канікули».

З метою підвищення правової обізнаності учнівської молоді працівниками служби у справах дітей спільно з фахівцями міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та працівниками Конотопського МВ УМВС України в Сумській області двічі на місяць в загальноосвітніх та середніх школах міста проводяться лекції-бесіди, під час яких учні ознайомлюються із чинним законодавством  щодо відповідальності за вчинення правопорушень та суспільно небезпечних діянь. Дітям роз’яснюються, які заходи проводяться в м.Конотопі щодо запобігання бездоглядності, попередження негативних явищ серед неповнолітніх.

Один  з останніх подібних заходів проходив 20.05.2015 в Конотопській загальноосвітній школі №5 з учнями 7-8 класів. Тут обговорювались актуальні проблеми сучасного суспільства, причини вчинення дітьми правопорушень та злочинів, а також шляхи, які можуть сприяти їх зменшенню.

Подібні профілактичні заходи не здатні значно подолати злочинність серед підлітків, проте будемо сподіватися, що хоча б допоможуть виховати у сучасної молоді високі моральні риси, які є головним чинником вибору способів поведінки.