5 червня в місці відпочинку городян «Кандибина» відбулося одразу два соціально важливих проекти, до організації та проведенні яких долучилися багато небайдужих мешканців нашого міста.

З ініціативи відділу міської ради  у справах молоді та спорту відбувся традиційний туристичний похід «Ми разом туристи», що цьогоріч був вже 5 поспіль. Його учасниками стали діти з обмеженими фізичними можливостями, які займаються у благодійних фондах «Відень» та «Серця любові».  В заході взяло участь понад 40 осіб малечі. В рамках заходу дітлахи дізнались як правильно поводити себе на природі та що потрібно знати, щоб відпочинок приніс лише приємні враження та задоволення. Кожен з учасників походу мав  можливість власноруч, з допомогою спеціалістів, встановити намет, розпалити вогнище, зібрати та покататися на байдарці. Кожного учасника походу навчили орієнтуватися на місцевості, правильно розташовувати намет, розкладати спальний мішок. Тепер всі дітлахи точно знають, які рослини неможна чіпати, а які, навпаки, можуть стати у пригоді.

Родзинкою заходу став справжній туристичний обід, організований для малечі вже традиційними партнерами даного заходу: керівництвом ТВФ “Зурбаган” в особі Завгороднього Сергія Івановича і Рошкована Олександра Георгійовича та членом виконавчого комітету Конотопської міської ради Олександром Олександровичем Шосталем, які вже протягом багатьох років підтримують цей захід та багато інших починань молоді нашого міста.

«Діти з таким захопленням застрибували в байдарку, що важко було надягти на них рятувальний жилет та встигнути розповісти, як поводити себе в човні. А коли почали розгортати намети, то до нас одразу ж підбігла така кількість дітлахів, що на мить здалося, що наметів не вистачить на всіх бажаючих, проте ми розподілили дітей в рівній кількості на кожен намет, закріпили за ним дорослого й почали розставляти», – зазначає студент КІсумДУ Максим Лавренко.

Також 5 червня на міському пляжі “Кандибина” діти по-справжньому, з перерізуванням стрічок, відкривали новий спортивний майданчик та зону відпочинку для малечі.

Ці «новобудови» впродовж місяця зводили члени команди конотопського осередку громадської організації «Об’єднання «САМОПОМІЧ». Молодь озвучила свої побажання, а старші їх підтримали і закипіла робота: Бондар Олександр робив креслення та шукав транспорт і покришки; Ігор Левченко організовув зварювання споруд на місці і шукав труби для побудови конструкцій; старший майстер ДПТНЗ «Конотопське ПТУ» Грязнов Анатолій разом з учнями ці труби зварювали; керівник заводу «Буддеталь» Дікарьов Євген організував бетон та пісок для встановлення конструкцій; Віталій Деркач та Сергій Олійник організовували викопування ям та закопування покришок; керівник місцевого водоканалу Колесніков Павло організував екскаватор; Кривошей Петро виготовив дерев’яні куби та трапецію; брати Антон та Андрій Гайдуки і Путятін Максим змайстрували для дітей казковий будиночок на дереві; Пащенко Інна та Караван Сергій відповідали за організацію та координацію всіх робіт; конотопчани-відпочивальники та «художники» з інтернату №2 долучилися до розфарбовування всього того дива. А церемонію урочистого відкриття було організовано колективом індустріально-педагогічного технікуму КІСумДУ.

Проект закінчено. Результатом спільної праці ще довгий час будуть користуватися діти, підлітки, прихильники паркур, фріран та класичної боротьби нашого славного козацькими традиціями міста та й усі, хто відпочиватиме цього літа на «Кандибині».

Тож висловлюємо подяку учасникам та організаторам обох проектів, сподіваємося, що подібні ініціативи  й надалі будуть реалізуватися  в нашому місті.