Одна з найгостріших проблем сьогодення – поширення вживання тютюнових та спиртних напоїв дітьми та підлітками. Це соціальне явище має свою динаміку і закономірності розвитку.

На превеликий жаль, на сьогоднішній день у більшості молоді відсутня мотивована спрямованість на формування та збереження свого здоров’я. Водночас це також наслідок обезцінення в суспільстві пріоритету здорового способу життя.

Трапляються непоодинокі випадки, коли підліток може зайти в будь-який кіоск або магазин та придбати цигарки чи то слабоалкогольний напій.

З метою попередження порушень вимог законодавства у частині реалізації дітям алкогольної та тютюнової  продукції  28.05.2015 на території міста Конотопа проведено рейд «Підліток».

Під час акції працівником служби у справах дітей та працівником сектору кримінальної міліції у справах дітей Конотопського МВ УМВС України в Сумській області було розповсюджено буклети, в яких зазначались норми законодавства щодо відповідальності, яка наступає в разі продажу неповнолітнім дітям тютюнових, слабоалкогольних та алкогольних напоїв.

З настанням літньої пори дуже багато молоді та дітей проводять свій вільний час на природі, в тому  числі в місці масового відпочинку «Кандибина».

Саме тому, продавцям магазинів, які розташовані поблизу міського пляжу, було роз’яснено наслідки порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.